Başbakan Yardımcısı Arınç, Diyarbakır'da: (2)

Başbakan Yardımcısı Arınç, Diyarbakırda: (2)
"(Beyoğlu'ndaki silahlı kavga) Bunlar Berkin'i unuttular sadece Berkin üzerinden yakma, yıkma, tahrip etme öldürme olaylarına giriştiler. Berkin'in ölümü kadar acı. Bu kötü niyetli insanlar bu vatan düşmanları, millet düşmanları bu ülkeyi tekrar kaosa tek

DİYARBAKIR (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Berkin Elvan'ın cenaze töreninin ardından dün yapılan gösteriler sırasında Burak Can Karamanoğlu'nun hayatını kaybettiği Beyoğlu'nda iki grup arasında çıkan silahlı kavgaya ilişkin, "Bunlar Berkin'i unuttular sadece Berkin üzerinden yakma, yıkma, tahrip etme öldürme olaylarına giriştiler. Berkin'in ölümü kadar acı. Bu kötü niyetli insanlar bu vatan düşmanları, millet düşmanları bu ülkeyi tekrar kaosa tekrar teröre dönüştürmek isteyen çevreler masum kitleleri de kullanmak suretiyle İstanbul'da terör estirdiler ve maalesef yine bir gencimiz yine kimin silahından çıktığı şu anda belli olmayan bir mermi ile hayatını kaybetti" dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere beraberinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Diyarbakır'a gelen Arınç, bir restoranda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Arınç, burada yaptığı konuşmada, 14-15 yaşında gencecik çocuğun Gezi olaylarından sonra bir sokak hadisesinde hayatını kaybetmiş olmasının fevkalade üzüntü verici olduğunu belirterek, ona bakarken herkesin kendi oğlunu, kardeşini düşünmesini istedi.

"İçimizden bir parçanın gittiğini görmek herkese üzüntü veriyor ona rahmet diledik, ailesine ve tüm Türkiye'ye başsağlığı diledik. Hepimizin yasta olduğunu ifade ettik. Bunlar bizim samimi düşüncelerimiz" diyen Arınç, hemen hemen herkesin de konuşmalarında bunu ifade ettiğini kaydetti.

Arınç, konuşmayanların da gönüllerinin ağladığını hissettiğini vurgulayarak, "Herkesin her söylemeye imkanı yok hakkı da yok. Çünkü cenaze töreni sırasında bir araya gelmeler bence çok önemli. Demek ki müşterek bir acı var, bu acıyı halkımız paylaştı. Onu 15 yaşının gençliği içerisinde büyük bir sevgi duyarak kalplerini gömdü ve Allah'a gönderdi" diye konuştu.

Türkiye'de bu acının üzerinden daha büyük acılar meydana getirmeye çalışanların olduğuna dikkati çeken Arınç, şöyle dedi:

"Cenaze olayını provoke etmek isteyen, merhamet istismarcıları, siyasi bir rant devşirmek isteyenler olabilir. Çünkü masum bir hareket olarak başladığı iddia edilen olayların sonradan nasıl kırmaya, yakmaya, öldürmeye yönelik sokak eylemlerine dönüştüğünü, nice canların kaybedildiğini nice kamu araçlarına, mallarına zarar verildiğini, ambulansların bile tahrip edildiğini gördük. Bir hareket masum başlayabiliyor ama sonra yasa dışı güçler işe giriyor, silahlı olay meydana gelebiliyor, milyonlarca, trilyonlarca zarar meydana gelebiliyor. Hepimizin üzüntü duyduğu, gözyaşı döktüğü bir ölüm olayından sonra kötü niyetliler, maksatlılar ortaya çıktılar. "

