- Başbakan Yardımcısı Babacan:

- Başbakan Yardımcısı Babacan:
"30 Mart seçimleri, yerel seçimin ötesine geçerek bir demokrasi mücadelesine dönüştü"

ANKARA (AA) - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan,  "30 Mart seçimleri, yerel seçimin ötesine geçerek bir demokrasi mücadelesine dönüştü. Bu dönemde kapınızı çalıp, farklı fikirler ifade edenler olabilir. Bunlara karşı çok dikkatli olmalısınız" dedi.

Babacan, partisinin seçim çalışmaları kapsamında Ankara'nın Keçiören ilçesinde, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ile birlikte belediyenin meslek edindirme kurslarının sertifika törenine katıldı.

Türkiye'nin AK Parti iktidarı döneminde çok önemli gelişim gösterdiğini dile getiren Babacan, bu süre içinde milli gelirin arttığını, Türkiye'nin IMF'den borç alan değil, başka ülkelere borç veren, yardım eden bir ülke haline geldiğini söyledi. Bu dönemde Türkiye'nin bölgesinde herkesin gıpta ettiği bir ülke haline geldiğini vurgulayan Babacan, eğitimden sağlığa pek çok alanda güzel hizmetler sunulduğunu anlattı.

30 Mart seçimlerinin yerel seçimin ötesine geçerek demokrasi mücadelesine dönüştüğünü ifade eden Babacan, "Bu başarıları çekemeyenler, engel olmaya çalışanlar var. Son dönemde yaşanan olaylar bunu açıkça ortaya koyuyor. Biliyoruz ki biz çok ve dosdoğru çalıştıkça her zaman Allah yardımcımız olacaktır. Bu dönemde kapınızı çalıp, farklı fikirler ifade edenler olabilir. Bunlara karşı çok dikkatli olmalısınız" diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetlerine de değinen Babacan, yakın zamanda Sincan ve Çayyolu metrosunu açtıklarını, sırada Keçiören Metrosu'nun bulunduğunu söyledi.

Son 11 yılda sadece ekonomide değil sağlık ve eğitim alanlarında da önemli atılımlar gerçekleştirdiklerine dikkati çeken Babacan, şunları kaydetti:

"Bu dönemde yoksullar için şartlı nakit desteği vermeye başladık. Sayın Başbakanımız çocuklarımızın eğitimi için olan bu paranın kadınlara verilmesini istedi. 'Babalara verirsek o para duman parası olur' dedi. Hastane kuyrukları artık son buldu. Eskiden 60-70 liraya satılan ilaçlar, artık neredeyse kuruşlarla satılıyor. Bunlar iyi yönetimin sonuçları."

Merkezi hükümet, büyükşehir ve ilçe belediyelerinin uyumlu çalışmalarının önemine işaret eden Babacan, "Gökçek ve Ak'a desteklerinizi bekliyoruz. 3'lü olalım, güçlü olalım" dedi.

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da meslek edindirme kursları kapsamında 90 branşta, her yaş grubundan 20 bine yakın kursiyere eğitim verildiğini belirterek, kadınların ekonomik hayatta kendi işyerlerini kurmasının istihdamın artmasında önemli rol oynayacağını söyledi.

Program sonrasında seçim otobüsüne binerek halkı selamlayan Babacan ve Ak, Çanakkale Platosu'nu gezdi. Ardından esnaf ziyaretleri yapan Babacan ve Ak, Fatih Sultan Parkı'nda vatandaşlara simit ikram ederek sohbet etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com