Başbakan Yardımcısı Arınç:

Başbakan Yardımcısı Arınç:
Şu anda bile oy oranımız, bugün milletvekili seçimi yapılacak olsa yüzde 50'nin altında değil. Kim ne derse desin, siz benim sözüme bakın, en düşük rakam yüzde 47-48. Allah'ın izniyle yarın sandık kurulsa göreceksiniz ki biz yine yüzde 50'leri

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Şu anda bile oy oranımız, bugün milletvekili seçimi yapılacak olsa yüzde 50'nin altında değil. Kim ne derse desin, siz benim sözüme bakın, en düşük rakam yüzde 47-48. Allah'ın izniyle yarın sandık kurulsa göreceksiniz ki biz yine yüzde 50'lerin üzerinde olacağız" dedi.

Arınç, partisinin Gemlik Belediye Başkan adayı Refik Yılmaz'ın seçim bürosunun açılış töreninde yaptığı konuşmada, Gemlik'i çok sevdiğini ifade ederek, ilçeye siyasi hayatı boyunca geçmişte de çok geldiğini, konferanslar verdiğini, vakıf toplantılarına katıldığını, parti çalışmaları yaptığını, bundan dolayı ilçenin kendisinde özel bir yeri olduğunu söyledi.

Gemlik halkının, muhafazakar, mazbut, ahlaklı, çalışkan ve dürüst olduğunu dile getiren Arınç, Yılmaz'ın da ilçeye çok yakışan bir kişi olduğunu belirtti. Arınç, şöyle devam etti:

"Gemlik önemli bir seçim yapacak. Geçtiğimiz seçimlerde kazanan Belediye Başkanı, bir adli mesele dolayısıyla görevinden uzaklaştırıldı. Belediye Meclisi kendi içinden yaptığı seçimle Refik arkadaşımızı, dürüstlüğüne güvendiği, çalışkanlığına inandığı için belediye başkanvekili yaptı. Arkadaşımız 3 yıldan bu yana elinden geleni yapıyor. Siz ona güveniyorsunuz, o da size güveniyor. Biz de Gemlikli kardeşlerimizi daha iyi temsil edeceğine, daha çok hizmet edeceğine inandığımız için bütün gönlümüzün ferahlığıyla Refik Yılmaz'ı belediye başkan adayı olarak takdim ettik, desteğinizi bekliyoruz."

Tepeden bakan, buyurgan, çıkarcılığa dayalı bir belediye değil, Türk milletine her alanda hizmet etmeyi kendisine vazife saymış bir siyasi düşünce olarak Gemliklilerin oylarına talip olduklarını anlatan Arınç, 30 Mart seçimlerinde en iyi sonuçla sandıklardan çıkacaklarına inandıklarını bildirdi.

AK Parti'nin 11 yıldır tek başına iktidarda olduğunu hatırlatan Arınç, şunları kaydetti:

"1950'den sonra Türk siyasi hayatına bakın, böylesine büyük bir başarı başkalarına nasip olmamış. Allah'a hamdederiz, bize böyle bir başarı nasip etti. Milletimize teşekkür ederiz. Bakmayın son günlerdeki birtakım dedikodulara, iftiralara, çekememezliklere, ağızlardan ağızlara yayılan söylentilere. Hamdolsun alnımız açık, başımız dik, attığımız her adımın, söylediğimiz her sözün, yaptığımız her işin hesabını veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Bizim aramıza kimse nifak sokamaz. Biz aynı hizmete aynı heyecanla koşan insanlarız. Allah yardımcımızdır. İnşallah milletimiz bu hizmetlerden memnun olacaktır."

Daha sonra Arınç, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve bazı Bursa milletvekilleriyle seçim bürosunun açılış kurdelesini kesti.

- "Boş gürültülere, dedikodulara, iftiralara bakmayın"

Arınç, Gemlik Belediyesince inşa ettirilen kapalı pazar yerinin temel atma töreninde yaptığı konuşmada ise Yılmaz'ın, ilçede çok önemli bir projeyi daha faaliyete geçireceğini anlattı.

Kendilerine yönelik 11 yıldır süren güveni, hükümet olarak hiçbir zaman boşa çıkarmadıklarını vurgulayan Arınç, şöyle konuştu:

"11 senedir siz bize güvendiniz, biz çalıştık. Çalıştık, bizi daha çok desteklediniz. Şu anda bile oy oranımız, bugün milletvekili seçimi yapılacak olsa yüzde 50'nin altında değil. Kim ne derse desin, siz benim sözüme bakın, en düşük rakam yüzde 47-48. Allah'ın izniyle yarın sandık kurulsa göreceksiniz ki biz yine yüzde 50'lerin üzerinde olacağız. Allah dilerse verir, verdirir, gönüllere koyar AK Parti'yi. Hizmette sınır olmaz. Kim ne derse desin, boş gürültülere, dedikodulara, iftiralara bakmayın. Allah bizi biliyor, millet bizi tanıyor ve güveniyor. Çok şükür neler geldi geçti bu memleketten. 3, 4, 5 partili ne koalisyonlar, kırmızı plaka heveslisi ne bakanlar, çıkarı için memlekete kötülük yapmaya çalışan ne siyasetçiler gördük ama çok şükür biz hamdolsun dümdüz gidiyoruz, düşe kalka ama dosdoğru gidiyoruz. Eğilmedik, bükülmedik, gecemizi gündüzümüzü milletimize verdik. Çok şükür 6 senede 17 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. Türkiye'nin neresinden neresine gidin, hamdolsun en güzel hizmetleri göreceksiniz."

Arınç, konuşmasının ardından butona basarak temele ilk harcı döktü.

Muhabir: Hüseyin Yesilkavak
Yayınlayan: Sedat Gök

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com