Başbakan Yardımcısı İşler, Bolu'da

Başbakan Yardımcısı İşler, Boluda
İşler: (1) - "17 Aralık, bir bakıma bu cemaatin, hizmet hareketinin ölüm anıdır. 17 Aralık'ta cemaat Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur"

BOLU (AA) - Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, "17 Aralık bir bakıma bu cemaatin, hizmet hareketinin ölüm anıdır. 17 Aralık'ta cemaat Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Bolu'nun Yeniçağa ilçesine gelen İşler, Belediye Düğün Salonu'nda vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, "Bu seçimler bildiğiniz gibi artık bir yerel seçim olmaktan çıktı, bir genel seçim havasında icra ediliyor. Milletimiz, Türkiye'nin kaderini, milletimizin kaderini, Türkiye'nin geleceğini, çocuklarımızın ve torunlarımızın geleceğini 30 Mart günü inşallah oylayacak" ifadesini kullandı.

"Şu an göstergeler çok güzel" diyen İşler, "Milletimiz yeniden istikrar yönünde, yeniden huzur yönünde, yeniden gelişme, kalkınma, ilerleme yönünde oyunu kullanacağının emaresini verdi ve şu an seçimin galibi aşağı yukarı belli. Sadece merak edilen tek bir şey var; oy oranının ne olacağı ve kaç belediye kazanılacağının merakı söz konusu" diye konuştu.

AK Parti olarak üçüncü yerel seçimden de büyük bir başarıyla çıkacaklarını belirten İşler, bugüne kadarki seçimlerden yüzlerinin akıyla çıktıklarını ifade ederek, 8. seçimden de büyük bir zaferle çıkacaklarını kaydetti.

İşler, 2023 hedeflerini açıklamış bir parti olduklarının altını çizerek, "Bundan dolayı biz bir yere gitmiyoruz, yerimizde duruyoruz. Birileri istediği kadar kumpas kursun, birileri istediği kadar ayak oyunlarına baş vursun biz milletimizden gücümüzü aldığımız müddetçe mevcut yerimizde devam edeceğiz. Sizlere hizmet etmekten de hiçbir zaman yorulmayacağız" ifadesini kullandı.

 

- "17 Aralık operasyonu, tamamen bir yargı darbesi girişimidir"

Başbakan Yardımcısı İşler, 17 Aralık'tan bugüne kadar, daha seçim kampanyaları başlamadan önce AK Parti hükümetine karşı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan birtakım operasyonlar yapıldığını belirterek, şunları söyledi:

"17 Aralık operasyonu, tamamen bir yargı darbesi girişimidir. Biz geçmişte askeri darbelerle tanıştık ama böyle bir yargı darbesiyle tanışmamıştık. Şimdi baktık ki biz askeri vesayete son verdik ama devlet içerisinde yapılanmış sinsi bir yapı bütün kurumlarda ciddi manada bir yapı oluşturmuş ve bunlar bir yerlerden aldıkları talimatla harekete geçerek hükümetimizi devirmek istemişler, Başbakanımızı başbakanlıktan uzaklaştırmak istediler ama başarılı olamadılar" diye konuştu.

İşler, Türkiye genelinde sokakların Gezi Parkı olayları ile harekete geçirildiğini ve terörize edildiğini ifade ederek, şunları söyledi:

"Burada yaşı müsait olan abilerimiz ve ablalarımız var. 12 Eylül öncesini çok iyi hatırlarsınız. 12 Eylül, sokak hareketleri neticesinde gelmişti. Sokaklarda gençlerimiz birbirini öldürdü, birbirini vurdu, kırdı, dövdü. Pek çoğu mezara gitti. Kimisi hapishaneye gitti. Kimisi yaralı kaldı. Bir nesli orada heba ettik. Şimdi 11 yıldır iktidarda olan AK Parti'yi, milletimizin AK Parti'ye olan güvenini, AK Parti'den geri çekemeyen birtakım odaklar dediler ki 'Artık biz bu milleti kandıramıyoruz. İstediğimiz yöne kanalize edemiyoruz', o zaman düğmeye bastılar. 2011 seçimlerinde sizlerin bize yüzde 50 oy vermesi zaten onları iyice çileden çıkardı."

