Başbakan Yardımcısı İşler Van'da

Başbakan Yardımcısı İşler Vanda
İşler: "Bütün çeteleri teker teker temizledik. Ama son zamanlarda baktık ki birileri sinsi sinsi devletin içerisinde, devletin kurumlarında çeteleşmişler, paralel yapılar oluşturmuşlar. Şimdi onlarla mücadele ediyoruz"

VAN (AA) - Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, "Bütün çeteleri teker teker temizledik. Ama son zamanlarda baktık ki birileri sinsi sinsi devletin içerisinde, devletin kurumlarında çeteleşmişler, paralel yapılar oluşturmuşlar. Şimdi onlarla mücadele ediyoruz" dedi.

Çaldıran'daki temaslarının ardından Muradiye ilçesine giden Başbakan Yardımcısı İşler, içe seçim bürosunun açılışına katıldı. Yerel seçimlerden başarılı sonuç alabilmek için vatandaşlardan destek isteyen İşler, 30 Mart seçimlerinin ülkede yaşanan olaylar nedeniyle bir genel seçim havasına dönüştüğünü, bu nedenle de vatandaşların, Türkiye'nin çocuklarının ve torunlarının geleceğine oy vereceğini söyledi.

İşler, AK Parti'nin sürekli büyümesinden rahatsız olanların çeşitli oyunlara başvurarak Türkiye'yi itibarsızlaştırmaya çalıştıklarına dikkati çekerek, 2013 yılındaki Gezi parkı olaylarıyla "Türkiye yanıyor, tükendi, bitti" havasının yaratılmak istendiğini ancak bu girişimlerin başarısız olduğunu ifade etti.

17 ve 25 Aralık operasyonlarını sahneleyenlerin, bu durumdan da bir netice alamayacağını belirten İşler, şöyle konuştu:

"Biz iktidara geldiğimizde 'yolsuzlukla, yoksullukla, yasaklarla mücadele edeceğiz' dedik. Bunlarla mücadelemizde Türkiye'yi üç kat zenginleştirdik. Bütün çeteleri teker teker temizledik. Ama son zamanlarda baktık ki birileri sinsi sinsi devletin içerisinde, devletin kurumlarında çeteleşmişler, paralel yapılar oluşturmuşlar. Şimdi onlarla mücadele ediyoruz. Bu mücadelemizi yürütürken baktık ki tek başımıza mücadele yürütüyoruz. Geçmişte bu yapıdan şikayetçi olanların hepsi şimdi sus pus oldular, onların şantajlarına, tehditlerine boyun eğdiler, tek şantaja boyun eğmeyen sayın Başbakanımızdı. Başbakanımız 'elinizde ne varsa getirin dökün' dedi. Allah'ın izniyle onlarla mücadelemizi güçlü şekilde yürütüyoruz ve sizlerden alacağımız desteklerle mücadelemizi sonlandıracağız."

-CHP'yi eleştirdi

Türkiye'de yıllarca toplum mühendisliği yapıldığını, partilerin dizayn edildiğini, şantajların yapıldığını dile getiren İşler, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"CHP'ye şantaj yapıldı, genel başkanı kasetle gönderildi. Şu an CHP'nin başında kaset mamülü bir genel başkan var. Dolayısıyla onun boynundaki ip, kendisini o koltuğa oturtanların elinde, onlar ipi nereye çekerse o da oraya gidiyor. Ondan dolayı şimdi o ipi çekenler ona bu mücadelede, bu ülkenin beka mücadelesinde, devleti kurtarma mücadelesinde, 'sen yerinde otur, sesini çıkarma' diyorlar. O da kendisini o koltuğa getirenlerin talimatını harfiyen yerine getiriyor. Geçmişte ağır ifadelerle suçladığı kimselere karşı yürüttüğümüz mücadelede iktidarın yanında olmadı. Bir diğer parti de ağzını açtığında sürekli okyanus ötesi diyerek göndermeler yapardı. Onları da 2011 seçimleri öncesinde 10 tane kasetle tehdit ettiler, birileri istifa etmek zorunda kaldı. Bu ülkede dimdik durabilen, cesaretle adım atan yegane kadro biziz, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. Onun için bizler bu ülkenin devasa sorunlarını teker teker çözdük. Şu an itibariyle ülkenin çözülmemiş sorunu kalmadı."

-Terör meselesi

İşler, Türkiye'de yaşanan en büyük sorunun terör belası olduğuna ve bununla da mücadele ettiklerine değinerek, 2013 yılında çözüm sürecinin başlamasıyla 30 yıldır akan kanı durdurmanın kendilerine nasip olduğunu ve artık annelerin ağlamadığını, insanların barışa susadığını ve yüzlerinin güldüğünü kaydetti. 

Bu ülkede kanla beslenenlerin, şimdi çok kötü durumda ve huzursuz olduğunu, ortalığı karıştırmak isteyebileceğini hatırlatan İşler, barışa susayan ve çözüm süreci ile en güzel günlerini yaşayan vatandaşların buna müsaade etmemesi gerektiğini dile getirdi.

İşler, CHP zihniyetinin bu ülkede sadece bölge insanına değil bütün millete zulmettiğini, Kürtlerin dillerini konuştukları için, başka insanların da inançlarından dolayı zulme uğradığını bildirerek, "Üniversite kapılarından genç kızlarımız atıldı. Dolayısıyla biz ne yaptık? Şimdi başörtüsü sorununu da çözdük. Şimdi biz bu sorunları çözerken, CHP utanmadan sıkılmadan 'başörtüsü sorununu biz çözdük' diyor. Yıllarca bu zulmü uyguladınız ve bunu uygulayanların arkasında durdunuz, Şimdi milletten özür dileyecekleri yerde geçmişte bizi din istismarlığıyla suçlayanlar, utanmadan, sıkılmadan başörtülü aday gösteriyorlar. Başörtülü adaylar başımız üstüne ama siz çıkın önce şu milletten erkekçe özür dileyin,  'yanlış yaptık, bugüne kadar sizlere haksızlık yaptık' deyin sonra istediğinizi aday gösterin" ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından ilçe seçim bürosunun açılışını yapan İşler, daha sonra esnafı ziyaret etti.

-BDP'lilerle kısa süreli gerginlik yaşandı

Bu arada, Başbakan Yardımcısı İşler'in konvoyunun, ilçe merkezindeki BDP seçim bürosu önünden geçişi sırasında BDP'liler ile AK Partililer arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

İşler'in konvoyuna saldırı girişiminde bulunan bir grup, çevrede güvenlik önlemi alan polisler ve BDP'li yöneticiler tarafından bölgeden uzaklaştırıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com