Başbakan Yardımcısı İşler:

Başbakan Yardımcısı İşler:
"17 Aralık'ta bunlar yeniden bir yargı darbesine teşebbüs ettiler. Bu yargı darbesinin hedefi de yine Sayın Başbakanımız ve hükümetimizdi. Ama çok şükür yine her zaman olduğu gibi dimdik durarak, dikleşmeden dik durduk ve o günden bugüne kadar ülkeyi isti

KONYA (AA) - Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, "17 Aralık'ta bunlar yeniden bir yargı darbesine teşebbüs ettiler. Bu yargı darbesinin hedefi de yine Sayın Başbakanımız ve hükümetimizdi. Ama çok şükür yine her zaman olduğu gibi dimdik durarak, dikleşmeden dik durduk ve o günden bugüne kadar ülkeyi istikrarsızlığa sürüklemedik" dedi

Cuma namazını, Konya'nın Ereğli ilçesindeki Ulu Cami'de kılan İşler, cami önündeki alanda toplanan vatandaşlara hitap etti.

Milletten aldığı yetkiyi sonuna kadar kullanan, sadece millete, halka ve hakka hesap veren bir başbakanın olduğunu ifade eden İşler, 2011 seçimleri öncesinde Türkiye'nin 2023 hedeflerini açıkladıklarını, bunun bazı kesimleri ciddi şekilde rahatsız ettiğini söyledi.

IMF'ye 23 milyar dolar borcu ödediklerini, İstanbul'a 3. havalimanını yapacaklarını vurgulayan İşler, şunları kaydetti:

"Kanal İstanbul'u açıkladık. 10 milyar dolarlık bir proje. İşte yeni Türkiye bu. Büyük projeler, ufku ve vizyonu olan Türkiye... Bunu hazmedemiyorlar. Onun için sandıkta seçim kazanamayanlar ne yaptılar, sokak hareketlerini başlattılar. Mayıs sonunda, Haziran'da Türkiye genelinde adeta şu görüntüyü vermeye çalıştılar; 'Türkiye yanıyor, yıkılıyor, bitti, tükendi. Erdoğan tükendi. Siyaseten kaybediyor. Türkiye'nin başarılı bir modeli vardı. O model başarısızlıkla sonuçlandı' görüntüsünü bütün dünyaya verme gayreti içinde oldular. Bunu yaparken bir takım uluslararası odakların, bu olayların perde arkasında olması anlaşılabilir bir şey ama bizi üzen, içeriden birilerinin onlara destek vermesi ve Türkiye'nin itibarsızlaştırılmaya çalışılması. Dolayısıyla, bu hainler hiçbir şekilde pes etmediler. Yine devam ediyorlar. O gün onları çok şükür başarısız kıldık. İşte güçlü iktidar ve dirayetli bir başbakan var. O gün onların kumpaslarını, o sokak hareketlerini boşa çıkardık çok şükür. 17 Aralık'ta bunlar yeniden bir yargı darbesine teşebbüs ettiler. Bu yargı darbesinin hedefi de yine Sayın Başbakanımız ve hükümetimizdi. Ama çok şükür yine her zaman olduğu gibi dimdik durarak, dikleşmeden dik durduk ve o günden bugüne kadar da ülkeyi istikrarsızlığa sürüklemedik."

İşler, 30 Mart yerel seçimlerinin bir genel seçim havasında icra edildiğini, vatandaşların kullanacağı oyların büyük önem arz ettiğini belirterek, partisinin Ereğli Belediye Başkan adayı Özkan Özgüven için destek istedi.

Daha sonra ilçe merkezindeki esnafı ziyaret eden İşler, vatandaşların taleplerini dinledi. İşler, ardından Ereğli Kaymakamı Şakir Erden'i makamında ziyaret etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com