Başbakan Yardımcısı Arınç, Kocaeli'de:

Başbakan Yardımcısı Arınç, Kocaelide:
"Oylarımızı artırarak çıktığımız takdirde bütün Türkiye'ye yansıyacaktır. 'Hükümeti yıpratttık, hükümeti itibarsızlaştırdık, bundan sonra AK Parti iktidarı gidecek' diye velvele yapanlara, gürültü koparanlara, iftira atanlara halkımızın çok büyük bir ders

KOCAELİ (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Oylarımızı artırarak çıktığımız takdirde bütün Türkiye'ye yansıyacaktır. 'Hükümeti yıprattık, hükümeti itibarsızlaştırdık, bundan sonra AK Parti iktidarı gidecek' diye velvele yapanlara, gürültü koparanlara, iftira atanlara halkımızın çok büyük bir dersi olacaktır. Ben bunun yaşanacağına gönülden inanıyorum" dedi.

Arınç, İzmit ilçesinde bir otelde düzenlenen yemeğin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, "Kocaeli'deki atmosferi nasıl degerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine Arınç, Kocaeli'ye geldiği için çok mutlu olduğunu belirterek, "Bildiğim bir yer, sevdiğim bir yer. Fevkalade hareketliydi, heyecanlıydı. Gerek İzmit'te yaptığımız toplantı gerek Derince'de yaptığımız toplantı. Katılım da yüksekti. Heyecan da yüksekti. Coşku vardı. Ben her 2 aday arkadaşımın da başarılı olduklarını biliyorum. Bundan sonra da başarılı çalışmalar yapacaklarına inanıyorum" diye konuştu.

Kocaeli'de en yüksek oyu almış parti olduklarını vurgulayan Arınç, "11 milletvekilinin 7'sini AK Parti'ye verdi Kocaelililer. Başarılarımıza 30 Mart'ta yenisini ekleyeceğiz. Buna inanıyorum" ifadesini kullandı.

Arınç, "AK Parti seçimlerde birkaç oy kaybederse ya da oylarını artırırsa neler olur" yönündeki soruya, "Kaybetmeyi hiç aklımıza getirmiyoruz. Bizim çizgimiz hep yukarıya doğrudur. Ama oylarımızı artırarak çıktığımız takdirde bütün Türkiye'ye yansıyacaktır. 'Hükümeti yıprattık, hükümeti itibarsızlaştırdık, bundan sonra AK Parti iktidarı gidecek' diye velvele yapanlara, gürültü koparanlara, iftira atanlara halkımızın çok büyük bir dersi olacaktır. Ben bunun yaşanacağına gönülden inanıyorum" yanıtını verdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com