Başbakan Yardımcısı Atalay:

Başbakan Yardımcısı Atalay:
"Şehirlerimizi BDP'nin elinden kurtarmak lazım. BDP'nin özerklik falan laflarına kanmayın. Bunların altı boş, içi boş"

ŞIRNAK (AA) - Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Şehirlerimizi BDP'nin elinden kurtarmamız lazım. BDP'nin özerklik falan laflarına kanmayın. Bunların altı boş, içi boş" dedi.

Atalay, dün vefat eden Şırnak'ın eski milletvekillerinden Mehmet Tatar'ın İsmetpaşa Mahallesi'ndeki evini ziyaret ederek, aileye başsağlığı diledi.

Daha sonra çarşı merkezindeki AK Parti seçim bürosu önünde partililere hitap eden Atalay, 30 Mart'taki yerel seçimlerin sadece belediye başkanlarını seçmek için değil, Türkiye'nin kaderini belirleme açısından da önemli bir seçim olduğunu söyledi.

Seçimin, Türkiye'nin geleceğini de belirleyeceğini, dolayısıyla bütün vatandaşların bunları iyi düşünmesini arzu ettiklerini vurgulayan Atalay, "Şırnaklılara şunu söylüyoruz. Bu seçim eski Türkiye özlemi içinde olanlarla yeni Türkiye'yi parlak, aydınlık Türkiye'yi kurmak isteyenlerin bir mücadelesidir" diye konuştu.

BDP'li belediyelerin hizmet yapmadığını ve AK Parti'ye karşı bütün partilerin bir koalisyon yaptığı seçim yaşayacaklarını söyleyen Atalay, bu nedenle seçimin, yerel seçim ötesinde bir manasının bulunduğunu belirtti.

Atalay, "Bu seçimde partimize vereceğiniz destek, Türkiye'nin geleceğine de inşallah ışık tutacak. Şu şehrin haline baksınlar. Cizre'nin haline baksınlar. BDP belediyeciliğinin şehirlerimizi ne hale getirdiğini görsünler. Bir de AK Parti belediye başkanlarının yönettiği şehirlere baksınlar. Şehirlerimizi BDP'nin elinden kurtarmak lazım. Bunlar şehircilik yapmazlar, yönetimi bilmezler" ifadelerini kullandı.

- "Her sandığın başında olacağız"

BDP'nin dile getirdiği özerklik kavramının içinin boş olduğuna dikkati çeken Atalay, şöyle devam etti:

"Bugün vilayetiyle emniyetiyle jandarmasıyla herkesle görüştüm. Her kesimde yanlış yapan nefes alamayacak, yanlış yapan mutlaka önünde görecek güvenlik birimlerimizi ve o yanlış yapacak kimse cesaret edemeyecek, dolaysıyla özgürce siyasetinizi yapın. Eğer siyasete, demokrasiye inanıyorsanız bu seçim ortamında bu tür haddini aşmaları bırakın. Yoksa biz haddinizi bildiririz. Her sandığın başında olacağız. Hiçbir şeyden korkunuz olmasın. Bütün vatandaşlarımıza Kürt, Arap, Çerkez, herkese anadilini öğrenmek istiyorsa çocuklarımıza işte 'burada okullarda anadillerini öğreteceğiz' diyoruz. Şimdi seçimlerde istediği dilde kampanyalar yürütüyorlar. Eğer oradaki vatandaşlar Kürtçe anlıyorsa Kürtçe konuşuluyor."

Türkiye'nin artık çok değiştiğini kaydeden Atalay, "Onun için BDP'nin özerklik falan laflarına kanmayın. Bunların altı boş, içi boş. Türkiye'de birlik bütünlük içinde şanlı bayrağımızın gölgesinde bütün farklılıklarımızla bütün özgürlüklerimizle inşallah daha iyi hayat yaşamak için biz siyaset yapıyoruz" şeklinde konuştu.

Atalay, daha sonra esnafı ziyaret ederek, yaklaşan nevruz dolayısıyla vatandaşlara çiçek dağıttı ve bayramlarını kutladı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com