Başbakan Yardımcısı Arınç:

Başbakan Yardımcısı Arınç:
"Herkesi gelişi güzel dinleyip sonra da bu kasetleri şantaj amaçlı kullanmak isteyenler var. Maalesef bir kısmı emniyetin, bir kısmı yargının, bir kısmı TİB'in içinde ve başka yerlerde. Bu hükumeti devirmek için ele ele vermiş bir şebeke var. Bizim düşman

KONYA (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Herkesi gelişi güzel dinleyip sonra da bu kasetleri şantaj amaçlı kullanmak isteyenler var. Maalesef bir kısmı emniyetin, bir kısmı yargının, bir kısmı TİB'in içinde ve başka yerlerde. Bu hükumeti devirmek için ele ele vermiş bir şebeke var. Bizim düşmanımız o şebekedir. Hesap soracağımız o şebekedir" dedi.

Arınç, Seydişehir'de Kızılay Meydanı'nda partisince düzenlenen mitingde, bu ülkede geçmişte büyük haksızlıkların yapıldığını söyledi.

Kızların üniversiteye başörtülü giremediğini ifade Arınç, "Açık olmaları emredildi. Kamu kurumlarına yasak getirildi. TBMM'de başı örtülü ve açık bayan vekillerimiz görev yapıyor. İşte gerçek kadınlar günü böyle kutlanır. Ayrımcılıklar bitti. İnananlara hakaret etme dönemi kapandı. Özgürlük dönemi başladı" dedi.

Arınç, 3 dönemdir iktidarda bulunduklarını, bu ülkede 60-70 yıldan beri 3 dönem iktidar olan bir partinin olmadığını vurgulayarak, "35 ile başladık, 47 olduk. Sonunda yüzde 50'ye vardık. Hamdolsun daha da çoğalacağız. Allah'ın keremi büyük. Allah veriyor, milletimiz de takdir ediyor" diye konuştu.

- "Bizim 2023 hedeflerimiz var"

2011 seçimlerine giderken, AK Parti dışında tüm partilerin günlük hesap yaptığını dile getiren Arınç, şunları kaydetti:

"Mesela, CHP'nin Genel Başkanı; 'Ben her aileye 600 lira maaş vereceğim' dedi.  Başka bir şey söyleyemedi. Kim verecek bunu, belediyeler verecek. Peki, İzmir sende... İzmir Belediyesi veriyor mu? Vermiyor. İzmir Belediyesinin 300 milyonluk bir yolsuzluk iddiası var, mahkemesi devam ediyor. Diğer parti ne dedi? 'Seçimden sonra ben de şunu yapacağım' dedi. Biz çıktık, 2011 seçimlerinden önce, 'bizim 2023 hedeflerimiz var, 2023'te bunu yapacağız, şunu yapacağız' dedik. Küçük siyasetçiler bize geldiler, 'ne garip insanlarsınız, önünüzdeki seçimleri düşünmüyorsunuz da 10 sene sonraki seçimden bahsediyorsunuz. Bu nasıl iş?' dediler. Bu Sultan Fatih'in yaptığı iştir. 2023'e hedef koyduk, adım adım gidiyoruz. Ama yetmedi, 2023 yaklaşıyor. Bu neyin yüzüncü yılı, Cumhuriyetimizin 100. yılı... Bu sene Cumhuriyet Bayramı'nı biz nasıl kutladık. Denizin 60 metre altından iki kıtayı birleştiren Marmaray Tüneli'ni açarak. Hakiki Cumhuriyetçilik bu…"

