Başbakan Yardımcısı Arınç, Kütahya'da (3):

Başbakan Yardımcısı Arınç, Kütahyada (3):
"CHP'li bir adayla oy toplayamayacağını bilen Kılıçdaroğlu, CHP'li olmayan, onun tabiriyle AKP'nin eskisi, MHP'nin eskisi adaylardan medet umuyor. Vah, ölmüş gitmiş de ağlayanı yok. Allah selamet versin, şu hale bak"

KÜTAHYA (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "CHP'li bir adayla oy toplayamayacağını bilen Kılıçdaroğlu, CHP'li olmayan, onun tabiriyle AKP'nin eskisi, MHP'nin eskisi adaylardan medet umuyor. Vah, ölmüş gitmiş de ağlayanı yok. Allah selamet versin, şu hale bak" dedi.

Arınç, partisinin Cumhuriyet Bulvarı'ndaki seçim bürosu önünde yaptığı konuşmada, AK Parti'nin adaylarının yaptıklarına, yapacaklarına, başkalarının hayalinin bile ulaşamayacağını belirterek, bunu kimsenin görmezden gelmemesi gerektiğini kaydetti.

Öyle sağdan soldan devşirilmiş, İstanbul'dan, Ankara'dan, başka bir yerlerden getirilmiş, bir takım şeylerle insanların karşılarına çıkmaması gerektiğini ifade eden Arınç, şöyle konuştu:

"Biz, bu toprağı biliyoruz. Ne yapabileceğimizi de biliyoruz. Öncelikleri de biliyoruz. O yüzden ben yine oylarınızın AK Partili adayımız üzerinde, biz kendi kimliğimize uygun adaylar çıkardık. Sadece seçimi kazanmak için AK Partili olmamasına rağmen popüler insan aramadık biz ama CHP böyle yapmadı bu seçimde. Mesela, CHP'nin en iddialı olması gereken yer Ankara değil mi? 'Cumhuriyeti biz kurduk, Atatürk'ün partisi biziz, biz cumhuriyetçiyiz, laikçiyiz, sosyal demokratız' demiyor mu? 'Ankara şöyledir, böyledir' diye karşımızda caka satmıyor mu? Peki neden sen Ankara'da gerçek CHP'li birini aday göstermiyorsun. Ödünç aday buluyorsun, eski MHP'nin adayını. İnsan biraz utanmaz mı? Aynı CHP, Hatay'da, nüfusun hemen hemen yüzde 40'ı malum sebeplerle CHP'ye oy verecek. Peki sen böyle bir yerde yani Esed'i çok sevdiğini de biliyoruz. Onunla fotoğraf çektirmeye çok meraklı milletvekillerin var. Olan bitenler karşısında kimyasal silahlar kullanmasına rağmen bu zalime, ağzını bile açmadın bugüne kadar. Peki sen Hatay'da gerçek CHP'li, gerçek Esed dostu bir aday bulamadın da niye benim AK Partili belediye başkanımı aldın aday gösterdin? Bu nasıl ana muhalefet partisi."

-"Bu seçimlerden Allah'ın izniyle biz başarılı çıkacağız"

Arınç, CHP'nin İzmir'de milletvekillerinin "istemiyoruz" diye imza verdikleri ama "ancak onunla oy alırız" diye düşündüğü Aziz Kocaoğlu'nu aday gösterdiğini anlattı.

"Niye senin Bursa'da gerçek CHP'li bir adayın yok da geçmişte bizde bulunmuş, bizden adaylık ümit etmiş birisini büyükşehir belediye başkan adayı yapıyorsun?" diyen Arınç, şöyle devam etti:

"CHP kimlik değiştirecek güya. Kimlik değiştirecek ama yaptıklarına bakıyorsun, söylediklerine bakıyorsun, birbirini tutmuyor. Şimdi sadece oy almak için, çünkü biliyor ki o Ankara'da Muharrem İnce'yi aday gösterse 15 tane oy alır. Aylin Nazlı Aka'yı gösterse 6 tane oy alır. Kendi partisinden Levent Gök'ü aday gösterse 7 tane oy alır. Ama MHP'den Mansur'u gösterirse, o zaman belki 15 bin oy alır, 50 bin,100 bin oy alır diye ümit ediyor. CHP'li bir adayla oy toplayamayacağını bilen Kılıçdaroğlu, CHP'li olmayan, onun tabiriyle AKP'nin eskisi, MHP'nin eskisi adaylardan medet umuyor. Vah, ölmüş gitmiş de ağlayanı yok. Allah selamet versin, şu hale bak. Bizim çıkarıp, attıklarımızı topluyor, ondan medet umuyor ya, şu işe bak. MHP'nin eskisinden, AK Parti'nin eskisinden medet uman bir partinin iktidara gelme şansı, belediye başkanlığını kazanma şansı olabilir mi? Gerçeği orada dururken sen taklidiyle nasıl oy toplayacaksın. Günübirlik yapamazsınız bunu. Her yerde bunu yaptılar ama sonucunu görecekler. Bu seçimlerden Allah'ın izniyle biz başarılı çıkacağız. Her şey onu gösteriyor. Buna Bahçeli de inanıyor. Sayın Bahçeli, edepli bir insan kendisine saygım var. Öbürü edepsiz ona saygım yok. Onun ağzından hakaretten başka bir şey çıkmıyor. Onun ağzı kirli. Onun ağzında küfürden başka bir şey yok. Bursa'da 1 saat konuştu, 55 dakikası Başbakanımıza hakaret. Kılıçdaroğlu'na bu hakaretleri sebebiyle Kütahya'nın merkezinden bir cevap vermemiz lazım. Ey Kılıçdaroğlu, bu hakaretlerine devam etme, bu çirkin sözlerini artık söyleme, sana yakışmaz, bir siyasetçiye yakışmaz. Bundan biraz edep duyman gerekir. Ama bugüne kadar söylediklerini sana misliyle Kütahya'nın meydanından iade ediyorum."

