Başbakan Yardımcısı İşler, Gaziantep'te:

Başbakan Yardımcısı İşler, Gaziantep'te:
Ağustos ayında cumhurbaşkanını ilk defa millet seçecek, siz seçeçeksiniz ve milletin seçeceği cumhurbaşkanını istemeyenler, razı olmayanlar şimdiden ayak oyunlarına başladılar"- "Başbakanımızın yükselişi, karizmatik liderliği ve milletin gönlünde taht kur

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, "Ağustos ayında cumhurbaşkanını ilk defa millet seçecek, siz seçeceksiniz ve milletin seçeceği cumhurbaşkanını istemeyenler, razı olmayanlar şimdiden ayak oyunlarına başladılar" dedi.

İşler, AK Parti'nin Şehitkamil Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında, 8 Şubat'ın Gaziantep'e "Gazilik" unvanının verilişinin yıl dönümü olduğunu hatırlatarak, İstiklal savaşını yürüten gazi ve şehitleri minnetle andığını belirtti.

Gaziantep halkına teşekkür eden İşler, "Sizler Suriyeli muhacirleri, barındıran ensar olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Komşuluğun ve kardeşliğin örneğini gösterdiğiniz için sağolun, varolun" diye konuştu.

30 Martta yapılacak yerel seçim yapılacağını anımsatan İşler, bunun yerel seçim olmaktan çıkıp genel seçim havasına büründüğünü ve bu doğrultuda kampanya yürüttüklerini vurguladı.

Türkiye'de siyasi tarihe bakıldığında hep Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce siyasi krizler çıktığına dikkati çeken İşler, şöyle konuştu:

"12 Eylül öncesini hatırlayan arkadaşlarımız vardır. Kaç tur mecliste seçim yapıldı, hiç birinde Cumhurbaşkanı seçilemedi. En son şuan ki Cumhurbaşkanımız sayın Abdullah Gül seçileceği zaman bile ne tür ayak oyunları oynandığını hepimiz hatırlıyoruz. Çünkü şurada 7 yıl önce bunlara şahit olduk. Dolayısıyla şimdi ilk defa bir ilke imza atacağız. Ağustos ayında cumhurbaşkanını ilk defa millet seçecek, siz seçeceksiniz ve milletin seçeceği cumhurbaşkanını istemeyenler, razı olmayanlar şimdiden ayak oyunlarına başladılar. İşte Türkiye'de yaşanan olayları bu cumhurbaşkanlığı perspektifinden okumakta fayda görüyorum. Dolayısıyla bu kritik eşik olarak da 30 Mart yerel seçimleri, mahalli seçimler çok önem arz ediyor."

Yerel seçimlerde AK Partiyi sandıkta yenilgiye uğratmak isteyenlerin olduğuna işaret eden İşler, "Ama AK Parti'nin milletin gönlünde taht kurduğunu unutuyorlar. Biz 3 defa genel seçime gittik. Ama her seferinde oyumuzu artırarak çıktık. En son 2011'de yüzde 50 oy alarak, çok partili dönemde Cumhuriyet tarihine geçtik. Allah nasip ederse 3'üncü yerel seçime gidiyoruz. Sandıktan da inşallah büyük bir başarıyla çıkacağız" dedi.

- 30 Mart'ta da sandıkta mahkum olacaklar"

Türkiye'nin gelişmesini, kalkınmasını, ilerlemesini, bölgede ve uluslararası arenada önemli bir aktör olmasından rahatsız olanların bir takım oyun peşinde olduğunu ifade eden İşler, 2011 seçimlerinde AK Parti'nin yüzde 50 oy almasını hazmedemeyenlerin 2012'den itibaren bir oyunu sahnelemeye başladıklarını belirtti.

Başbakan Erdoğan'ın yükselişinin, karizmatik liderliğinin ve milletin gönlünde taht kurmasının birilerini çok ciddi bir şekilde rahatsız ettiğini dile getiren İşler, şöyle devam etti:

"Onun için 2012 yılından itibaren sayın Başbakanımızı karalamaya başladılar. Dediler ki, 'diktatör, sultan, padişah, baskı uyguluyor' gibi bir sürü yalan iftira attılar. Ama başaramadılar. Bunun karalama kampanyasını yürüttüler ve ardından uluslararası arenada sayın Başbakanımızın imajını ve itibarını zedelemek istediler. Ama başaramadılar. Mayıs ve haziran Gezi olaylarını planladılar, canlı yayınlarla dünyaya Türkiye'yi rezil etme gayretine girdiler, yine başaramadılar. Bu sefer 17 Aralık Operasyonu'nu başlattılar. Operasyonun üzerinde şu kadar zaman geçti, yine başaramadılar ve başaramayacaklar. 30 Mart'ta da sandıkta mahkum olacaklar Allah'ın izniyle."

