Başbakan yine aynı şeyleri söyledi!

Başbakan yine aynı şeyleri söyledi!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, daha önce ''Ulusal Sesleniş'' şimdi ise ''Millete Hizmet Yolunda'' konuşmasında, Kürt sorunu hakkında yine aynı şeyleri tekrarladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kürt sorunu konusunda geleneksel argümanlarını tekrarladı.
 
“Bölücü teröre karşı Ocak ayında mücadelenin en yoğun şekilde devam ettiğini, terörü sonlandırmaya, teröristlerin silahlarını bıraktırmaya yönelik kararlı adımların da atılması için girişimlerin sürdüğünü” söyledi.
 
“ÇÖZÜM YERİ MECLİS”
 
Başbakan Erdoğan daha önce BDP'li vekiller hakkında hazırlanan dokunulmazlık fezlekeleri için, “gereğini yapacağız” açıklamasına karşın bu defa “Demokratik toplumlarda, meselelerin çözüm yeri dağlar değil, parlamentolardır, çözümün aracı da silahlar değil, siyasettir” ifadelerini kullandı.
 
Başbakan, “Meşru bir zeminde üretilen siyaset, er ya da geç bütün meselelere bir çözüm yolu, bir çıkış yolu bulacaktır” dedi.
 
Erdoğan, 15 Kasım 2011 tarihli grup konuşmasında “Dağdan emir alıp Meclis’ten çekilmeyi düşünenler kalsalar ne olur? Çekilseler ne olur? Onlar olmasa da Meclis çalışmaya devam eder” demişti.
 
İLKELERİNİ AÇIKLADI
 
''Bu süreç, terörle mücadelenin askıya alınacağı ya da terörle mücadeleden taviz verilecek bir süreç asla değildir ve olmayacaktır'' diyen Erdoğan, ''Topraklarımıza kastedenler, askerimize, polisimize, diğer güvenlik güçlerimize alçakça saldıranlar, köy korucularımıza saldıranlar, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da cevaplarını mutlaka alacaklardır. Ancak, tahribat kangrene dönüşmeden, kardeşler arasına husumet girmeden, nifak tohumları yeşermeden, bizim artık bu süreci sona erdirmemiz gerekiyor'' diye konuştu.
 
Yürütülen süreçte ilkeleri de sıralayan Erdoğan,' 'Meşru dairede kalmak, anayasal ve yasal dairede kalmak, milletimizin değerlerine hürmet göstermek, bu süreçte de bizim sarsılmaz şiarımız olacaktır. Milletimiz bize güvendiği, bize inandığı sürece, inşallah, nifak ve fitne kaybedecek, kardeşlik mutlaka ama mutlaka galip gelecektir'' dedi.
 
BEYAZ EKMEK
 
Konuşmasında, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın düzenlediği Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası'na da değinen Erdoğan, ''Maalesef, günde 6 milyon adet, yılda 2 milyar adet ekmek, çöpe gidiyor. Parasal olarak ifade edildiğinde, yılda 1,5 milyar liralık bir kaynak çöpe atılıyor. Daha da vahimi, Türkiye zenginleştikçe, milli gelir artışına bağlı olarak refah arttıkça, tüketim arttıkça, alım gücü arttıkça ekmek israfı da artıyor'' dedi.
 
"4 BAKAN SON DERECE BAŞARILIYDI"
 
Erdoğan, kabine değişikliği için ise şunları söyledi:
 
''Bir bayrak değişimini, bir tazelenmeyi hayata geçirdik. İçişleri, Milli Eğitim, Sağlık ve Kültür Turizm Bakanlığı yapan arkadaşlarımız, görevlerini devrettiler ve yeni arkadaşlarımız görevlerine başladılar. Görevi devreden her 4 bakanımız da son derece başarılıydı. Bizim için hizmet, her zaman makamların önünde oldu. Makamların gelip geçici olduğuna, hizmet ve eserlerin kalıcı olduğuna, önemli olanın milletin kalbinde sarsılmaz bir yer edinmek olduğuna biz yürekten inandık. Bu bir bayrak yarışıdır.'' (SAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com