"Özellikle akşam saatlerinde belki bugün de devam ettirmek isteyenler var; bunlar Berkin'i unuttular sadece Berkin üzerinden yakma, yıkma, tahrip etme öldürme olaylarına giriştiler. Çok acı bir olay. Berkin'in ölümü kadar acı. Bu kötü niyetli insanlar bu vatan düşmanları, millet düşmanları bu ülkeyi tekrar kaosa tekrar teröre dönüştürmek isteyen çevreler sayıları belki az ama çok organize hareket ediyorlar, masum kitleleri de kullanmak suretiyle dün akşam saatlerinde İstanbul'da terör estirdiler ve maalesef yine çok genç yaşta sanıyorum 18-19 yaşında Giresunlu bir gencimiz hayatını kaybetti. Malını korumak isterken, başkalarına zarar vermesin derken arada kaldı yine kimin silahından çıktığı şu anda belli olmayan bir mermi ile hayatını kaybetti" diyen Arınç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"O gencimiz de bizim değil mi? O da bu vatanın evladı değil mi? O da bir anne, babanın veya nişanlı ise nişanlısının çok sevgili bir arkadaşı dostu, kardeşi değil mi? Berkin'i öldüren el Berkin'e silah atan veya fişeğin kapsülü ile başından yaralanırken o çocuğun hayatını kaybetmesine yol açan olay ne kadar çirkin ise bilerek ve isteyerek dün akşam ki olayları meydana getirenler ne kadar büyük bir kötülük yaptıklarının farkında değiller mi?. Herkes herşeyin farkında. Ya Tunceli'de görevini yaparken kalp krizinden şehit olduğunu duyduğumuz polis arkadaşımız Berkin kadar masum değil mi?. Bu olaylarda milyonlarca zarar herkesin evinin ekmeği, herkesin ekmek teknesi tahrip edilirken, sokaklar parçalanırken, binalar taşlanırken ve unutmayın AK Parti'nin 20 yerdeki il ve ilçe binaları taşlandı ve tahrip edildi. Bugün ben isterim ki; herkesin elini vicdanına koyup bu yapılan tahribatı lanetlemesi, ölen kardeşlerimizin yanında olması lazım. Berkin için gözyaşı dökenlerin akşam hayatını İstanbul'da bu olaylar içerisinde kaybeden gencimiz için de gözyaşı dökmesi lazım."

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, güvenlik güçlerine yardımcı olunmasını isteyerek, "Bu terör örgütlerinin bu eylemlerinden bugüne kadar maddi ve manevi çok zarar gördük. İnsanların merhamet duygularını istismar ederek bir cenazenin üzerinden ülkeyi karanlığa götürmek isteyenlere hiçbir zaman fırsat vermeyelim" şeklinde konuştu.

(sürecek)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bülent Arınç 

Hepimizin üzüntü duyduğu, gözyaşı döktüğü bir ölüm olayından sonra kötü niyetliler, maksatlılar ortaya çıktılar. Özellikle akşam saatlerinde belki bugün de devam ettirmek isteyenler var. Bunlar Berkin'i unuttular sadece Berkin üzerinden yakma, yıkma, tahrip etme öldürme olaylarına giriştiler. Çok acı bir olay. Berk'in ölümü kadar acı. Bu kötü niyetli insanlar bu vatan düşmanları, millet düşmanları bu ülkeyi tekrar kaosa tekrar teröre dönüştürmek isteyen çevreler sayıları belki az ama çok organize hareket ediyorlar. Masum kitleleri de kullanmak suretiyle dün akşam saatlerinde istanbulda terör estirdiler ve maalesef yine çok genç yaşta sanıyorum 18-19 yaşında Giresunlu bir gencimiz hayatını kaybetti malını korumak isterken başkalarına zarar vermesin derken arada kaldı yine kimin silahından çıktığı şu anda belli olmayan bir mermi ile hayatını kaybetti o gencimiz de bizim değil mi? o da bu vatanın evladı değil mi o da bir anne babanın veya nişanlı ise nişanlısının çok sevgili bir arkadaşı dostu kardeşi değilmi  Berkin'i öldüren el Berkine silah atan veya fişeğin kapsülü ile başından yaralanırken o çocuğun hayatını kaybetmesine yol açan olay ne kadar çirkin ise bilerek ve isteyerek dün akşamki olayları meydana getirenler ne kadar büyük bir kötülük yaptıklarının farkında değiller mi herkes herşeyin farkında. Ya Tuncelide görevini yaparken  kalp krizin geçirerek şehit olduğunu duyduğumuz polis arkadaşımız Berkin kadar masum değilmi 

herkesin elini vicdanına koyup bu tahribatı lanetlekesi lazım ölen kardeşlerimizin yanında olması lazım berkin için gözyaşı dökenlerin akşam hayatını istanbulda bu olaylar içerisinde kaybeden gencimiz için de gözyaşı dökmesi lazım.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com