Başbakan Yardımcısı İşler Iğdır'da

Başbakan Yardımcısı İşler Iğdırda
İşler: "Hiçbir şekilde tehdit ve şantaja da pabuç bırakmayacağız ve Türkiye Cumhuriyeti'ni bu paralel çeteden, bu paralel yapıdan inşallah milletimizden aldığımız destekle kurtaracağız"

IĞDIR (AA) - Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, "Hiçbir şekilde tehdit ve şantaja da pabuç bırakmayacağız ve Türkiye Cumhuriyeti'ni bu paralel çeteden, bu paralel yapıdan inşallah milletimizden aldığımız destekle kurtaracağız" dedi.

Çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Iğdır'a gelen İşler, Vali Davut Haner'i makamında ziyaret ederek, çalışmalar hakkında brifing aldı.

İşler, burada yaptığı konuşmada, başbakan yardımcısı olarak ilk defa Iğdır'a geldiğini belirterek, verilere bakıldığı zaman AK Parti iktidarı döneminde kentin çok geliştiğini ve kalkındığını söyledi.

Iğdır'ın ciddi manada hizmet aldığının altını çizen İşler, "Özellikle 2012 yılında açılan havaalanı, Iğdır için büyük bir kazanç olduğunu düşünüyorum. Buraya gelen uçakların dolu olduğunu yetkililer ifade ettiler. Havaalanının yapılması Iğdır'a gidiş gelişi ciddi anlamda kolaylaştırdı. Diğer taraftan doğalgazın ihalesinin yapılması ve inşallah dağıtım işinin ihale sonuçlandıktan sonra başlayacak olması Iğdır için yine bir kazanç olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Eğitim, sağlık ve ulaşım alanında her türlü hizmetin katlanarak arttığını belirten İşler, 10 kilometre bölünmüş yolu olan Iğdır'ın kendi hükümetleri döneminde 17 kat artarak 150 kilometreye çıktığını vurguladı.

Iğdır'ın her alanda geliştiğine dikkati çeken İşler, "30 Mart'ta seçim var. İnşallah bu seçimden olumlu bir sonuç çıkar ve AK Parti adayı da kazanırsa AK belediyeci buraya gelecek olması, Iğdır'ın hizmet alımını daha da arttıracağına düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

- Muradiye ilçesindeki olay

Bir gazetecinin, Van'ın Muradiye ilçesinde BDP'lilerin partilerine yönelik saldırısına ilişkin soru üzerine İşler, "Muradiye ilçesine vardığımızda BDP seçim bürosunun önünden geçerken birtakım taşlı sopalı saldırılar oldu. Hatta benim bindiğim makam aracına bir taş isabet etti. Yani bir taşkınlık söz konusuydu. Muradiye'ye ilk defa bir başbakan yardımcısının geldiğini söylediler" şeklinde yanıtladı.

Aslında misafirin karşılandığını, "hoş geldiniz" dendiğini anlatan İşler, şöyle devam etti:

"Çiçekler sunulur ama orada bizim örfümüze, adetimize ters bir davranış içerisine girdiler bazı arkadaşlar. Doğrusu çirkin bir davranıştı. Tasvip etmek mümkün değil. Ne bizim örfümüzde ne Türk örfünde ne Kürt örfünde misafirin bu şekilde karşılanması söz konusu değildir. Kaldı ki bu bir demokrasi mücadelesidir. Bir seçim atmosferindeyiz. Centilmence bir seçim propagandası yapılmalı ve sonuç beklenmeli. Belli ki bizim adayımızın önde olması, iyi çalışmalar yapması ve kazanacak olma ihtimali BDP'lileri çileden çıkarmış, bildiğim kadarıyla. Aslında ben Van milletvekilleriyle bir araya geldiğimde en rahat seçim kampanyasının yürütüldüğünü ifade ettiler."

"Geçmiş seçimlerle karşılaştırıldığı zaman bu arkadaşların geçmişteki o tehdit, şantaj, alışkanlığı maalesef genlerine işlediği için yine zaman zaman ortaya çıkıyor ve yine ufak tefek saldırılar oluyor fakat geçmişle karşılaştırıldığı zaman gerçekten olumlu bir gelişme olduğunu söyleyebiliriz. Buna rağmen böyle bir olayın olması tamamen bir provokasyon" diyen İşler, olaydan sonra durmadıklarını ve seçim bürosunun açılışını yaptıklarını söyledi.

