Başbakan Yardımcısı Arınç Ağrı'da (2)

Başbakan Yardımcısı Arınç Ağrıda (2)
Arınç: "İftira atıyorlar, yalan söylüyorlar, hakaret ediyorlar. Bir insana, bir siyasetçiye yalan söylemek yakışır mı hakaret etmek yakışır mı, suçlamak yakışır mı? Ama bunlar bunu yapıyorlar. Tertemiz insanlara, 'çamur at, izi kalır' diyorlar. Hamdolsun

AĞRI (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "İftira atıyorlar, yalan söylüyorlar, hakaret ediyorlar. Bir insana, bir siyasetçiye yalan söylemek yakışır mı hakaret etmek yakışır mı, suçlamak yakışır mı? Ama bunlar bunu yapıyorlar. Tertemiz insanlara, 'çamur at, izi kalır' diyorlar. Hamdolsun izi bile kalmıyor" dedi.

Arınç, partisince Ağrı'nın Patnos ilçesi Menderes Caddesi'nde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Patnos'un adalet sarayının olduğunu, ilçeye ağır ceza mahkemesinin kurulduğunu, artık Erciş'e gidilmediğini ifade etti.

Hiç kimsenin ağır cezaya yolunun düşmemesini temenni eden Arınç, "Hiçbirinizin yargılanmasını istemem. Ben de 25 yıl avukatlık yaptım, bu işleri bilirim. Ama bir ilçenin ağır ceza merkezi olması büyük bir başarıdır. Bu başarı Ekrem kardeşimizin başarısıdır, hükümetimizin başarısıdır" diye konuştu.

İlçede çok sayıda yatırımın devam ettiğini belirten Arınç, şunları kaydetti:

"Burayı bir eğitim kenti yapmaya çalışıyoruz. Bu kadar yüksek bir nüfus, Allah'ın izniyle fakültelere, yüksekokullara yakışır diye düşünüyoruz. Sultan Alparslan'ın ismini taşıyan o mükemmel fakülteleri, milletvekili arkadaşlarımız kazandırdı. Çok şükür her şeyiyle Patnos hükümetten alması gereken desteği almış. Bölünmüş yollarımız var, 150 yataklı devlet hastanesini açmışız. Doğalgazımız gelmiş Ağrı'ya. Bazı yerlerde kullanılıyor, ama Patnos'umuz kullanamıyor. Sebebini de araştırdık. Biz üç defa ihale yapmışız. 2006'da, 2008'de, 2012'de. Ama özel sektör bu işe girmemiş. Dolayısıyla ihale edememişiz, gaz dağıtım işini. Ama başbakanımız 'madem siz girmiyorsunuz, ben Patnos'u doğalgazdan mahrum edemem, senin olmadığın yerde bu işte artık ben varım ben.' Hükümet olarak seçimlerden sonra Allah kısmet ederse, başbakanımızın talimatıyla kanunda bir değişiklik yapacağız, doğalgaz dağıtımına özel sektörün girmediği yerlerde, hükümet olarak biz üstleneceğiz."

Patnos Gençlik Sporu'n atkısını takan Arınç, "Takımın yarın da Bayburt ile maçı varmış. Aman diyeyim, bir yanlışlık yapıp da Bayburt da yenilmesinler. Yoksa 'ayağı uğursuz geldi derler, adamın' ona göre oynasınlar kardeşim, yarın Patnosspor'a inşallah başarı yakışır" ifadelerini kullandı.

- "Her okuduğumda ağlıyorum. Duygulandıracaksınız beni"

Bir vatandaşın, "Tasalanma yiğidim, zaman bizden yanadır. Kulübümüzden yükselen duman bizden yanadır. Son durak, son ilahi ferman bizden yanadır. Dünya düşman olsa da iman bizden yanadır" yazılı döviz açması üzerine Arınç, "Her okuduğumda ağlıyorum. Duygulandıracaksınız beni" dedi.

Seçime 6 gün kaldığını anımsatan Arınç, şöyle devam etti:

"İnşallah gelecek hafta seçim sandığına gideceğiz ve akşam sonuçları göreceğiz. Bütün partililere saygımız var. Bütün partilerin belediye başkan adaylarına saygımız var. Biz böyle bir partiyiz. Siyaset yapmak isteyen her partinin böyle olmasını isteriz. Düşüncesini açıkça ifade etmesini isteriz. Hiçbir zaman başkasının düşüncesine  baskı yapmasını istemeyiz. Oyunu etkilemesini istemeyiz. Bu insanlık dışı bir olay olur. Herkes anasının ak sütü gibi olan oyunu istediği partiye versin. Herkes AK Parti'ye versin demeyiz. Bu insanlık dışı hareket olur. Kardeşim Patnos'a neyi hayırlı görüyorsa, Patnos için hangisi daha çok hizmet eder, Patnos için hükümetle el ele verip hizmet getirirse, bunları düşünerek oyunu verecek ama Allah'ın izniyle sandık güvenliğine sahip çıkalım. Oyumuza sahip çıkalım. Bir oy bile kıymetlidir. O insanın namusu demelidir. Oyumuza sahip çıkalım ve kimin oyu varsa hangi partinin oyu varsa sahip çıkalım. Sandık başlarında güvenliği temin edelim sandık başlarında başkalarının zorlamasıyla etkilemeye çalışanlara izin ve imkan vermeyelim. Esasında güvenlik güçleri görevini yapacaktır. Müşahitlerimiz hiçbir partinin oyunun zai olmaması için gözünü dört açmasını istiyorum."