-"Bozkurt işareti yapıyor artık, Kılıçdaroğlu"

AK Parti'nin hedeflerinin boyu kadar değil, ufuklar ötesi olduğunu dile getiren Arınç, şunları söyledi:

"Bir siyasetçinin hedefi olmalı, bir genel başkanın hedefi olmalı. Mesela CHP 'gümbür gümbür geliyoruz mu?' diyor. 'Her yeri kazandık mı?' diyor. 'Sen gidiyorsun artık, kaçacak mısın?' diyor. Bak kardeşim, bu sözleri sen al heybene koy ama ben sana başka bir şey söyleyeceğim. Sen bu seçimlerde yüzde 30'un altında oy alırsan, bırakacak mısın, bu işi? Bak yüzde 30. Bana yüzde 50'yi küçük görenler için söylüyorum. Sen ana muhalefet partisisin kardeşim. O kadar da ödünç aday buldun alladın, pulladın, süsledin bir de böyle 'bozkurt' işareti yapmaya başladın yahu. Allah Allah, kıyametin küçük alameti, 'bozkurt' işareti yapıyor artık, Kılıçdaroğlu. Yanındaki aday eski bozkurtlardan ya böyle Ankara sokaklarında 'bozkurt' işareti yapıyor. Allah senin müstahakkını vermesin inşallah. Peki böyle yapınca acaba eski ülkücüler, şu andaki MHP'liler geçmişe dönüp baktıklarında ne düşünecekler. Unutmayın, DSP, MHP, ANAP hükümeti olduğu zaman Rahşan Ecevit, 'bu katillerle biz birlikte olamayız' demişti. Ona rağmen birleştiler, ona rağmen hükümet oldular, 3 sene zor bela götürdüler işi. O zaman kurulan partiler, milletimizden böyle tokat yediler. Şimdi ana muhalefet partisi oluyorsun da yüzde 30'u hedef olarak koyamıyorsun. Halbuki gümbür gümbür demeli ki yüzde 30'dan aşağı alırsam ben de gideceğim. Millette inansın ki bu parti güçlüdür. Bahçeli'ye acıdım. Bahçeli'ye, eski geçmişimize, hukukumuza dayanarak bir iltimas yapmak istedim. Dedim ki 'Sayın Bahçeli, sizin için yüzde 20 hedefini koyuyorum. Yüzde 20'yi aşamazsanız bırakır mısınız genel başkanlığı? Bak, 20 yıl oldu artık, yoruldun, sana da yazık. 20'yi alırsan bir ümidin olur ama 20'nin altında kalırsan sen de bir 'Allah'a ısmarladık' de. Sen de bir inzivaya çekil. Amerika'ya gitmene gerek yok canım inzivaya çekilmek için." 

-"Arkadaşlar oy namusumuzdur"

Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Burada da güzel yerler var. Gel kardeşim gel, Kütahya'nın Harlek'ine gel, nereye istersen gel, başımızın üstünde taşırız biz misafirimizi, severiz. Ama yüzde 20'yi bile hedef gösteremiyorsan ne olacak, böyle bir parti gider mi. Uzamaz, kısamaz, böyle bir şey olabilir mi?. Bak, 35, 47, 50. Çok şükür, geliyor, yükselerek gidiyor. Allah bilir, ağanın eli tutulmaz. Allah verirse en güzelini verir. Ama bizim bir hedefimiz var birinci parti olamazsak ben de dahil, genel başkanım da dahil bırakırım. Senin yüzde 51 almana gerek yok, yüzde 20 al seni alkışlayacağım. Yüzde 30 al seni alkışlayacağım ama 'sen cesaret edip de alacağım' diyemiyorsun. Sen almak istemiyorsan millet sana niye oy versin? İyi ama Türkiye'de yüzde 20 alamazsa Kütahya'da kazanmış olur. Ne kıymeti var, burada kazanmış olsa Türkiye'de kaybetmiş olsa ne kazandı diyeceğiz. Ne kazanmış, nereden büyümüş, iktidara mı geliyormuş. Yarın, AK Parti giderse iktidar mı olacakmış. Arkadaşlar oy namusumuzdur. Yerinde ve mutlaka isabetli olarak kullanmamız lazım. Bir parti ki Türkiye'deki oy oranı yüzde 20'yi bile bulmuyor. Barajı aşma sevdasıyla, yüzde 10'u aşarsam 40 tane milletvekili sokarım diye ellerini ovuşuruyor. Öbürü de 130-140 olsun bana yeter diyor. Şu oy oranı buradaki diğer tüm partileri toplasanız bizim 3'te birimiz kadar etmiyor. 3'te birimiz kadar etmeyen partiler şimdi belediye başkanlığını kazanmak istiyorlarmış. Peki bu hizmetleri nereye koyacaksınız, Kütahya'yı Kütahya yapan değerleri nereye koyacaksınız."

Etkinliğe, Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur, TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, AK Parti Kütahya Belediye Başkan adayı Kamil Saraçoğlu ve partililer katıldı.

(Bitti)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com