Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç:

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç:
"Sanıyorlar ki bu yalanlarıyla, iftiralarla 22 milyon oy almış bir partinin başbakanını diz çöktürecekler. Yok böyle bir şey. Bu meydanı dolduran onbinler, yüzbinler, bu iftiralara kanmadığınızı, sizin onu çok sevdiğinizi, kucakladığınızı gösteriyor"

AYDIN (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, yerel seçimlerin yaklaştığı dönemde hükümetin yalanlar ve iftiralarla yıpratılmaya çalışıldığını belirterek, "Sanıyorlar ki bu yalanlarıyla, iftiralarla 22 milyon oy almış bir partinin başbakanını diz çöktürecekler. Yok böyle bir şey. Bu meydanı dolduran onbinler, yüzbinler, bu iftiralara kanmadığınızı, sizin onu çok sevdiğinizi, kucakladığınızı gösteriyor" dedi.     

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Aydın mitingine katılan Arınç, İstasyon Meydanı'nı dolduran vatandaşlara seslendi.     

30 Mart seçimlerinin yerel seçimlerden öte anlam taşıdığını dile getiren Arınç, şunları kaydetti:   

 "Bugünlerde seçimleri başarısız kılmak için uydurulan yalanlar, iftiralar, hakaretlerle hükümeti diz çöktüreceklerini zannedenlere, Aydın'dan, efeler beldesinden bir şamar vurmanız lazım. Size bu yakışır. Adnan Menderes merhuma ne yaptılarsa, bugün sayın Tayyip Erdoğan'a, başbakanımıza onu yapmak isteyen alçaklara, Aydın'ın efelerinden bir cevap vermeniz gerekir. Sanıyorlar ki bu yalanlarıyla, iftiralarla 22 milyon oy almış bir partinin başbakanını diz çöktürecekler. Yok böyle bir şey. Bu meydanı dolduran onbinler, yüzbinler, bu iftiralara kanmadığınızı, sizin onu çok sevdiğinizi, kucakladığınızı gösteriyor. Sizi tebrik ediyorum."       

 - "Allah en güzel nimetlerini buraya vermiş"    

Bu seçimlerin sadece bir belediye başkanı ve belediye meclis üyesi seçimi olarak görülmemesi gerektiğini ifade eden Arınç, "Bir yerine üç oy vereceksiniz. Aydın'dan çıkacak her fazla oy, Türkiye'de mazlumların sesi olacaktır. Adnan Menderes'in hatırasına sahip çıkanların asil bir duruşu olacaktır" dedi.

Bülent Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:   

"Aydın'ın büyükşehir belediyesine AK Partili bir başkan yakışır. Aydın Türkiye'nin en güzide illerinden birisi. Allah en büyük nimetlerini buraya vermiş. Kültürüyle, tarihi varlıklarıyla, tabiatıyla, turizmiyle, tarımıyla, gelişen sanayiyle, bütün yolların ulaşım noktasında olmasıyla kalkınan bir şehir oldu. Hükümetimiz kamu yatırımlarının en güzellerini Aydın'a tahsis etti. Bölünmüş yollar, otoyollar, otobanlar, sağlık tesisleri, bir taraftan üniversiteler, yüksek okullar ve binlerce derslik, on binlerce sınıf öğrenciler için.

Enerjide çok iyi hizmetler yaptık. Aydın 10 defa Aydın oldu. 11 yılda hükümetimiz katrilyonluk yatırım tutarları ile Aydın'ı bir kez daha ayağa kaldırdı. Ama Aydın'ı Aydın yapan, demokrasiye olan tutkusudur. Aydın, Menderes'i, rahmetli şehit başbakanımızı içinden çıkaran güzel bir ilimizdir. Türkiye'de hamd olsun demokrasi meşalesini yakan, ona her dönemde sahip çıkan, Tükiye'yi güzelleştiren bir şehrimizdir."

- "Adnan Menderes adına her zaman vefa gösterdik"  

AK Parti hükümeti olarak Aydın'ın bağrından çıkan Adnan Menderes'e hep vefa örneği gösterdiklerine işaret eden Arınç, şöyle dedi:     

"Biz de Adnan Menderes adına, Aydınımıza, onun yaşadığı topraklara, hayatının geçtiği günlere her zaman vefa gösterdik. Sayın Başbakanımız buraya İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nın yeni iç hatlar hattını açarak geliyor. Onun ismini her yere verdik. Üniversiteler, hava limanları onun ismi oldu. Türkiye'nin en güzide yerlerinde herkesin onu hatırlaması, rahmetle anması, fatihalar okuması için, o güzel ailenin her an yaşaması için hükümetimiz kadirşinaslık gösterdi, vefa gösterdi. Sevgili Aydınlılar sizleri büyük bir sınav bekliyor. Mahalli seçimlerde Aydınımız hükümetimizin bu icraatlarına sahip çıktığını gösterecek."     

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com