Başbakan Yardımcısı Arınç, Manisa'da: (2)

Başbakan Yardımcısı Arınç, Manisada: (2)
"Bizim kolumuza girip bizden istifade edip, bizim bir yerlere getirdiğimiz insanlar, 'bu partiye oy vermeyin de bana yıllarca küfredenlere oy verin, siyaset bu noktaya geldi' diyorlar"

MANİSA (AA)  - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Bizim kolumuza girip bizden istifade edip, bizim bir yerlere getirdiğimiz insanlar, 'bu partiye oy vermeyin de bana yıllarca küfredenlere oy verin, siyaset bu noktaya geldi' diyorlar" dedi.

Arınç, Manisa'nın Karaköy semtinde partisi tarafından düzenlenen açık hava toplantısında halka seslendi. Muhalefet partilerinin kendilerine oy hedefi dahi koyamadığını belirten Arınç, CHP ve MHP’ye çağrıda bulunmasına rağmen hiçbir yanıt alamadığına işaret etti.

Arınç, şöyle devam etti:

“Kılıçdaroğlu’nu çok sevmem, Bahçeli’yi severim. Bahçeli, edepli adam biraz. Onun ağzından hakaret çok fazla çıkmıyor. Bizi eleştiriyor ama olsun o kadar, sevecek hali yok ya eleştirecek tabii. Geçen de bir yerde dedi ki 'bana bak Tayyip Erdoğan, senin oyun yüzde 51, eğer 1 puan düşer de yüzde 50 alırsan sen kayıptasın, başarısız oldun.' Bak, Allah söyletiyor. Bahçeli bizim yüzde 50 alacağımızı görmüş, anlamış, kabul etmiş, 'yüzde 50 alırsan ziyandasın' diyor. Vallahi 49’a da razıyız kardeşim, yüzde 50 az bir rakam değil. Oy bu oy, pazardan alınan bir şey değil. Millet verecek bu oyu. Bir parti artık 20 sene sonra yüzde 20 almaz mı, bir anamuhalefet yüzde 30 almaz mı? Bize yüzde 50’yi az görenler kendilerine yüzde 20’yi çok görüyorlar, nasıl bir Türkiye’de yaşıyoruz ?”

Hükümetin gitmesi halinde Türkiye’nin DSP-MHP-ANAP benzeri bir koalisyonla karşı karşıya kalacağını, milletin, o koalisyon döneminde çektiklerini unutmadığını ifade eden Arınç, “Vallahi bunların eline kalırsak biz, üç günde Türkiye çöker. Ne ekonomi kalır, ne sokakta huzur kalır, ne maaş ödemesini bilirler. Hazırı yerler, üç günde bitirirler, Allah bunların eline bırakmasın memleketi, harami bunlar, bunlardan bir şey çıkmaz” diye konuştu.

-"Tahammül etmek çok zor"

Seçimler öncesi düne kadar birlikte oldukları bazı kimselerin kapı kapı dolaşıp broşür dağıttığını ifade eden Arınç, şunları söyledi:

“Bizim kolumuza girip bizden istifade edip, bizim bir yerlere getirdiğimiz insanlar, 'bu partiye oy vermeyin de bana yıllarca küfredenlere oy verin, siyaset bu noktaya geldi' diyorlar. Arkadaşlar buna tahammül etmek çok zor. Ben kim olduklarını isim isim söylemem. Ama biz yıllarca sizinle birlikte, sizin menfaatinize, her zaman sizin hizmetinizde olduk. Siz ne derseniz yaptık. Siz neyi gösterdiyseniz oraya gittik. Başkaları size hakaret ederken, sizi küçük görürken, tehlikeli bulurken, sizi örgüt suçundan dolayı cezaevine sokmak isterken en çok biz sizi koruduk. 'Onlar temiz inançlı, namuslu, ülkenin birlik, dirliğini isteyen insanlardır' diye sizi kollarımızın, kanatlarımızın altında tuttuk.

Bugün siz hükümeti devirmek isteyenlerle, hükümete diz çöktürmek isteyenlerle birlikte olamazsınız. Olursanız Allah size bunun hesabını sorar. Bu, ihanettir, yanlış bir şeydir. Yanlış işler yapıyorlar. Bizim oyumuz eksilmez. Allah 3 gidenin yerine 33’ünü getirir.”

Ak Parti’den oy çalmak için gece gündüz çalışanlara karşı tuzakların bozulması için Allah’a güvendiklerini belirten Arınç, birçok insanın bu haksızlığı gördüğünü ve tercihini AK Parti’ye yönlendirdiğini ifade etti.

Bu ülkede çok şeyler başardıklarını, ayrımcılığı kaldırdıklarını söyleyen Arınç, “bu hükümet yeter ki gitsin, yeter ki bizim dediğimiz olsun, yerine kim gelirse gelsin”  anlayışının çok yanlış olduğunu vurguladı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, şunları kaydetti:

“Bu düşüncenin sahiplerini uyarıyorum. Siz lütfen bu kötülükleri yapanlarla birlikte olmadığınızı söyleyin. Onları reddedin. Bu taraftan yanlış yapan varsa biz hesabını görelim, o taraftan yanlış yapanlarla siz aranıza mesafe koyun. Her gün televizyonlarınızdan, gazetelerinizden bize muhalif olanları çıkararak bize ateş ettiriyorsunuz, ayıptır, günahtır. Görülüyor ki bu seçimler hükümetin de seçimidir. 'Hükümet devam etsin, itibarlı olsun, hizmetler yürüsün' diyorsa bir insan, belediye başkanını seçerken hükümete de oy verecek. 'Bu hükümet gitsin de ne olursa olsun, istikrar falan düşünmüyoruz, eski günler çok güzeldi' diyenler malum ki oy vermeyecekler. Allah onları ıslah etsin."

(Bitti)

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com