Başbakan Yaralı Bir File Benziyor!

Başbakan Yaralı Bir File Benziyor!
Sırrı Sakık, BDP Muş İl Başkanlığının başlattığı ''İki Dilli Hayat'' imza kampanyası ile ilgili parti binasında düzenlenen toplantıyı katıldı.

BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, BDP Muş İl Başkanlığının başlattığı ''İki Dilli Hayat'' imza kampanyası ile ilgili parti binasında düzenlenen toplantıda, Kürtlerin şimdiye kadar çok acı çektiğini iddia etti. Sakık, yenilmiş bir ordu ve yaralı filin çok tehlikeli olduğunu söyleyerek, "Başbakan da yaralı bir fil gibidir" dedi.

BDP il binasında partililere seslenen BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, 1920'de başlayan Kürt sorununun 91 yıldan bu yana çözülemediğini öne sürdü. Kürtlerin yanında yoksul Türklerin de acı çektiğini belirten Sakık, TBMM'de daha önce yaptığı konuşmada yenilmiş bir ordu ve yaralı bir filin çok tehlikeli olduğunu söylediğini hatırlattı. Sakık, "Başbakan da yaralı fil gibidir. Kürt sorununda artık söyleyebilecek hiçbir sözü kalmadığı için bugün bu kadar halkın üzerinde acımasızca saldıran ve bir taraftan da BDP'yi hedef gösteren bir konuşma yapıyor. Başbakan gelsin Muş'tan aday olsun. 'Hodri meydan' diyoruz. Gelsin Mardin'den, Siirt'ten aday olsun. Devletin bütün olanaklarına rağmen eğer onu geride bırakmazsak siyasetten çekiliriz. Kürt sorunu artık siyasetin kurbanı olmamalıdır. Bir tek damla kan emin olun 500 milletvekilinden daha kutsaldır" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com