"Geçmişte de bu coğrafyada ne zaman güçlü bir lider gelmişse ne zaman güçlü bir siyasetçi gelmişse hep aynı yola başvurmuşlar" diyen İşler, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biraz geriye gidersek 100 küsur yıl önce bu ülkede adı cumhuriyet değil Osmanlı İmparatorluğu, o zaman güçlü bir sultan olan Sultan Abdülhamid var. Ona ne dediler, 'Kızıl Sultan' dediler. 'Baskı yapıyor, sansür uyguluyor' dediler. 'Muhaliflerini ayağına taş bağlayıp denize atıyor, öldürüyor' dediler. Neticede o güçlü padişahı 33. yılında tahttan indirdiler. Peki kaybeden kim oldu, kazanan kim oldu? Kaybeden millet oldu, Türkiye oldu. İş başına gelen birtakım uluslararası odaklar ve onların işbirlikçileri yani o zamanki ittihatçılar, 3-5 yıl içerisinde ülkeyi Balkan Savaşı'na soktu. Balkanları kaybettik. Daha sonra da 1. Cihan Harbi'ne sokarak imparatorluğu kaybettik. Baktık ki 1950-1960 yılları arasında yine güçlü bir başbakan var. Seçimlerle gelmiş. 3 defa seçim kazanmış bir başbakan var. Ona 3. dönemini tamamlattırmadılar. Ona da aynı şekilde 'diktatör' dediler. Bugün sayın Başbakanımıza ne dedilerse aynısını o gün rahmetli Menderes'e de dediler. Ondan sonra bir karalama kampanyası, onu da başbakanlıktan indirdiler ve darağacında sallandırdılar. Sonra Özal geldi. Yine Özal da açılım ve bir şeyler yapmaya gayret etti. Türkiye'nin önünü açtı, biraz kalkınma başladı. Hemen aynı şeyleri Özal'a da yaptılar. Şimdi sıra Başbakanımızda fakat hesap edemedikleri bir şey var, Başbakanımız daha önceki başbakanlardan farklıydı. Başbakanımız cesur, kararlı, güçlü iradeye sahip ve her zaman olduğu gibi dik duran, tavır alabilen, reste rest çekebilen bir kararlılıktaydı. Onları hesap edemediler. Ondan dolayı Gezi olayları da akamete uğradı ve 17 Aralık operasyonu da 25 Aralık operasyonu da başarısızlıkla sonuçlandı."

 

- "Bu 11 yıl içerisinde Türkiye'nin devasa sorunlarını çözdük"

İşler, iktidara geldiklerinde Türkiye'nin çetelerden geçilmediğini belirterek, "Çeteler vardı. Mafyalar vardı. Onlar istedikleri gibi bu ülkede at koşturuyorlardı. Onların sesi çıkıyor, borusu ötüyordu. İktidara geldiğimizde dedik ki 'Biz çetelerle mücadele edeceğiz' Kısa zamanda bütün çeteleri temizledik. Bu 11 yıl içerisinde Türkiye'nin devasa sorunlarını çözdük" dedi.

İşler, şunları söyledi:

"Bizim cemaat olarak bildiğimiz, hizmet hareketi olarak bildiğimiz, eğitim gönüllüleri olarak bildiğimiz bir yapı var. O yapıya o millet kucak açtı. 76 milyon maddi-manevi destek oldu. Ülke içinde ve ülke dışında yaptıklarını alkışladı ama bu cemaatin o güzel imajının arkasına gizlenmiş bir çete olduğunu kimse tasavvur edemedi. Onların birtakım karanlık emelleri olduğunu kimse düşünemedi. İşte hiçbir hakikatin gizli kalmadığı gibi bu hakikat de 17 Aralık'ta ortaya çıktı. 17 Aralık bir bakıma bu cemaatin, hizmet hareketinin ölüm anıdır. 17 Aralık'ta cemaat Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur."

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com