Başbakan Yardımcısı Atalay, Kırıkkale'de:

Başbakan Yardımcısı Atalay, Kırıkkalede:
"Türkiye büyüyerek yoluna devam ediyor. Birileri bu gidişten mutlu değil ve Türkiye’yi bu büyük yürüyüşte durdurmak istiyor. Yerel seçim, peşinden Cumhurbaşkanlığı seçimi, ardından genel seçim. Bu yoğunluk içinde de birileri boş durmuyor"

KIRIKKALE (AA) - Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Türkiye büyüyerek yoluna devam ediyor. Birileri bu gidişten mutlu değil ve Türkiye’yi bu büyük yürüyüşte durdurmak istiyor. Yerel seçim, peşinden Cumhurbaşkanlığı seçimi, ardından genel seçim. Bu yoğunluk içinde de birileri boş durmuyor" dedi.

Atalay, partisinin Kırıkkale Belediye Başkan adayı Mehmet Saygılı’nın Cumhuriyet Caddesi’ndeki seçim bürosunu ziyaretinde yaptığı konuşmada, 30 Mart'taki seçimin, Türkiye'nin geleceğini belirleyeceğini vurguladı.

Bu seçimin, yerel yönetimin belirlenmesinin ötesinde önem taşıdığına dikkati çeken Atalay, şöyle konuştu:

"Türkiye büyüyerek yoluna devam ediyor. Birileri bu gidişten mutlu değil ve Türkiye’yi bu büyük yürüyüşte durdurmak istiyor. Yerel seçim, peşinden Cumhurbaşkanlığı seçimi, ardından genel seçim. Bu yoğunluk içinde de birileri boş durmuyor. Onun için de hepimize iş düşüyor. Bu seçime çok farklı, çok özel bir ağırlık vermeliyiz. Biz, Türkiye’yi son 300 yılın en iyi noktasında görüyoruz. Kadrolar olarak, milletin kendi yönetimini sahiplenmesi olarak, kalkınma, özgürlükler, inanç özgürlüğü alanındaki gelişmeler olarak hangi alana bakarsanız bakın, en iyi noktadayız ama birileri bundan rahatsız. Biz de cevabını 30 Mart akşamı vereceğiz. 30 Mart akşamı, bu tartışmaların hepsi bitecek. Görecekler ve ondan sonra sorunların hepsi bitecek. Önümüzde fazla vakit yok."

- "Muhalefet, adam gibi muhalefetini yapsın"

Atalay, konuşması sırasında bir vatandaşın, "30 Mart akşamı Devlet Bahçeli nereye kaçacak?" demesi üzerine, şunları söyledi:

"Biz, kimsenin kaçmasını falan istemiyoruz. Muhalefet, adam gibi muhalefetini yapsın, Türkiye’de herkes siyaset yapsın, herkes söyleyeceğini sonuna kadar söylesin ama benim milletim var ya, milletimiz onları çok iyi biliyor. Bizim de zaten güvenimiz önce Allah’a, sonra milletimize. Biz merhametliyiz, dürüstüz. Kimse gibi, onların yaptıkları gibi, ne yalan söyleriz, ne iftira atarız. Biz, düzgünce siyaset yapıyoruz. Ne yapacaksak onları söylüyoruz, çalışmalarımızı anlatıyoruz ve istediğimiz, ülkemizde daha fazla kardeşliktir. Bu seçim ortamı da inşallah o kardeşlikleri güçlendirecek. 30 Mart akşamı, Türkiye’nin üzerinde oynamak istedikleri oyunların hepsinin boşa gittiğini onlar görecek. Bu bizim elimizde."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com