Başbakan Yardımcısı Babacan:

Başbakan Yardımcısı Babacan:
Oyunların, komploların açığa çıkması ve bunların bertaraf edilmesi için elimizden gelen hür türlü gayreti gösteriyoruz. Yolsuzluklara karşı da sonuna kadar mücadele edeceğimizi ve hiçbir yolsuzluğun üzerinin örtülmeyeceğini özellikle ifade etmek istiyorum

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan "Oyunların, komploların açığa çıkması ve bunların bertaraf edilmesi için elimizden gelen hür türlü gayreti gösteriyoruz. Yolsuzluklara karşı da sonuna kadar mücadele edeceğimizi ve hiçbir yolsuzluğun üzerinin örtülmeyeceğini özellikle ifade etmek istiyorum" dedi.

Başbakan Yardımcısı Babacan, partisinin İskenderun ilçesindeki seçim bürosu açılışında, 30 Mart seçimlerine çok az bir süre kaldığını belirterek, çok çalışarak yaptıklarının ve yapılacakların anlatılması gerektiğini söyledi.

İktidara gedikleri tarihten bu yana Türkiye'nin çok büyük mesafe kat ettiğini anlatan Babacan, Türkiye'nin her geçen yıl daha da özgürlükler ülkesi olduğunu, hakların korunduğu, yoksulluğun azaldığı, gelir dağılımının düzeldiği ülke olduğunu ifade etti.

Enflasyonun düştüğünü, Türk lirasının itibarının arttığını, Türkiye Cumhuriyeti pasaportunun dünyanın her yerinde saygı duyulan pasaport haline geldiğini aktaran Babacan, 2002'den bu yana özellikle demokratikleşme ve Türkiye'nin gerçek anlamda hukuk devleti olması için büyük mücadele verdiklerini kaydetti.

Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin'in bu konuda çok büyük emekleri olduğunu vurgulayan Babacan, şöyle konuştu:

"Türkiye'nin gerçekten hem demokraside hem ekonomide başarıları dünyada konuşuluyor. Ekonomi büyüdü, devletin borcu azaldı. Merkez Bankamızın rezervlerinde 28 milyar dolar vardı, bugün 125 milyar dolar rezervi var. Türkiye'nin dış yardımları 2012'de 2,5 milyar doları geçti. Suriyeli kardeşlerimizi misafir ediyoruz. 700 bin komşumuz Türkiye'de farklı yerlerde yaşıyor. Özellikle kamplarda onların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Kapılarımızı, gönlümüzü açtık. Sıkıntı çeken kardeşlerimizi misafir ediyoruz. Dünyanın neresinde birinin başı derde girse yardımına koşmaya çalışıyoruz. Türkiye'nin çok şükür artık dünyanın her yerinden takip edilen bir ülke olduğunu bilmemiz lazım. Türkiye herkesin dikkatini çekiyor ve biz de bunun bilincindeyiz. Türkiye farklılıkları bir arada içeren, farklılıkları zenginlik olarak gören bir ülke."

Ankara'da, memleketin ihtiyaçlarını iyi bilen, iyi gören ve 11 yıldır büyük bir gayretle, çabayla çalışan bir iktidar olduğunu dile getiren Babacan, şöyle devam etti:

"Özellikle seçimlere gittiğimiz bu dönemde komplolar olabilir. İçeriden ve dışarıdan oyunlar olabilir. Bütün bu oyunların, komploların açığa çıkması, bunların bertaraf edilmesi için elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz. Öte yandan yolsuzluklara karşı da sonuna kadar mücadele edeceğimizi ve hiçbir yolsuzluğun üzerinin örtülmeyeceğini buradan özellikle ifade etmek istiyorum. Türkiye'yi çekemeyenler, başarılarını kıskananlar, oyunlar kurmaya çalışanlar var. Bütün bu oyunları hep beraber el ele verip açığa çıkaracağız. Bütün bu oyunları boşa çıkaracağız."

Babacan, Başbakan Erdoğan'ın selamını da alanda toplananlara ileterek, belediye başkan adayları Sadullah Ergin ve Seyfi Dingil'e destek istedi.

- Sadullah Ergin

AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin de yerel seçimlerin önemine değinerek, AK Parti iktidarı olarak 11 yıldır Türkiye'nin her köşesine hizmet götürdüklerini anlattı.

Milletin hayır duasını aldıklarını dile getiren Ergin, "Bunların inşasında, ekonomimizin düzelmesinde ve Türkiye'nin alan değil veren el olmasında büyük emeği olan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'a İskenderun'a hoşgeldiniz diyorum" dedi.

Babacan ve beraberindekiler daha sonra seçim bürosunun açılışını yaptı.

Muhabir: Ali Güreli
Yayınlayan: Tevfik Işık

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com