Başbakan Yardımcısı İşler:

Başbakan Yardımcısı İşler:
"Biz başı açık olsun, başı kapalı olsun herkese eşit mesafedeyiz. Biz kardeşiz herkes birinci sınıf vatandaştır. Geçtiğimiz günlerde, sözde aydın olan, yazar olan bir bayan maalesef başörtüsü konusunda çok çirkin ifadelerde bulundu. İşte bunlar çağdışı dü

ANKARA (AA) - Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, "Biz başı açık olsun, başı kapalı olsun herkese eşit mesafedeyiz. Biz kardeşiz herkes birinci sınıf vatandaştır. Geçtiğimiz günlerde, sözde aydın olan yazar olan bir bayan maalesef başörtüsü konusunda çok çirkin ifadelerde bulundu. İşte bunlar çağ dışı düşüncenin ürünü, son kalıntıları, bunları artık fosilleşmiş düşünceler olarak düşünüyoruz" dedi. 

İşler, başkentin ilçelerinden Güdül ve Ayaş'ı ziyaret ederek, yeni seçilen AK Parti'li belediye başkanlarına hayırlı olsun dileklerini iletti. İşler, Güdül'ün ilk başörtülü Belediye Başkanı Hava Yıldırım'ı makamında ziyaret etti. Hükümet olarak çok önemli işleri başardıklarını ve bundan önce başörtüsüyle üniversitelere girme ve kamuda çalışmanın mümkün olmadığını belirten İşler, "Yapılan düzenlemeyle, kamuda başörtüsünü serbest hale getirdik. İşte meclislerde yasak vardı. Parlamentoda yasak vardı. Bunların hepsi kalktı. Yasaklarla büyük bir mücadele göstererek, şimdi gördüğünüz gibi Güdül ilçesinde de başörtülü bir bayan, Hava Yıldırım belediye başkanı seçildi. Türkiye genelinde de birkaç yerde böyle belediye başkanı seçilen bayanlarımız bulunuyor" ifadesini kullandı. 

Bunun Türkiye’nin bir kazanımı olduğunu vurgulayan İşler, şunları kaydetti: 

"Biz başı açık olsun, başı kapalı olsun herkese eşit mesafedeyiz. Biz kardeşiz herkes birinci sınıf vatandaştır. Geçtiğimiz günlerde, sözde aydın olan, yazar olan bir bayan maalesef başörtüsü konusunda çok çirkin ifadelerde bulundu. İşte bunlar çağ dışı düşüncenin ürünü, son kalıntıları, bunları artık fosilleşmiş düşünceler olarak düşünüyoruz. Kendilerini sözde aydın zannediyorlar ama aslında kafalarının içinin de kalplerinin içinin de kapkara olduğunu sözleriyle maalesef ortaya koyuyorlar. Ben bu kişinin ismini dahi anmaya değer bulmuyorum. Yapmış olduğu açıklamayı ve yakıştırmayı, misliyle kendisine iade ediyorum. İşte bunlar zaten 10 yıllardır sözde aydın geçinip insanların değerlerine, kültürlerine, milli ahlakına yabancı olan insanlar. Yıllardır bu ülkede bir dayatma içinde oldular. Ama artık milletimizin gözü açıldı. Milletimiz demokrasinin kendilerine sağladığı imkânları da yararları da biliyor. Vatandaşımız, bu tür aydınlara da haddini sandıkta bildirmektedir."

Muhalefet partilerinin 20. yüzyıl siyaset anlayışıyla 21. yüzyılı şekillendirme gayretinde olduğunu dile getiren İşler, "Bundan dolayı da kendilerinin çağ dışı kaldıklarının farkında değiller. Bu tür siyaset anlayışı 20. yüzyılda geçerliydi ama 21. yüzyılda milletimiz hiçbir şekilde itibar etmiyor, prim vermiyor. Muhalefet partileri de olayın farkında değiller" şeklinde konuştu.

AK Parti'nin aldığı oylardan dolayı şımarmadığını işaret eden İşler, aldıkları oy oranlarının kendilerini daha güzel hizmet yapmak için kamçıladığını söyledi.

İşler, ziyaret sonrası Güdül Belediye Başkanı Hava Yıldırım ile çarşı esnafı ve kıraathaneleri ziyaret etti.

- Ayaş'ın anahtarı İşler'e

Başbakan Yardımcısı İşler, Ayaş ilçesinde de belediye başkanı seçilen Bülent Taşan'a da hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

İşler, Taşan'ı kutlayarak çini tabak hediye etti. Taşan da İşler'e temsili anahtar takdim etti. Taşan, "Şehrin anahtarını vermek istiyorum. Anahtarı veriyoruz, burası sizin her vakit açıp girersiniz" dedi.

Hayatta kendisine verilen ilk anahtar olduğunu belirten İşler, "Ayaş'ın tapusunu aldık arkadaşlar" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com