Başbakan Yardımcısı Arınç'tan Bursa Valisi Karaloğlu'na ziyaret

Başbakan Yardımcısı Arınçtan Bursa Valisi Karaloğluna ziyaret
Arınç: "Bursa Şehir Hastanesi, bin 300'den fazla yataklı kapasiteye sahip büyük bir hastane olacak ve bunun için yer konusu halledildi. Plan ve projelerimizi bitirerek bir an evvel temelini atmak, Bursa'ya mükemmel bir kampüs hastanesini kazandırmak istiy

BURSA (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa Valisi Münir Karaloğlu'nu makamında ziyaret etti.

Arınç, Heykel'deki tarihi valilik binasında yaptığı konuşmada, Ağustos ayından beri Bursa'da görev yapan Karaloğlu'nu valilik binasında ziyaret etme fırsatı olmadığını söyledi. Eski Van Valisi Karaloğlu'nun Van depreminden sonraki valilik hizmetlerinden dolayı çok takdir edildiğini belirten Arınç, "Başarıyla yad edilen bir insan. Bursa ile ödüllendirilmiş olması, Bursa açısından da bir kazanç oldu" diye konuştu.

Sağlıkta, ulaşımda, eğitimde ve diğer sektörlerde Bursa'nın büyük bir atılım içinde olduğunu ifade eden Arınç, şöyle konuştu:

"Şehir Hastanesi projemiz var. Bursa Şehir Hastanesi, bin 300'den fazla yataklı kapasiteye sahip büyük bir hastane olacak ve bunun için yer konusu halledildi. Plan ve projelerimizi bitirerek bir an evvel temelini atmak, Bursa'ya mükemmel bir kampüs hastanesini kazandırmak istiyoruz. Sürekli takip gerektiren ilçelerdeki hastanelerin durumları var. İznik'teki hastaneyle ilgili bilgi aldığımda çok mutlu oldum. Henüz 4 ay önce başlanmış olmasına rağmen inşaatın neredeyse yüzde 50'den fazlası bitme durumunda. Hemen hemen bütün ilçelerimize devlet hastanesi kazandırdık. Bir kısmında devam ediyor, bir kısmı da ihale aşamasında."

Yüksek hızlı tren projesinin çok önemli olduğunu dile getiren Arınç, projeyle Bursa'nın Ankara'ya, İstanbul'a, İzmir hattına ve 15 farklı vilayete bağlayacağını, bunun kent için büyük bir ekonomik zenginlik olacağını anlattı.

Arınç, Bursa'da seçim güvenliği konusunda bütün tedbirlerin alındığını, yaklaşan seçimlerin huzur içinde geçeceğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com