Başbakan Yardımcısı Arınç: (1)

Başbakan Yardımcısı Arınç: (1)
"Çok kötü kumar oynadılar ve kumarda kaybettiler. Bu seçimlerin kazananı AK Parti'dir, kaybedeni hepsidir"

BURSA (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Çok kötü kumar oynadılar ve kumarda kaybettiler. Bu seçimlerin kazananı AK Parti'dir, kaybedeni hepsidir" dedi. 

Arınç, AK Parti Bursa İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, yerel seçimlerde, Türkiye genelinde çok büyük bir başarı sağladıklarını, sandıklarını yüzde 40'ının sayıldığını, bazı küçük nüfuslu yerlerde sonuçların belli olduğunu söyledi. 

"30 büyükşehirin şu anda 22'sini AK Parti'nin kazanıyor olması, bu  sayı zannediyorum artabilecek. Yani 30'dan 25'ini almak muhteşem bir başarıdır" diyen Arınç, bunun genel oy oranlarını da etkileyeceğini, büyükşehirlerin nüfusun yüzde 76'sını içinde barındırdığını vurguladı. 

Arınç, diğer illerde de başarılı sonuçlar aldıklarına dikkati çekerek, "Belki birkaç tanesi şaşırtıcı olabilir. Özellikle belli yerler üzerinde hassasiyet gösterdiğimiz illerde de Doğu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki bazı illerimizde, Ak Deniz Bölgesi'ndeki bazı iller olabilir. Ama Türkiye geneli için şunu söyleyeyim; yıllardır siyasetin içindeyim, seçimleri takip ediyorum. Sadece pencereden gözetlemiyorum, içinde çalışıyorum. Köyüne, kasabasına gidiyorum. İl başkanım gibi çalışmaya gayret ediyorum. Halktan aldığım izlenimleri, intibaları ölçüyorum" diye konuştu. 

- "Adına cemaat denen örgüt"

AK Parti adına çok zor bir seçim yaşadıklarını vurgulayan Arınç, şöyle devam etti: 

"Çünkü, bütün partiler, yani eski tabirle söyleyeyim; yedi düvel AK Parti'ye karşı birleşti. Bu kadar partilerin ve ona ilaveten henüz partileşme aşamasında olan adına cemaat denen örgütün de bu seçimlerde AK Parti karşısında, ne kadar canhıraş bir feryatla çalıştığını yakinen gördüm. Düne kadar kendileriyle çok iyi ilişkiler içinde olduğumuz, her türlü hizmetlerde de yardımcı olduğumuz, bundan da hiçbir zaman yüksünmediğimiz bu insanlar, bu seçimlerde sandığa gidene kadar ev ev dolaştılar, ellerine tutuşturulan birtakım evrakları herkese verdiler, yalvardılar, yakardılar. Bazı yerlerde çocukları veyahut da eşleriyle insanları imtihan etmeye kalktılar. Ve çok acı bir şeydir, bugün yaşadığım için söylüyorum; sandık başında ben 45 dakika bekledim bugün. 'Siz buyurun' dediler, 'Hayır ben sıramı bekleyeceğim' dedim eşimle birlikte."

- "İçimin yandığını hissettim. Biz buna müstahak değiliz"

Arınç, buradaki insanların, "hep tanıdık ve aynı mahallenin insanları" olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:  

"Yüreğim yandı, çünkü düne kadar birbirimize gülerek selam verdiğimiz, bazı hanımefendilerin, beyefendilerin, o kadar sert bakışlarıyla karşılaştım ki içimin yandığını hissettim. Biz buna müstahak değiliz. Biz dostluğumuzu, sevgimizi, Allah rızası için göstermiştik ve bugüne kadar yaptıkları tüm hizmetlere de elimizden gelen desteği vermiştik. Biz kara gün dostuyuz. 'Bizim için kendisini feda etti Bülent Arınç, ona müteşekkiriz' diyenler, bugün sandıkta CHP'ye veya MHP'ye oy kullandılar. Biz hata yapmış olabiliriz ama bu hatanın karşılığı en fazla AK Parti'ye oy vermemek suretiyle, AK Parti'ye küskünlük göstermeleridir. Yoksa bir siyasi organizasyon gibi CHP'ye, MHP'ye yerine göre başka partilere oy taşımak siyasi bir tavırdır. Bu siyasi tavırdan sonra onlarla geçmişte iyi ilişkiler içinde olan insanlar, onlara normal herhangi bir siyasi parti gözüyle bakacaklardır. Umarım ki seçimlerden sonra bu yaptıklarından mahcubiyet duyarlar, pişmanlık içinde olurlar ve tekrar bu güzel insanlarla bu güzel hükümete bu güzel siyasi partiyle barışmanın yollarını ararlar, yoksa bu parti elbette inşallah her düştüğü yerden kalkar."