- "Milletimiz oynanan oyunların farkında"

Bu tür oyunları bu coğrafyanın çok gördüğüne işaret eden İşler, aynı senaryonun Sultan Abdülhamit için de uygulandığını, ona da "diktatör, baskıcı" diyerek tahttan indirdiklerini kaydetti.

Bu tür oyunlara bu coğrafyanın olmadığını vurgulayan İşler, "Ama şimdi 11 yıldır Türkiye ilk defa istikrarlı bir şekilde büyüyor. İşte bu istikrarlı büyümeyi, istikrarlı kalkınmayı, istikrarlı gelişmeyi hazmedemeyenler bütün bu oyunları oynuyorlar. Ama milletimiz oynanan oyunların farkında. Onun için yapılan bütün kamuoyun yoklamalarında AK Parti birinci parti olarak çıkıyor ve yüzde 50 oy oranlarını koruyor" diye konuştu.

Bundan dolayı da seçimi kaybedeceklerini anladıkları için "acaba seçim sonrasında ne yapabiliriz, seçimi şaibeli hale nasıl getirebiliriz" şeklinde çalışma başlattıklarını ifade eden İşler, şöyle devam etti:

"Ama artık eskisi gibi her şey gizli saklı olmuyor. Her şey milletin gözü önünde oluyor. Geçmişte bir manşet atılarak, bir iki televizyon programı yapılarak, hükumetler al aşağı ediliyordu. Ama şimdi devir değişti. Çok şükür milletimiz oynanan oyunların farkında. Bugüne kadar 11 yıl içerisinde kaç defa girişimde bulundular. Bu ülkede siyasi istikrarsızlık ve siyasi kriz çıkarmak için uğraştılar ama başaramadılar. Bu son yaşanan olayların hedefi, görünen hedefi her ne kadar sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olarak görünse de ve AK Parti hükümeti olarak görünse de aslında görünmeyen hedef ne biliyor musunuz? O Türkiye'nin gelişmesidir, kalkınması, ilerlemesidir ve durdurulmasını istiyorlar. Ama durduramayacaklar."

- "Recep Tayyip Erdoğan'ı kimseye yedirmeyiz"

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar da 30 Martta yapılacak seçimlerin sadece belediye başkanlarının seçileceği bir seçim olmadığını, tarihin en önemli seçimlerinden biri olduğunu söyledi.

Yerel seçimlerden hemen sonra cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılacağını hatırlatan Tayyar, şunları kaydetti:

"Tarihte ilk kez bu millet kendi liderini, kendi cumhurbaşkanını doğrudan seçecek. İlk defa halk, yani siz kendi cumhurbaşkanınızı seçmiş olacaksınız. Bu ne anlama geliyor? Cumhurbaşkanını siz seçerseniz darbecilere en ağır darbeyi indirmiş olursunuz. Onun için halkın cumhurbaşkanı seçmesini önlemek ve Recep Tayyip Erdoğan'sız bir Türkiye projesine hayata geçirmek isteyenler, uzunca süredir büyük bir tezgahın peşindeler. Geçmişte biz bu oyunları çok gördük, rahmetli Adnan Menderes'i astılar, Turgut Özal'ı zehirlediler. Ama biz şuna yemin ediyoruz ki Recep Tayyip Erdoğan'ı kimseye yedirmeyiz, yedirtmeyiz."

Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adayı olma ihtimalinin seçimi önemli kıldığını belirten Tayyar, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün son Cumhurbaşkanı, Erdoğan'ın ise seçilmesi halinde tarihin ilk devlet başkanı olacağını ifade etti.

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin de AK Parti hükümet olarak 11 yıldan beri alanda olduklarını, 8 defa milletin terazisine çıktıklarını vurguladı.

Geride kalan 11 yılın sonunda en stratejik seçime gidildiğine işaret eden Şahin, "Bütün uluslararası toplum, Somali, Myanmar, Suriye, Mısır ve herkes 30 Martı bekliyor. Ama şu görüntü, 30 Mart'ta yeni bir zaferin habercisidir" şeklinde konuştu.

Açılışa AK Parti Gaziantep milletvekilleri Derya Bakbak, Nejat Koçer, Mehmet Sarı, Mehmet Erdoğan ve Ali Şahin de katıldı.

Daha sonra Gaziantep Valisi Erdal Ata'yı ziyaret eden İşler ve beraberindeki heyet, Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi'nde Bülbülzade Vakfı'nın düzenlediğini basına kapalı gerçekleşen toplantıya katıldı.

Muhabir: Zerin Özdilek
Yayınlayan: Veli Gürgah

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com