Muhalefet partilerinin bu seçimi adeta iktidar seçimi haline getirdiğine dikkati çeken Arınç, "Sayın Bahçeli, edepli de bir insandır. Dün bir söz söylüyor. 'Yüzde 51'den bir puan aşağı alırsanız siz artık başarısız sayılırsınız' diyor. Bu bir iddiadır ama yanlıştır. Çünkü Sayın Bahçeli, aslında bizim yüzde 50 alacağımızı düşünüyor. 51'den 1 puan aşağı alırsan sen kaybettin' diyor. Bak kardeşim; Allah senden razı olsun.  Sen 21 yıldır ordasın. Allah seni MHP'nin başından eksik etmesin. İnşallah ülkeye, güzel yararlı hizmetler yapar ama iktidar olacağı iddiası taşıyan bir genel başkan bize dönüp de '51'den 50 alırsan sen bu seçimi kaybettin' demez. Neden biliyor musunuz? Çünkü biz, 2009 seçimiyle imtihan oluyoruz. Her seçimin şartları kendi içindedir. Biz 39 almışız. Şimdi 40'ın üzerindeki her şey bizim için kazançtır. Ama 39'un altına inersek kayıptır."

- "Heybesinde küfürden başka bir şey yok bu adamın" 

 Arınç, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun seçim mitinglerinde edep dışı şeyler konuştuğunu, heybesinde küfürden başka bir şey olmadığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Sadece kasetle genel başkan olmuş bir insanın edepten, ahlaktan ne kadar nasipdar olduğunu görüyoruz. Çıkıyor kürsüye 1 saat konuşuyor. 55 dakikasında Başbakanımıza hakaret ediyor. Ben bu hakaretleri sana misliyle iade ediyorum. Bir ana muhalefet partisinin lideri ne yapacağını anlatır. İktidarın eksiklerini söyler. Kalkıp da ağzını doldura doldura, daha hakkında iddianame bile olmayan, montaj kasetlerle hakkında iftiralar atılan bir insana, ağzının tüm çirkinliğiyle hakaret etmez ve onu aşağılamaz. Ben, Seydişehirli kardeşlerimizin de Kılıçdaroğlu'nun bu üslubundan ne kadar rahatsız olduklarından eminim. Türk milletinin karakterinde, ahlakında haksız olduğunu bile bile bir insana hakaret etmek yakışmaz. Bunu, bugüne kadar hiçbir siyasetçiden duymadık. Sadece onun ağzına yakışıyor. Heybesinde küfürden başka bir şey yok bu adamın. Kılıçdaroğlu, 'Ben Genel Başkanım, bu partiyle iktidar olacağım' diyorsa 'Başbakanı da çok kötü yakaladık, onu yerin dibine sokacağım' diyorsa kendine yeni bir hedef koysun. Bahçeli için yüzde 20 dedim. Kılıçdaroğlu için yüzde 30 gibi küçük bir hedef koyuyorum. Desin ki; yüzde 10 ayrı bir şey. Onların iddiası büyük ya… Seydişehir'i alacaklar, Konya'yı alacaklar, Türkiye'yi alacaklar, Ne kadar alacaklar? Şimdi ağzıma bir şey geliyor da söylemeyeyim ama hiçbir şey alamayacaklar diyeyim. Türk milleti edeplidir. Türk milleti ahlaki değerlerine çok önem verir. Ey Kılıçdaroğlu, bugünkü iddiaların karşısında sen şunu demelisin. 'Bu seçimlerde yüzde 30'dan aşağı alırsam CHP Genel Başkanlığını bırakacağım'. Der mi? Diyebilir mi? Böyle bir gücü var mı? Böyle bir iddiası var mı? Yok."

- "Millet bizim dürüstlüğümüze güveniyor"

Bülent Arınç, hedeflerine doğru koşacaklarını, düşe kalka da olsa dosdoğru gideceklerini belirtti.

