Başbakan Yardımcısı Arınç, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)

Başbakan Yardımcısı Arınç, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
"AA, devletin resmi bir ajansı değil ama Büyük Atatürk'ün kurduğu bir ajans ve haber güvenilirliği bakımından dünyadaki 5 ajans içine girme çabası içinde. Bizim haberlerimizde manipülasyon yoktur, olsaydı bugün geride olduğumuz yerleri de maniple ederlerd
BURSA (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç'un, Anadolu Ajansına (AA) ilişkin sözlerini değerlendirirken, "AA, devletin resmi bir ajansı değil ama Büyük Atatürk'ün kurduğu bir ajans ve haber güvenilirliği bakımından dünyadaki 5 ajans içine girme çabası içinde. Bizim haberlerimizde manipülasyon yoktur, olsaydı bugün geride olduğumuz yerleri de maniple ederlerdi. Kaldı ki iktidarla yakın bir bağı da yok AA'nın. Bir şirkettir, işi sadece habercilik yapmaktır" dedi.
 
Arınç, AK Parti Bursa İl Başkanlığında, Olay Tv'nin canlı yayınına katılarak soruları yanıtladı.
 
Haluk Koç'un, Anadolu Ajansına (AA) ilişkin sözlerini nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine Arınç, şunları kaydetti:
"Günlerden beri hazırlık yapıyorlar, bu mağlubiyet karşısında ne yapacaklar, 'Seçime hile karıştı diyecekler, sandık başında kavga çıktı' diyecekler. Hiçbirisini yapamayınca suçu Anadolu Ajansına attı. Şimdi AA mükemmel bir organizasyon yaptı. 95 bin kişiyle çalışıyor. Sandık başında aldığı sonuçları, ilçe seçim kurulundan aldıkları sonuçlarla teyit ettikten sonra veriyor. AA, devletin resmi bir ajansı değil ama Büyük Atatürk'ün kurduğu bir ajans ve haber güvenilirliği bakımından dünyadaki 5 ajans içine girme çabası içinde. Bizim haberlerimizde manipülasyon yoktur, olsaydı bugün geride olduğumuz yerleri de maniple ederlerdi. Kaldı ki iktidarla yakın bir bağı da yok AA'nın. Bir şirkettir, işi sadece habercilik yapmaktır." 
 
Koç'un söylediği hiçbir sözün ciddi ve gerçek olmadığını ifade eden Arınç, "Yakinen tanıdığım için söylüyorum. Keşke bir tıp profesörü olarak kalsaydı da hastalara faydası olsaydı. Ama siyasete girip de özellikle Kılıçdaroğlu'nun yanında yetişmeye başlayınca rotasını şaşırdı" diye konuştu.
 
 "Eğer AA'nın verdiği haberlere dikkat etmeyeceklerse kabul etmeyeceklerse bütün ajanslar yayınlıyor, onlara baksınlar, seçim kurullarına baksınlar" ifadesini kullanan Arınç, "Yani biz yanlış, yalan, maksatlı bir haber yapsak, diğerleri hemen tekzip etmez mi?. Tek kanal AA olsa idi o zaman bu iddianın gerçeklik payı olurdu. Cihan veriyor, diğerleri veriyor, televizyonların ayrı bağlantıları var, onların da temsilcileri, müşahitleri var, herkes eline aldığı tutanağı parti merkezlerine gönderiyor. Haluk Koç, yenildiği için çok önceden bir mazeret arayışı içerisinde. Esasen AA'yı da BYEGM'yi de çok sevmezler. Ben de onlardan sorumluyum. Vallahi güvenilirliğimiz, Haluk Koç'tan çok daha yüksektir" dedi.
(Sürecek)

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com