Başbakan Yardımcısı Babacan:

Başbakan Yardımcısı Babacan:
"Türkiye'yi dışarıdan yıkabilecek, etkileyebilecek hiç bir güç yok"

ANKARA (AA) - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye'yi dışarıdan yıkabilecek, etkileyebilecek hiç bir gücün olmadığını belirterek, "Baktılar ki Türkiye'yi dışarıdan yıkamıyorlar, ne yapsalar olmuyor, içimizde fitne, fesat başladı. Bunlara karşı çok uyanık olmalıyız" dedi. 

Babacan, seçim çalışmaları kapsamında Ankara'nın Kazan ilçesine geldi. Buradaki Ulu Cami'de cuma namazını kılan Babacan, daha sonra Kazan'ın caddelerinde halkı selamladı. Mehter takımı eşliğinde yürüyen Babacan'a, Kazan Belediye Başkanı ve AK Parti Kazan Belediye Başkan Adayı Lokman Ertürk ile vatandaşlar eşlik etti. 

Daha sonra Kazan Belediye Başkanlığı önünde seçim otobüsü üzerine çıkarak vatandaşlara hitap eden Babacan, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinin Türkiye için çok önemli olduğunu söyledi. 

Seçim çalışmalarının adeta bir genel seçim havasında geçtiğine işaret eden Babacan, "Bu seçim aslında Türkiye'nin istikrarı için, güven ortamı için, istiklali için bir seçim" dedi. 

Babacan, 30 Mart'ta Türkiye'nin geleceği için herkesin tercihini ortaya koyması gerektiğini belirterek, şunları kaydetti: 

"11 yıldır AK Parti hükümetleri döneminde Türkiye'de çok güzel gelişmeler yaşandı. Türkiye bir yandan demokrasisini ilerletti bir yandan da ekonomisini geliştirdi. Türkiye'de sık sık darbeler meydana geliyordu. Halkın iradesini elinden alıp Türkiye'yi vesayet rejimine defalarca götürdüler ama hamdolsun o darbe günleri de geride kaldı. Başbakanımız, 'Biz 3 Y ile mücadele edeceğiz' dedi. Nedir bunlar? Yasaklarla, yoksullukla, yolsuzlukla mücadele ve bunların hepsinde de ilerliyoruz inşallah." 

- "AK kelimesini yere düşürmeyeceğiz"

Türkiye'nin son 11 yılda önemli ilerleme kaydettiğini vurgulayan Babacan, "Yolsuzlukla mücadelede kararlıyız. Kimin hatası varsa er ya da geç mutlaka cezasını çekecektir. Biz partimizin adını AK Parti koyduk, AK. Bu nedir? Lekesiz, tertemiz. İşte AK kelimesini yere düşürmeyeceğiz, sonuna kadar koruyacağız" diye konuştu. 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye ekonomisinin eskiye göre çok iyi noktalara ulaştığını anlatan Babacan, şöyle devam etti: 

"Türkiye'nin bu başarılarını çekemeyenler var, kıskananlar var. Türkiye'ye engel olmak isteyenler var. Türkiye'yi dışarıdan yıkabilecek, etkileyebilecek hiç bir güç yok ama şöyle bir Osmanlı tarihinden itibaren bakın. Türkiye'yi dışarıdan yıkamadıkları dönemlerde ne yapmışlar? Kendi içimizi karıştırmışlar, fitne fesat üretmişler, kardeşi kardeşe düşürmüşler. Baktılar ki Türkiye'yi dışarıdan yıkamıyorlar, ne yapsalar olmuyor, içimizde fitne, fesat başladı. Bunlara karşı çok uyanık olmalıyız, bizi içten yıkanlara 'dur' demeliyiz. Bunu yapmaya çalışanlar çok yakından tanıdıklarımız olabilir. Maalesef akıllarını kiraya vermiş, az sayıda da olsa arkadaşımız var. Yanlış yerlerden aldıkları yanlış talimatlarla, gözü kapalı iş yapıyorlar. Bunlara karşı da uyanık olacağız, fitneye fesata izin vermeyeceğiz. Bir olacağız, birlik olacağız, güçlü olacağız. Biz kendi içimizde sapasağlam durduktan sonra Allah'ın izniyle Türkiye, tüm bu bölgenin en başarılı ülkesi olacaktır. Türkiye, dünyanın en ileri ekonomilerinden, en ileri demokrasilerinden biri olacaktır. Yeter ki biz buna sahip çıkalım, yeter ki kendi kendimize zarar vermeyelim." 

Lokman Ertürk'ün Kazan'da çok güzel işler yaptığını dile getiren Babacan, herkesin buna sahip çıkması gerektiğini söyledi. 

Babacan, bu işte uyumlu çalışmanını çok önemli olduğunu vurgulayarak, bu uyumu muhafaza etmek, Kazan'a daha iyi hizmet getirmek için vatandaşlardan hem Lokman Ertürk'e hem de Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Melih Gökçek'e destek istedi. 

Kazan Belediye Başkan Adayı Lokman Ertürk de Kazan'daki gelişime kimsenin "dur" diyemeyeceğini belirtti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com