Başbakan Yardımcısı Arınç:

Başbakan Yardımcısı Arınç:
"(Eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın tahliyesi) Ne tahliyesinden haberim var ne tahliyesi üzerine söyleyecek bir çift sözümüz var"

İSTANBUL (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 17 Aralık soruşturması kapsamında tutuklanan eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın tahliyesine ilişkin, "Ne tahliyesinden haberim var ne tahliyesi üzerine söyleyecek bir çift sözümüz var" dedi. 

Arınç, 2 yıllık restorasyonun ardından bugün hizmete açılan Beyoğlu'ndaki Hüseyin Ağa Camisi'nde cuma namazı kıldıktan sonra gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

Bir gazetecinin, "eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın tahliyesini nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna Arınç, "Hiçbir şey düşünemiyorum. Ne tahliyesinden haberim var ne tahliyesi üzerine söyleyecek bir çift sözümüz var" karşılığını verdi. 

Başbakan Yardımcısı Arınç, "Gezi Parkı olayları sırasında Kabataş'ta saldırıya uğradığı iddia edilen kadına ilişkin görüntüler dün yayınlandı. Görüntülerde iddiaların aksine çok büyük bir nümayiş olmadığı dikkati çekiyor. Nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine, "Değerlendiremiyorum. Bunları da izlemedim. Olayın üzerinden de epey zaman geçti. Bunlar medyada yer alacak şeyler. Okuyanlar farklı farklı değerlendirebilir. Bunlar bana sorulacak şeylere benzemiyor" diye konuştu.  

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın olaya ilişkin sözleri olduğunun hatırlatılması üzerine Arınç,  "Bilemiyorum. Başbakan'a sorun o zaman iddia onunsa bu konu hakkında ne düşündüğünü. Zannediyorum o da bir başka camidedir, kendisine sorulur" dedi. 

 

- Arınç, İstiklal Caddesi'nde yürüdü

 

Bülent Arınç, bir gazetecinin, "Yeni demokratikleşme paketinde azami tutukluluk süresinin 5 yıla düşürüldüğü ancak Ergenekon davası sanıklarının bundan yararlanamayacağı ifade ediliyor. Bu konuyu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine, "Hep benim ne düşündüğümü soruyorsunuz. Ah ben ne kadar önemli bir insanmışım. Biliyorsunuz komisyondan geçti, Genel Kurul'a gelecek, Genel Kurul'da farklı şekilde de çıkabilir, komisyondan geldiği gibi de çıkabilir. Oradaki değerlendirmelere dikkat etmemiz lazım. Ben bu konulardaki görüşlerimi muhtelif defalar ifade ettim" ifadelerini kullandı. 

"AK Parti'de 3 dönem seçilme sınırı vardı ama Başbakan 'Arkadaşlarım isterse, teklif onlardan gelirse kalkabilir' dedi. Kulislerde de bu konunun konuşulduğu söyleniyor. Bu konudaki siz ne düşünüyorsunuz?" sorusuna Arınç, "Bilemem. Arkadaşlarından teklif gelirse değerlendirilir diyorsa o arkadaşlarından birisi ben değilim. Benden böyle bir teklif gelmez. Diğer arkadaşları bilemiyorum" sözleriyle karşılık verdi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, basın mensuplarının yanından "Kusura bakmayın. Bu sorduklarınızın hepsi basında tartışılan şeyler. Bir cami çıkışında, çok teşekkür ediyorum zahmet ettiniz. Hepinize hayırlı günler" diyerek ayrıldı.

İstiklal Caddesi'nde yürüyen Bülent Arınç'a vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com