Türkiye'de tüm oyunları bozduklarını, darbecilerin yargılandığını, 12 Eylül ve 28 Şubat ile ilgili yargılamaların devam ettiğini anlatan Arınç, "Türkiye'de siyasetin üzerindeki tüm vesayetler kalktı. Şimdi başka oyunlar var. Hakaretler var, iftiralar var, belden aşağı vurmalar var. Bunlar, bize yakışan şeyler değil. Millet bizim dürüstlüğümüze güveniyor. Millet bizim aile hayatımıza, inancımıza güveniyor. Biz yolsuzluklarla mücadele için kurulmuş bir partiyiz. Milyarları, katrilyonları millete hizmet için harcadık. Yaptığımız eserler de ortada. Tüm bu ortalıkta saçıp savrulan terbiyesizlikler, çirkinlikler, bunlar bize yakışmıyor, hepsini reddediyoruz. Siz de inanmıyorsunuz ve inanmayacaksınız. Allah'ın izniyle hem bu iftiraları yapanlarla, hem de yolsuzluğa bulaşmış kim varsa hepsiyle mücadele edeceğiz. Adımız AK, alnımız açık, Türkiye'yi bembeyaz tertemiz bir ülke halinde tutacağız inşallah" diye konuştu.

Arınç, kasetlerle hükümet devirmeye çalışanların, hakaretlerle, yolsuzluk söylentileriyle duvara çamur atmaya çalışanların, çamur tutmasa da izi kalır hesabı yapanların hesabını bozmaları gerektiğini, bu seçimden sonra önlerinde cumhurbaşkanlığı seçiminin olduğunu vurguladı.

- "Bizim düşmanımız o şebekedir"

İçlerinde yanlış yapanlar varsa hepsinin hesabını göreceklerini anlatan Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz aka kara leke koymak isteyenlerin karşısındayız. Bir hanım kardeşimiz ısrarla paralel yapıdan bahsediyor bana... Başbakanımız gerekenleri söylüyor. Benim söyleyeceğim şey şudur. Bu ülkenin geleceğini karartmak isteyenler var. Bu hükumeti, yıpratmak itibarsızlaştırmak isteyenler var. Herkesi gelişi güzel dinleyip sonra da bu kasetleri şantaj amaçlı kullanmak isteyenler var. Maalesef bir kısmı emniyetin, bir kısmı yargının, bir kısmı TİB'in içinde ve başka yerlerde. Bu hükumeti devirmek için ele ele vermiş bir şebeke var. Bizim düşmanımız o şebekedir. Hesap soracağımız o şebekedir. Hukuka aykırı işler yapanlardır. Suç işleyenlerdir. Yoksa masum insanlar değildir. Değerli kardeşlerim, bunu şu amaçla söylüyorum. Çevremizde, sağımızda solumuzda hizmet amacıyla güzel hayırlı işler yapanlar, maddi destek sağlayanlar, çocuklarımızın geleceği için okullar açanlar, öğretmenlik yapanlar olabilir. Masum insanları ayırmak lazım. Onlar, bizim kardeşlerimiz. Onları seviyoruz, onlarla birlikteyiz. Ama onların içinde görünüp de düşmanlık yapanlara, hükumeti devirmeye çalışanlara, Türkiye'nin altını oymak isteyenlere nefes aldırmayacağız. Onların da hesaplarını bozacağız. Dolayısıyla inşallah biz o kardeşlerimizin de gerçekleri görüp AK Parti'ye daha çok sarılacaklarına inanıyoruz. AK Parti'yi daha çok destekleyeceklerine güveniyoruz.

Televizyonların başına kurulup da her gün gevezelik yapanlara, laf ebeliği yapanlara, iftira atmaya devam edenlere, çıkar çevrelerinin ekmeğine yağ süremeye çalışanlara, montaj kasetleri ceplerine doldurup da orada burada gerçekmiş gibi gösterenlere bakmayın. Onlar bir avuç insan. Onların hesabı görülecek ve ülkemiz inşallah bu kaosa düşürmek isteyenlere dersini verecek. Siz yeter ki gerçekleri gören ve hakikatleri bilen insanlar olarak AK Parti'mize destek verin, güçlendirin."

Arınç, AK Parti Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal'ın Seydişehir için çok güzel bir aday olduğunu, başarılı olacağına gönülden inandığını, belediye meclis üyeleriyle beraber seçildiğinde Hükumetin ve Türkiye'nin kazanacağını dile getirdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com