Açılışta konuşma yaptığını ve herhangi bir taşkınlığa sebep olmaması için konuşmasında bu konuya değinmediğini ifade eden İşler, "Ben BDP'li arkadaşlara da şunu söylüyorum, 25 gün kadar bir zaman kaldı. Dolayısıyla huzur içerisinde bu 30 Mart seçimlerinin gerçekleşmesi ülkemizin birlik ve beraberliği açısından olumlu olduğunu düşünüyorum . Dolayısıyla onların da aklıselim hareket etmeleri gerekmekte. Bu tür davranışların yarardan çok kendilerine zarar vereceğini düşünüyorum. İnşallah bir daha böyle olaylar olmaz" diye konuştu.

- 17 Aralık operasyonları

17 Aralık operasyonlarına ilişkin soruyu da İşler, şöyle yanıtladı:

"Bildiğiniz gibi bu 17 Aralık operasyonları bir yargı darbesi, hükümete karşı gerçekleştirildi ama sonuç alamadılar. Ondan sonra 25 Aralık'ta tekrar bir hareket oldu. Onda da bir netice alamadılar. Şu gün itibarıyla sayın başbakanımız net bir şekilde açıkladı. 'Biz tehditlere ve şantajlara pabuç bırakmadık'. Ellerinde ne varsa ortaya döksünler, koysunlar. Belli ki seçimde kara birtakım tehditler ve davranışlar söz konusu olacak. Kasetler vesaire yayınlanacak ama burada şunun altını çizmekte fayda var. Bildiğiniz gibi 2010 yılında CHP kasetler vasıtasıyla dizayn edildi. 2011 seçimlerinde yine MHP'ye kasetler ve birtakım şantajlar, tehditler yapıldı. Şu an özellikle bize yapılıyor. Biz bu şantajlara ve tehditlere boyun eğmedik ve boyun eğmeyeceğimizi de çok net bir şekilde söyledik."

Bunlarla mücadele başlattıklarını belirten İşler, "Mücadelemizi güçlü bir şekilde sürdürüyoruz ancak biz bu mücadelede geçmişte kendilerine şantaj yapılanlar, tehdit edilenlerin bizi yalnız bıraktıklarını görüyoruz. Şimdi nasılsa AK Parti'ye karşı yapılıyor, bundan dolayı biraz da onlar darbe yesinler mantığıyla hareket ettiklerinden dolayı aslında Türkiye Cumhuriyeti'nin bekasıyla ilgili bir tehditle şu an hükümet olarak biz mücadele ediyoruz ve bu mücadelemizde bizi yalnız bıraktıklarını tarih de af etmeyecek, milletimiz de af etmeyecek" şeklinde konuştu.

Milletten aldıkları yetkiyle güçle bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerinin ifade eden İşler, "Hiçbir şekilde tehdit ve şantaja da pabuç bırakmayacağız ve Türkiye Cumhuriyeti'ni bu paralel çeteden, bu paralel yapıdan inşallah milletimizden aldığımız destekle kurtaracağız. Dolayısıyla 30 Mart seçimleri de bu mücadele için önem arz ediyor" dedi.

- Yasa dışı dinlemeler

İşler, yasa dışı dinlemelerle ilgili de şunları kaydetti:

"Dinlemeler bilindiği gibi basında da yer aldı. Binlerce insanın dinlendiğini görüyoruz. Mahkeme kararı olmadan bu dinlemelerin yapıldığını görüyoruz. Dolayısıyla bu yapının ne kadar devlet içerisinde etkin olduğunu gözlemliyoruz. Dolaysıyla bu herkesin dinlendiğini, siyasetçinin, akademisyenlerin, gazetecilerin, bürokratların, iş adamlarının, herkesin dinlendiğini ve zamanı geldiği zaman bu dinlemeler neticesindeki tapelerin de tehdit ve şantaj aracı olarak kullanılması söz konusu. Hakikaten millet olarak devlet olarak böyle bir ciddi tehlikeyle karşı karşıyayız. Bu tehlikenin bir an önce bertaraf edilmesi lazım. Biz bu mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz ve gayrimeşru yapılanmalara ve gayrimeşru dinlemeleri de önleyeceğiz."

İşler, daha sonra AK Parti Iğdır Belediye Başkan adayı Mustafa Buluş ile Cumhuriyet ve Atatürk caddelerinde esnaf ziyaretinde bulundu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com