Başbakan Yardımcısı İşler, Eskişehir'de:

Başbakan Yardımcısı İşler, Eskişehirde:
"(Twitter'a tedbir amaçlı erişim engeli) Mahkeme kararı neticesinde. Bu Twitter’a bildirilmesine rağmen Twitter iletişimi engellemediği için o ilgili görüntüleri veya kayıtları kaldırmadığından dolayı Türkiye Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, böyle bi

 ESKİŞEHİR (AA) - Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Twitter'a tedbir amaçlı erişim engeline ilişkin, "Mahkeme kararı neticesinde. Bu Twitter'a bildirilmesine rağmen Twitter iletişimi engellemediği için o ilgili görüntüleri veya kayıtları kaldırmadığından dolayı Türkiye Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, böyle bir tedbire başvurmuş durumda şu an itibariyle. Mahkeme kararları, tabi hukukun üstünlüğü herkes için geçerlidir. 'Şeriatın kestiği parmak da acımaz' diye sözümüz var bizim" dedi.

İşler, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna’yı ziyareti sonrası gazetecilerin Twitter'a erişimin engellenmesiyle ilgili sorusu üzerine şöyle konuştu:

“Dün gece itibariyle twitter kapatıldı. Twitter’a iletişim engellendi. Tabi bunun nedenine bakmamız lazım. Bildiğiniz gibi son zamanlarda bir takım sistematik saldırılar var. Bazı kişilik haklarına ihlal var. Dolayısıyla bazı şahıslar mahkemelere gitmişler ve karar getirmişler. Mahkeme kararı neticesinde. Bu Twitter’a bildirilmesine rağmen Twitter iletişimi engellemediği için o ilgili görüntüleri veya kayıtları kaldırmadığından dolayı Türkiye Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, böyle bir tedbire başvurmuş durumda şu an itibariyle. Mahkeme kararları, tabi hukukun üstünlüğü herkes için geçerlidir. 'Şeriatın kestiği parmak da acımaz' diye sözümüz var bizim. Dolayısıyla mahkeme kararlarına herkesin uyması gerekir, hukuka herkesin uyması gerekir. Aksi takdirde böyle herkese gelişi güzel saldırılar yapılabilir."

Şu an itibariyle internet üzerinden başka kanallardan Twitter'a ulaşımın mümkün gözüktüğünü dile getiren İşler, şöyle devam etti:

"Ancak telefonlardan ulaşılamadığını biliyorum. Bundan dolayı tabi ki biz böyle bir gelişme olmasını ümit etmeyiz ama insanların hakları, kişilik haklarının da korunması gerektiği kanaatindeyim. İnşallah önümüzdeki dönemde bu herhalde, bu mahkeme kararları uygulanır ve onun neticesinde dava açan şahısların mağduriyetleri giderildiği takdirde de inşallah en kısa zamanda ben normal haline döneceğini ümit ediyorum. Bir de şu var. Mahkeme kararları nasıl yazılı basında uygulanıyorsa, görsel medyada uygulanıyorsa, sanal alemde de uygulanması gerekir. Kimsenin üstünlüğü ayrıcalığı olmaması gerekir. Bunun böyle bilinmesinde ben fayda görüyorum. Aksi takdirde o zaman hepimiz bu tür saldırılara, bu tür kişilik ihlallerine maruz kalabiliriz."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com