Başbakan Yardımcısı Arınç, Bilecik'te (1):

Başbakan Yardımcısı Arınç, Bilecikte (1):
"(Berkin Elvan'ın ölümü) Belki biraz sonra cenazesi kaldırılacak, elbette millet olarak üzüntümüzü ifade edeceğiz. Korkumuz şudur ki, bu masum insanın üzerinden günlük siyaset üretmeye kalkanlar, çatışma meydana getirmek isteyenler. provokasyonlar yaparak

BİLECİK (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin "Belki biraz sonra cenazesi kaldırılacak, elbette millet olarak üzüntümüzü ifade edeceğiz. Korkumuz şudur ki, bu masum insanın üzerinden günlük siyaset üretmeye kalkanlar, çatışma meydana getirmek isteyenler. provokasyonlar yaparak, bu çatışmaları büyütmek isteyenler olabilir. Onlara fırsat verilmemesi gerekir. Milletçe, el birliğiyle bu üzüntümüzü paylaşmamızda fayda var" dedi.

Seçim çalışmalarında bulunmak üzere Bilecik'in Bozüyük ilçesine gelen Arınç, partisinin ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, Bozüyük'te daha kalabalık, daha heyecanlı ve daha çok sevgiyle kucaklandıklarını belirterek, bir şeyler olduğunu ve birbirlerine daha çok yakınlaştıklarını kaydetti.

Bütün bakan arkadaşlarının Anadolu'yu dolaştığını ifade eden Arınç, şöyle konuştu:

"Yaklaşan seçim dolayısıyla hem hükümetimizin faaliyetlerini hem de kampanya içerisinden adaylarımızın tanıtımını yapıyorlar. Ben de pek çok seçimde kısmet oldu, Bilecik'e severek, koşarak geldim. Sağolsun çok güzel bir olayı hatırlatarak, AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, başladı. 12 Mart 1921'de İstiklal Marşımız, TBMM'de 4 defa ayakta okunmuş ve alkışlanarak kabul edilmişti. Burdur Milletvekilimiz Mehmet Akif Ersoy'un merhumun, bir yarışma sonucu kaleme aldığı İstiklal Marşı, 10 kıtadır. Daha sonra bestelenmiş ve marş olarak bugün, hepimizin yüksek sesle okuduğu, inancımızın, imanımızın, ülkemize olan sevgimizin, milletimize olan bağlılığımızın bir simgesi olmuştur. Bugün aradan şu kadar yıl geçti, yine onu rahmetle, minnetle anıyoruz. İstiklal mücadelemizde, bağımsızlık mücadelemizde hayatlarını veren şehitlerimizi, rahmetle, minnetle anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün, onun silah arkadaşlarının, Anadolu'muzun her noktasında bayrağımızı şerefle dalgalandıranların, bize cumhuriyeti hediye edenlerin ve bağımsız topraklarımız üzerinde yıllardır başımız dik olarak yaşamamıza vesile olanların hepsini rahmetle anıyoruz. Gazilerimizden çok az kaldı, onların da ölenlerine rahmet, hayatta olanlarına da sağlık diliyorum."

 

- Berkin Elvan'ın ölümü 

 

Arınç, Berkin Elvan'ın ölmesini kastederek, dün, üzücü bir olayın yaşandığını hatırlatarak, "15 yaşının henüz baharında, 200 kusur günden beri hastanede ölüm kalım savaşı veren genç bir delikanlı, henüz bıyıkları bile terlememiş, 'çocuk' diyebileceğimiz yaşta, hepinizin kendi evlatlarınıza baktığınızda ne görüyorsanız, kardeşlerinize baktığınızda ne görüyorsanız öyle bir yavrucak, bildiğiniz gibi Gezi olaylarından sonra yaşanan sokak çatışmalarının birisinde maalesef başına bir gaz kapsülü isabet edince dün de hayatını kaybetti" diye konuştu. 

"Şahsen ve millet olarak bundan büyük bir üzüntü duyduğumuzu ifade etmek isterim" diyen Arınç, şöyle devam etti:

"Bu evlatlar bizim evlatlarımızdır. Hiç kimse, ayağına taş değmesini istemez. Böyle bir feci olayda hayatını kaybetmiş olmasını da büyük bir üzüntü duyduğumu, bugün ve dün, milletimizin büyük bir üzüntü içerisinde televizyonlarıyla, sivili toplum kuruluşlarıyla, siyasetçileriyle, önce ailesiyle bu acı olayın üzüntülerini paylaştığımızı, yaşadığımızı bilmenizi isterim. Belki biraz sonra cenazesi kaldırılacak, elbette millet olarak üzüntümüzü ifade edeceğiz. Korkumuz şudur ki, bu masum insanın üzerinden günlük siyaset üretmeye kalkanlar, çatışma meydana getirmek isteyenler, provokasyonlar yaparak, bu çatışmaları büyütmek isteyenler olabilir. Onlara fırsat verilmemesi gerekir. Milletçe, el birliğiyle bu üzüntümüzü paylaşmamızda fayda var. O yüzden bazı partiler karar almışlar, bugün belki de yarın müzik çalmamak suretiyle bu acıya iştirak edeceklerini söylemişler, ben de şahsen bugünkü toplantılarımızda asgari düzeyde belki bunun yapılması gerektiğini söylemiş oldum. Sizde buna riayet ediyorsunuz, ona da ayrıca teşekkür ederim."

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com