- "Rezil, perişan oldular" 

AK Parti'nin yüzde 50'lere yaklaştığını ve oy da kaybetmediğini belirten Arınç, şunları kaydetti:  

"38'in üzerine 10'dan fazla puan eklemiş. Bizim ölçümüz, 2009 seçimlerinin üzerine, bu seçimlerde AK Parti ne kadar koydu? İnanın bu şartlar altında başka bir parti olsaydı, 38'i bırakın 25'lere bile düşerdi, belki daha da düşerdi. Ama bu partiyi millet seviyor, Hakk seviyor, halka da sevdiriyor. Şu anda yüzde 47-48'leri gösteren bir partinin sonuç itibarıyla ona yakın bir oyla büyük bir zafer kazanacağını hepimiz göreceğiz. Milletimiz partimizi seviyor, hükümetimizi seviyor, her şeyin ötesinde güzel, namuslu, dürüst, çalışkan insan Başbakanımızı, Recep Tayyip Erdoğan'ı seviyor. Bu sonuçlar bunu gösteriyor. Siz ne kadar yıkmaya kalksanız, hakaretler etseniz, iftiralar savursanız, yalan söyleseniz, çok afedersiniz belden aşağı siyaset yapmaya kalksanız millet size değil Tayyip Erdoğan'a güveniyor. Millet sizi değil, AK Parti'yi kucaklıyor. Zannediyorum ki muhalefet partileri de bu kadar ellerinde güçlü silahlar olduğunu zannettiler ama rezil, perişan oldular." 

Bursa'da ve Türkiye'de her gittiği yerde CHP'ye yüzde 30, MHP'ye yüzde 20 hedefi koyduğunu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, "(Ben yüzde 30'dan aşağı alırsam ayrılacağım) diyebiliyor musun" dediğini aktaran Arınç, "Şu an itibarıyla 5 aydan beri cevap gelmedi" ifadesini kullandı.

Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sayın Bahçeli'ye '20'den aşağı alırsan Genel Başkanlıktan ayrılacak mısın?' dedim, 5 ay oldu hiçbir ses gelmedi. Görülüyor ki iki parti de bu hedefleri aşamayacaklardır. Bu kadar büyük destekçilerine rağmen. CHP'nin her aldığı oyda 'Bu oylar cemaatin oyudur' denilse yeridir. O zaman 'CHP'nin oyu nereye gitti' diyeceklerdir. MHP'nin aldığı oyların tamamı cemaatin oyudur' denilse, peki bu MHP ne iş yapıyor? Bunun oyu, seçmeni yok mudur? diyeceklerdir. Çok kötü kumar oynadılar ve kumarda kaybettiler. Bu seçimlerin kazananı AK Parti'dir, kaybedeni hepsidir. Ben bütün Türkiye'yi kutluyorum, milletimi kutluyorum, bu kadar zor şartlar altında AK Parti'ye duydukları güvenden bir santim bile geriye gitmemiş olmalarını büyük bir fedakarlık, büyük bir feragat olarak görüyorum, asil milletimin her oyuna ayrı ayrı teşekkür ediyorum, milletime sağlık ve mutluluk diliyorum."  

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
  • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
  • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
  • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
  • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
  • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
  • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
  • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
  • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
  • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
  • Çok Okunanlar
      Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
      Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
      E-Posta: info@sansursuzhaber.com