Başbakan Yardımcısı Arınç:

Başbakan Yardımcısı Arınç:
"İçimizden birisi dahi bir suç işlese bir yanlışlık yapsa nefsine uysa ona 'Git yargılan kardeşim, önce aklan devam et, ondan sonra yanıma gel. Yoksa ben seni istemiyorum' diyecek noktadayız"

BURSA (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "İçimizden birisi dahi bir suç işlese bir yanlışlık yapsa nefsine uysa ona 'Git yargılan kardeşim, önce aklan devam et, ondan sonra yanıma gel. Yoksa ben seni istemiyorum' diyecek noktadayız" dedi.

Orhaneli ilçesinde partisince düzenlenen mitingde konuşan Arınç, siyasetin bir yarış, bir iddia işi olduğunu bildirdi.

Milletin desteğiyle büyük iddialar peşinde koştuklarını belirten Arınç, "Küçük işler bize yakışmaz. Bizim boyumuz, kendi boyumuz kadar değil. Bizim hedefimiz, Uludağ zirvesi kadar. Güzel işler yapacağız. Bu ülkede gerçek milliyetçilik ne emrediyorsa onu yapacağız. Zenginleşeceğiz, yoksulluktan kurtulacağız, milli gelirimiz artacak, paramız kıymet bulacak, yeni iş alanları açacağız, çocuklarımızı, gençlerimizi çalıştırmak için nitelikli bir eğitim vereceğiz, her anne babanın göz nuru evlatlarını çok güzel yetiştireceğiz" ifadesini kullandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gece gündüz çalıştığını dile getiren Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hükümetimiz çalışıyor. Bu partiyi çekemeyen, yıkılmasını isteyen, Türkiye'nin tökezlemesini isteyenler var. Darbe yapamadılar, partiyi kapattıramadılar, partiyi içten bölemediler, şimdi de hakaret, yalan, iftira, sahtekarlıkla hükümetimizi yıkacaklarını zannediyorlar. Vay sizin halinize, boşa çalışıyorsunuz. Bu yalanlarınızın bir kuruş kıymetinin olmadığını şu Orhaneli meydanında toplanan binler, sizin suratınıza çarpıyor çok şükür. Bunlar bize sökmez. Adımız ak, bir kara lekeye bile tahammülümüz yok ama heybesinde küfürden başka bir şey olmayanlar, namuslu insanlara hakaret etmeye yelteniyor. Cezalarını bulacaklar. Onlara milletimiz zerre kadar itibar etmiyor."

- "Başbakanımızın etrafında daha büyük bir güçle toplanıyoruz"

Arınç, suistimal ve haksız çıkar sağlamanın kanuna göre suç olduğu gibi ahlaken de inançlarına göre de suç olduğunu vurguladı.

Partilerinin adını hatırlatan Arınç, şunları kaydetti:

"Adalete bugüne kadar zerre bir leke düşürmedik, bundan sonra da düşürmeyeceğiz. İçimizden birisi dahi bir suç işlese bir yanlışlık yapsa nefsine uysa ona 'Git yargılan kardeşim, önce aklan devam et, ondan sonra yanıma gel. Yoksa ben seni istemiyorum' diyecek noktadayız. Hakkında hiçbir dava açılmamış, sadece nerede üretildiği belli olmayan kasetlerle bir insanı peşinen suçlu ilan edip onun arkasından da her gün hükümetimize hakaret etmek, namuslu bir insanın yapacağı iş değildir. Biz suçlu olanları, suç işlediklerine inandıklarımızı, yargıya havale ederiz, hesabını onlar görür. Aklanırsa kollarına gireriz, mahcup olurlarsa da 'Cehennemin dibine kadar yolun var' deriz. Hamdolsun 11 senedir yolsuzluğun y'sine bulaşmamış bir hükümet, milletin servetini artırmış, yol, baraj yapmış, gölet yapmış, yerin altından Marmaray'ı, üstünden tünelleri yapmış, bütün borçları bugüne kadar ödemiş, IMF'ye el sallamış, geçmişte yapılan bütün borçları vatandaşlarımıza son kuruşuna kadar ödemiş bir hükümete 'Sen yolsuzluk yaptın' demek, akıllı insanların işi değil. Bunu siyasi amaçla yapıyorlar. Siz bunu reddediyorsunuz, biz de reddediyoruz, Başbakanımızın etrafında daha büyük bir güçle toplanıyoruz."

Daha sonra Arınç, partisinden yeniden aday gösterilen Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu'na destek istedi.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com