Başbakan Yardımcısı Arınç, Hatay'da:

Başbakan Yardımcısı Arınç, Hatayda:
(Niğde'deki güvenlik güçlerine saldırı) "Türk askerini öldürmenin kendileri için bir görev olduğunu söyleyecek kadar akıldan, vicdandan, insanlıktan nasipsiz, suratına baktığın zaman zaten ne hale geldiği görülüyor. Bir yerlerde yetiştirilmiş, ellerine öl

HATAY (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Niğde'deki güvenlik güçlerine saldırıyla ilgili "Türk askerini öldürmenin kendileri için bir görev olduğunu söyleyecek kadar akıldan, vicdandan, insanlıktan nasipsiz, suratına baktığın zaman zaten ne hale geldiği görülüyor. Bir yerlerde yetiştirilmiş, ellerine öldürmek için silahlar verilmiş. Hamdolsunki bunlar yakalandı da bu insanların kimliğini de zihniyetini de öğrenme imkanımız oldu" dedi.

Arınç, partisinin Hatay Seçim Koordinasyon Merkezi'nde partililerle bir araya geldi.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Arınç, bir gazetecinin Niğde'deki güvenlik güçlerine yönelik saldırıyla ilgili sorusuna şöyle yanıt verdi:

"Maalesef geçtiğimiz günlerde, Niğde'de yol güzergahında o anarşistler, bu radikal unsurlar, caniler, bu katiller bizim askerimizi, jandarmamızı, bir de polisimizi şehit ettiler. Kaçmak istediler, ikisi yakalandı, sonradan da biri yakalandı. Bu insanlar, akılları başlarından gitmiş, bir yerlerden zombi haline getirilmiş. Çünkü dün gazetede yayınlanan o ifadeler doğruysa bizden birilerini öldürdükleri için kendilerini adeta çok yukarılarda görüyorlar, görevlerini yaptıklarını söylüyorlar. Türk yargısına ifade vermeyeceklerini, Türk askerini öldürmenin kendileri için bir görev olduğunu söyleyecek kadar akıldan, vicdandan, insanlıktan nasipsiz, suratına baktığın zaman zaten ne hale geldiği görülüyor. Bir yerlerde yetiştirilmiş, ellerine öldürmek için silahlar verilmiş. Hamdolsunki bunlar yakalandı da bu insanların kimliğini de zihniyetini de öğrenme imkanımız oldu."

Dün akşam Ümraniye'de polisin bir eve baskın yaptığını hatırlatan Arınç, "Polisimizden ve varsa askerimizden yaralı olduklarını biliyorum. Onlardan ölen var, yakalanan var. Bunların kimlikleri ve niçin yaptıkları açığa çıktı. Ancak, örgüt ismini vermediler ben de vermek istemiyorum. Çünkü arkadan yapılacak operasyonlar için belki söylenmemesi gerekiyordur. MİT, güvenlik güçlerimiz olaya el koydu. Ancak, bunların özellikle bir kısmının Esed yanında muhaliflere karşı çarpışan aşırı radikal unsurlar olduklarını söyleyeyim. Daha sonraki operasyonlarda bunların hepsi ortaya çıkınca gerçek yaftaları, isimlerini de söylemek mümkün olur. Allah cezalarını versin. Allah bu felaketten ülkemizi ve insanımızı korusun" diye konuştu.

- MHP belediye başkan adayının adaylıktan çekilmesi

MHP Siirt Belediye Başkan adayı Muammer Ekinci'nin adaylıktan çekilmesi ve gerekçe olarak da partisinin paralel yapı ile ortak hareket etmesini kabullenmemesi olduğunu açıklamasıyla ilgili düşünceleri sorulan Arınç, salondakilerin CHP'li adayın çekildiğini belirtmesi üzerine, iki partinin birbirinden farkı olmadığını kaydetti.

MHP ve CHP'nin azı yerlerde sembolik aday gösterdiğini dile getiren Arınç, şöyle devam etti:

"Aday göstermeleri ve siyaset yapmaları çok doğaldır. Keşke CHP de, MHP de orada olsa, keşke adayları olsa ve keşke onlar da siyaset yapsalar. Çünkü Türkiye için en büyük talihsizlik AK Parti ve BDP'nin orada başa baş kalması. Hamdolsun, biz gerekeni yapıyoruz. Ama çok siyaset olsa, herkes kendi görüşlerini düşüncelerini açıklasa, herkes orada sandıklara sahip çıksa Türkiye'nin işi kolaylaşır. BDP ile AK Parti arasında gerginliğin ne boyutlara vardığını biliyorsunuz. BDP kendini oraların tek hakimi sayıyor. Başka oy çıkmasın diye tehditle, şantajla maalesef baskıyla insanları etki altına alıyor. Gönülden söylüyorum, keşke MHP, CHP başka partiler de orada siyaset yapabilseler, farklı seçenekler sunabilseler. CHP olduğunu düşünerek cevap vereyim. Siirt'te inşallah biz seçimleri kazanacağız. Çünkü BDP, orada oralı olmayan Tuncer Bakırhan'ı aday gösterdi. Biz de oranın yerlisi, asil, kahraman, yürekli bir insanı aday gösterdik. Şimdi orada adayın çekilmesinin tek sebebi BDP'ye seçim kazandırmaktır. Keşke böyle olmasaydı, adaylığı devam etseydi. Orada çekilen her adayın BDP'nin işine yarayacak bir operasyon olduğunu ben şahsen düşünüyorum. Ama kendi gerekçesini doğru kabul edersek evet o da bir gerçektir. CHP de, MHP de bugün bahsedilen konuyla ilgili bir beraberlik içindeler. Keşke oradaki adayın düşündüğünü, Türkiye'de bütün adayları da düşünebilse, Lütfü Savaş'ın kulakları çınlasa."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com