Başbakan Yardımcısı Arınç:

Başbakan Yardımcısı Arınç:
Biz millete hizmetkarlığı seçmiş bir siyasi partiyiz. Biz tepeden bakmıyoruz, aramızda yanlış yapanlar olursa bunun da hesabını soruyoruz"- "Türk siyasetinde de Avrupa'da da örnekleri var mıdır bilmiyorum ama bir parti kurulduktan 14 ay sonra tek başı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Biz millete hizmetkarlığı seçmiş bir siyasi partiyiz. Biz tepeden bakmıyoruz, aramızda yanlış yapanlar olursa bunun da hesabını soruyoruz" dedi.

Arınç, Mudanya ilçesinde bir otelde, bazı AK Parti Bursa milletvekilleri, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, partilileri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve kanaat önderlerinin katılımıyla düzenlenen yemekte yaptığı konuşmada, AK Parti'nin kurulduğu günden bu yana milletten büyük bir destek aldığını, her seçim sınavını başarıyla kazandığını söyledi.

AK Parti'nin, 80, 60, 30, 40 yıllık bir siyasi oluşum olmadığını hatırlatan Arınç, şöyle devam etti:

"Ağustos 2001'de kurulduk, 14 ay sonra da genel seçimlere katıldık. Yani 3 Kasım 2002 ve tek başımıza iktidara geldik. Türk siyasetinde de Avrupa'da da örnekleri var mıdır bilmiyorum ama bir parti kurulduktan 14 ay sonra tek başına iktidara geliyorsa buna herkesin şapka çıkarması, takdir etmesi gerekir. Seçime gittik, önümüze çok engeller konuldu ama milletimiz bu engelleri aştı ve bize öylesine destek verdi ki o güne kadar parlamentoda bulunan partilerin tamamı tasfiye edildi ve AK Parti tek başına iktidara geldi. Bu milletimizin kararıdır. Buna hepimiz saygı duyuyoruz, herkesin de saygı duyması gerekir."

Arınç, 2002'den itibaren AK Parti'nin bütün yerel ve genel seçimlerde oylarını sürekli artırdığına dikkati çekerek, bu başarının, referandumlarda da tekrarlandığını anlattı.

- "Beylerden daha önce hanımefendilere sorması lazım"

Partisinin Mudanya Belediye Başkan adayı Arif Bayrak'a özellikle kadınlardan destek isteyen Arınç, şunları kaydetti:

"Genç bir arkadaşımız. Sizin güveninizi mutlaka sağlayacak, sizlerle el ele seçime katılacak, kazanacak, 5 yıl boyunca Mudanyamızı inşallah birlikte yöneteceksiniz. Kapıları her zaman açık olacak. Size her zaman danışacak, 'ihtiyaç nedir, ne yapılması gerekir, önceliklerimiz nelerdir', hanımefendilere öncelikle soracak. Bence beylerden daha önce hanımefendilere sorması lazım. Hayatı bizzat yaşayanlar onlar, çileyi çeken onlar. Estetik, zarafet ve güzellik de bizden çok onlara yakışıyor. Dolayısıyla hanımefendilerin desteğini alacak, öyle umuyorum."

Bayrak'a, başta kendisi olmak üzere Altepe'nin de her türlü siyasi desteği vereceğini dile getiren Arınç, Mudanya'nın özellikle turizm ve üniversite eğitimi konusundaki imkanlarının daha da artırılması için çaba sarf edeceklerini bildirdi.

Mudanya'ya vadettikleri bütün hizmetleri yerine getireceklerini söyleyen Arınç, "Biz millete hizmetkarlığı seçmiş bir siyasi partiyiz. Biz tepeden bakmıyoruz, aramızda yanlış yapanlar olursa bunun da hesabını soruyoruz" diye konuştu.

Arınç, iki seçmenden birinin oyunu almalarının, kendilerine bir sorumluluk yüklediğini vurguladı. Sokaktaki iki kişiden biri, 4 kişiden ikisi, 6 kişiden 3'ü AK Parti'yi tercih ediyorsa bunun, kendilerine güvenildiğini gösterdiğini ifade eden Arınç, "Bu güveni boşa çıkardığımız zaman saygısızlık etmiş oluruz. Dolayısıyla emin olun ki bütün AK Parti'liler hangi noktada olursa olsun sizlerin güvenini devam ettirecek ve hiç kimse bundan dolayı pişman olmayacak" değerlendirmesinde bulundu.

Muhabir: Haluk Yüksel
Yayınlayan: Sedat Gök

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com