“Başbakan yıl boyu çok sinirliydi”

“Başbakan yıl boyu çok sinirliydi”
Geride bıraktığımız yılı siyasi iktidar üzerinden değerlendiren Birand, Erdoğan’ın tavrını yazdı.

Hürriyet gazetesi yazarı Mehmet Ali Birand da bugünkü yazısında geçtiğimiz yılı değerlendirdi.
 
İşte Erdoğan’ın yıl boyu çok sinirliği olduğunu söyleyen Birand’ın o yazısı:
 
“2011'i Erdoğan'ın sağlığını tartışarak geçirmiştik. 2012'nin başında kendi ağzından "Kanser olmadığını" duyduğumda, bu hastalığın ne anlama geldiğini bildiğimden dolayı, açıkçası memnun oldum. Nitekim, kısa sürede eski formunu buldu ve bütün yılı fırtına gibi yaşadı.
          
Başbakan yıl boyunca çok sinirliydi. Belki de kendine özgü politik nedenlerle, muhalefeti yerden yere vurdu. Salı günleri gurup toplantılarında liderler birbirlerine etmedik söz bırakmadılar. Bu arada en büyük eleştiriyi BDP' lilere yöneltti. Hemen her konuşmasında bu partiyi yerden yere vurdu. Erdoğan sadece muhalefete değil, medyaya da ateş püskürdü. Eleştirilere sert tepki verdi.
          
Hele idam cezasının geri getirilmesi ve Muhteşem Yüzyıl konularındaki tepkisi çok konuşuldu. Ancak kamuoyu bu iki konuyu sevmedi. Başbakan da geri adım attı, her iki dosyayı da rafa kaldırdı.
          
En çok tartıştığımız konu da Cumhurbaşkanlığı seçiminden çok, Erdoğan'ın Köşk'e hangi yetkilerle çıkacağı idi. 2023'e kadar Çankaya'da nasıl bir Başkan göreceğimizi konuştuk.” (CTE)
 
Yazının tamamı için tıklayın: http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/22264566.asp

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com