Başbakan Yardımcısı İşler, Çankırı'da:

Başbakan Yardımcısı İşler, Çankırıda:
"Eski Türkiye'de aciz hükumetler, başbakanlar vardı ama yeni Türkiye'de dirayetli, muktedir bir başbakan var. Cesur bir şekilde milletten aldığı yetkiyi sonuna kadar kullanan bir lider var"

ÇANKIRI (AA) - Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, "Eski Türkiye'de aciz hükumetler, başbakanlar vardı ama yeni Türkiye'de dirayetli, muktedir bir başbakan var. Cesur bir şekilde milletten aldığı yetkiyi sonuna kadar kullanan bir lider var" dedi.

İşler, Ilgaz ilçesindeki seçim irtibat bürosu önünde vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 7 bölgesine, 81 iline hizmet götürdüklerini belirterek, gittikleri yerlerde AK Parti hükümetinin damgasını vurduğunu ve bununla gurur duyduğunu söyledi.

Seçimlere az bir süre kaldığını, 30 Mart'ta milletin, ülkenin kaderini ve geleceğini oylayacağını dile getiren İşler, 2011 seçimlerinde yüzde 50 oy oranıyla üçüncü defa iktidara layık görüldükten sonra birilerinin bundan çok rahatsız olduğunu ifade etti.

İşler, Türkiye'de geçmişte istikrarsızlıklar olduğunu, birilerinin Türkiye'yi kontrol altında tuttuğunu belirterek, 2002'den itibaren sürekli büyüyen, gelişen, bölgesinde ve dünyada itibarı olan bir Türkiye'nin meydana geldiğini anlattı.

2011 yılında seçimlerden önce 2023 hedeflerini açıkladıklarını hatırlatan İşler, geçmişte bir sonraki dönemin hedeflerini bile açıklayamayanların olduğunu belirtti.

 - "Biz sözde milliyetçi değiliz"

Başbakan Yardımcısı İşler,  AK Parti hükümeti döneminde Türkiye'yi marka bir hale getirdiklerine işaret ederek, şunları kaydetti:

"Bugün gururla şunu söylüyoruz; Türk Hava Yolları dünyanın en fazla noktasına uçan birinci hava yolu. Alın size markalaşma. Biz Türk Hava Yollarını marka haline getirdikten sonra dünya İstanbul üzerinden uçuyor. Afrika ülkelerinin hemen hemen çoğuna seferlerimiz var. Bütün Afrika, İstanbul üzerinden dünyaya açılıyor. Uzak Doğu, Balkanlar, Avrupa, her yerde yüzlerce uçuş noktamız var. Yeni ihalelerimiz yapılıyor. Biz sözde milliyetçi değiliz. Bazıları milliyetçiliğin lafını yapar, biz ise icraatını yapıyoruz. Biz Türkiye'yi 3 katına çıkardık. Bu milliyetçilik değil de nedir? Dünyadaki birçok yerde ecdadımızdan kalan eserleri restore ediyoruz. Alın size milliyetçilik." 

- "Birileri Türkiye'nin büyümesini ve güçlenmesini istemiyor"

Hedeflerin birilerini rahatsız ettiğini ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın imajının zedelenmeye çalışıldığını anlatan İşler, şöyle devam etti:

"Birileri Türkiye'nin büyümesini ve güçlenmesini istemiyor. Bizim büyümemizi istemeyenler mayıs ayında Gezi olaylarını çıkardılar. Canlı yayınlarla dünyaya, 'Türkiye yanıyor, yıkılıyor' izlenimi verdiler ama başaramadılar. Unuttukları bir şey vardı. Onlar hala eski Türkiye'de olduklarını sanıyorlardı. Eski Türkiye'de aciz hükümetler, başbakanlar vardı ama yeni Türkiye'de dirayetli, muktedir bir başbakan var. Cesur bir şekilde milletten aldığı yetkiyi sonuna kadar kullanan bir lider var. Bunu hesap edemediler onun için baltayı taşa vurdular. 17 Aralık operasyonu gerçekleştirdiler, bunda da başaramadılar. 30 Mart'ta bu güçlere gereken cevabı siz vereceksiniz."

Yerel seçimlerde verilecek oyların anlamlı olduğuna vurgu yapan İşler, "Bütün dünya Erdoğan'la uğraşıyor. Güçlü bir şekilde Başbakanımızı desteklediğiniz zaman, 30 Mart seçiminde siz, 'Recep Tayyip Erdoğan'ı yedirtmedik, yedirtmeyiz' mesajını vereceksiniz. Aynı zamanda artık 'Biz eski karanlık günleri istemiyoruz yeni, güçlü, ilerleyen Türkiye istiyoruz' mesajını vereceksiniz. 'Biz Türkiye'yi çetelere, kurda kuşa yem etmeyeceğiz' mesajını aktaracaksınız" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com