Partililerin sürekli slogan atması üzerine Arınç, "Vallah size bakıp sussam konuşmaktan daha iyi. Şu manzara gösteriyor ki Allah'ın izniyle kararınızı vermişsiniz, kararınız mübarek olsun" ifadesini kullandı.

Yine vatandaşların slogan atması üzerine Arınç, "Allah razı olsun ama müsaade edin de şu kadar bin kilometreden uçakla gelmiş sizi selamlamış bir kardeşiniz iki laf söyleyelim. Bunu bitirelim" dedi.

Arınç, "Başbakanımızı seviyorsunuz, ona güveniyorsunuz. Onun doğru işler yapacağına inanıyor. Onun inançlı olduğunu, ahlaklı oluğunu, memleket sevdalısı olduğunu biliyorsunuz çok şükür" diye konuştu.

Miting alanındaki vatandaşların yeniden slogan atması üzerine Arınç, "Peki bi dakika misafir de konuşsun yahu. Bakın meclis başkanıyken ben herkesi susturmasını bilirim. Bana iç tüzüğü kullandırmayın" ifadesini kullandı.

- "İftira atıyorlar, yalan söylüyorlar, hakaret ediyorlar"

Patnos'un adına yakışanı yaptığını anlatan Arınç, şöyle konuştu:

"Sizin bu AK Parti ile başbakanımıza hizmetlere çözüm sürecine bağlılığınız hepimizi çok gururlandırıyor. Bakınız 2002 yılında ilk defa seçimlere girdik ve tek başımıza iktidar olduk. 5 yıl sonra 2007'de yine tek başına iktidar olduk. 4 sene sonra yani 2011 seçimlerine girdik ve yine iktidar olduk. Türkiye'de son 60-70 yıldır tek başına iktidar olan,  3 dönemdir oyunu artırarak iktidar olan başka parti yok. Allah bize nasip etti. İki mahalli seçime girdik ikisinde de başarılı olduk. İki referandum geçirdik ikisinde de başarılı olduk. Şimdi yeni bir mahalli seçime gidiyoruz. 5 yılda bir yapılıyor ve bu seçimde çok önemli. Belediye başkanlarımızı, meclis üyelerimiz seçeceğiz ve inşallah onlar güzel hizmetler yapacak. Fakat bu seçimi önemli kılan iki tane sebep var. Birincisi AK Partiye karşı siyasi ırkçılık yaparak karşımızda oy toplamaya çalışan, hizmeti hiç düşünmeyen, bizim tertemiz insanlarımızı maalesef başka noktalara götürmek isteyen olabilir. Başka partilerde aralarında güç birliği yapabilirler ama önemli değil biz kendimize güveniyoruz.

Biz Allah'a inanıyoruz ki o doğrunun yanındadır, hakkın, haklının yanındadır. Millet ne isterse o olur. Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir. İkinci olarak bu parti, bu hükümet çok fazla oldu 3 defadır iktidar. Başbakan 11 yıldan beri ülkeyi yönetiyor. Rahmetli Adnan Menderes'in 10 yıllık Başbakanlık dönemini de geçti Sayın Başbakanımız. Bu Türkiye'de bir başarıdır. Bu birilerinin işine gelmiyor. 'Bunlar güzel hizmetler yapıyor, böyle giderse bunlar bir 20 yıl daha iktidar olurlar' diye düşünüyorlar ve tekrar onlar güçlenmesin iktidar olmasın diye kötü işler yapıyorlar."

"İftira atıyorlar, yalan söylüyorlar, hakaret ediyorlar. Bir insana, bir siyasetçiye yalan söylemek yakışır mı hakaret etmek yakışır mı, suçlamak yakışır mı? Ama bunlar bunu yapıyorlar. Tertemiz insanlara, 'çamur at, izi kalır' diyorlar. Hamdolsun izi bile kalmıyor" diyen Arınç, şöyle devam etti:

"Ama ağzını açan ana muhalefet lideri, Allah onu ıslah etsin. 50 dakika konuşursa 40 dakikası küfürden başka bir şey değil. Bir ana muhalefet parti liderine, bir siyasetçiye hırsız demek, başçalan, bilmem ne demek yakışmaz. Sen önce kendine bak. Sen kimsin? Bak nereden geliyorsun? Ne yaptın bugüne kadar hangi başarının altında senin imzan var? Sen ve senin çevrendekilerin şu kadar, şu kadar dosyaları varken ağzını açmadın da şimdi sadece haksız dinlenmiş teyiplerle, kasetlerle onların montajı ile bir şeyler yapılıyor sen onların arkasına sığınıp hakkında iddianame bile olmayan hakkında yargılaması bile olmayan, meclis soruşturması bile açılmayan bir insan hakkında terbiyesizce konuşmalar yapıyorsun bak Kılıçdaroğlu sana her yerden, bu hakaretlerin karşılığını vermek zorunda değilim. Senin sözlerini tekrarlamak bana utanç verir icap verir ama ben Patnos'un meydanından o tertemiz güzel insanların güzel insanların bulunduğu yerden sana bir şey söyleyeceğim yaptığın bu hakaretlere yaptığın edep dışı terbiye dışı hareketlere ve sözlere ben patnos meydanından bir şey söylüyorum aynısını sana misliyle iade ediyorum."

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com