Başbakan Yardımcısı İşler:

Başbakan Yardımcısı İşler:
"Eğer Kur'an'ı doğru anlamazsak, Hz. Peygamber'i doğru anlamazsak, çarpık bir İslam anlayışımız ve din anlayışımız olur. Son günlerde de Hz. Peygamber'in bu tip yanlışlara alet edildiğini görüyoruz. Eğer doğru düzgün bir İslam anlayışımız olmaz ise Hz. Pe

ANKARA (AA) - Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, "Eğer Kur'an'ı doğru anlamazsak, Hz. Peygamber'i doğru anlamazsak, çarpık bir İslam anlayışımız ve din anlayışımız olur ise işte o zaman bir takım yanlışlar yapılır. Son günlerde de Hz. Peygamber'in bu tip yanlışlara alet edildiğini görüyoruz. Eğer doğru düzgün bir İslam anlayışımız olmaz ise Hz. Peygamber'i Tweetlere alet edersiniz veya kamyona bindirirsiniz. Maalesef bunlar bu ülkede yaşandı" dedi.

Çankırı Orta Dernekleri Birliği tarafından düzenlenen "Şehitlerimiz ve Geçmişlerimiz İçin Kur'an Ziyafeti ve İlahi Konseri" programına katılan İşler, Türk milletinin mayasının Kur'an, İslam ve iman olduğunu söyledi.

Her şeyin aslına rücu ettiğini belirten İşler, "Bir zamanlar Kur'an'ın okunmasının, öğretilmesinin yasak olduğu dönemleri yaşadık. Çok şükür ondan sonra imam hatip okulları açıldı, ilahiyat fakülteleri açıldı. Müslümanlar olarak ki temel kaynağımız var, birincisi kitabımız Kur'an-ı Kerim ve ikincisi de Hz Peygamber'in sünneti seniyyesidir. Bu iki kaynağı doğru anlar, doğru yorumlarsak Allah'ın izniyle kimse bizim sırtımızı yere getiremez" diye konuştu.

Hz. Peygamber'in iyi tanınması ve hayatının okunup örnek alınması gerektiğini vurgulayan İşler, şunları kaydetti: 

"Eğer Kur'an'ı doğru anlamazsak, Hz. Peygamber'i doğru anlamazsak, çarpık bir İslam anlayışımız ve din anlayışımız olur ise işte o zaman bir takım yanlışlar yapılır. Son günlerde de Hz. Peygamber'in bu tip yanlışlara alet edildiğini görüyoruz. Eğer doğru düzgün bir İslam anlayışımız olmaz ise Hz. Peygamber'i Tweetlere alet edersiniz veya kamyona bindirirsiniz. Maalesef bunlar bu ülkede yaşandı. Türk milleti olarak belki İslam dünyasına da bu olayın Türkiye'de yaşanmasından dolayı sanırım bir özür borcumuz var. İnşallah onlar da bizleri affeder. Bu yanlışlığı, densizliği yapanlar da bu milletten ve İslam ümmetinden de özür diler."

Atatürk Spor Salonu'ndaki programa, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Barış Aydın ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com