Başbakan Yozgat'tan Sert Konuştu!

Başbakan Yozgat'tan Sert Konuştu!
MHP lideri Bahçeli Başbakan'a, MHP'ye saldırıp bozkurtlara dil uzatacağına, YSK'nın kararından neden döndüğünü açıkla diye seslendi.

 

Bahçeli Yozgat'ın Yenifakılı ilçesinde halka seslendi. Bahçeli , AK Parti'nin yaklaşık 9 yıldır tek başına iktidar olduğunu, herkesin 2002-2011 arasındaki süreci iyi değerlendirmesi gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

NUTUK ATMANIN GEREĞİ YOK

Eğer '2002 yılı ile 2011 yılını kendi ailemde ve nefsimde karşılaştırdığım zaman; 2002 yılıyla 2011 yılı arasında işimi kaybetmiş, geliri azalmış, yoksulluğa itilmiş bir insan olarak kendimi görüyorum' diyorsanız, yeni bir iktidarın doğuşuna katkı sağlayın. Yok 'Ben hayatımdan memnunum, 2002'de neysem şimdi çok daha iyiyim. İşim var, aşım var, çocuklarım mutluluk içinde, servetime servet kattım' diyorsanız, sayın Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte 'Haydi birlikte yürüyelim' şarkısını söyleyip, 3. dönemde de iktidara getirin, o sizin bileceğiniz iş. Dün simitle geçindiğini söyleyenler, bugün gemi filolarıyla sefa sürüyor. Televizyonlarda kalkıp nutuk atmanın gereği yok, milleti kandırmanın gereği yok. 9 yıldır iktidardasınız, işi bulmuşsanız, aşı bulmuşsanız, yoksulluğu gidermişseniz helal olsun, yolunuza devam edin. Ama bunlar olmuyorsa artık edebinizle iktidardan çekilmeyi de bilin.''

ŞİMDİ HER ŞEYİ BÖLÜYORLAR

''Şimdi bir yol bulmuşlar Türkiye'yi zaten bölüyorlar ama her şeyi bölüyorlar. Sosyal doku bölünüyor, etnik temelde ayrışma, inanç temelli bölünme devam ediyor'' diyen Bahçeli, Türkiye'de bölücü terörün azdığını, Hakkari'de, Yüksekova'da, Şemdinli'de, Diyarbakır'da, Van'da hatta büyük şehirlerde her yerin yangın yerine döndüğünü savunarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Devlet yok, vali yok, kaymakam yok. Sadece kala kala peşmerge bozuntularıyla bizim emniyet gücümüz kalmış. Sabaha kadar güvenliği sağlamak için sokakta peşmerge bozuntularıyla boğuşup duruyor, linç ediliyor. Bir milletvekili müsvettesinden tokat yiyor. Ama Başbakanın haberi yok. İçişleri Bakanı köşesine çekilmiş. İhanetin en büyüğü olacak, gelecekte bir yüzkarası olacak demokratik açılımın mimarı, şimdi de çıkmış Kırıkkale'den aday olmak istiyor. Kırıkkaleliler bir ders verin, 'Yıkım projesinin mimarına bir ders verin' diye buradan sesleniyorum.''

KAMUOYU YOKLAMALARINA TEPKİ

Bahçeli, sabah özel bir kanalda yayınlanan programı eleştirerek, tepkisini şöyle dile getirdi:

''Bir hanımefendi o programı yönlendiriyor. Önünde deste deste gazete var. Gazetelerin birisinde yapılmış olan araştırmayı okuyor. Daha sonra Adalet ve Kalkınma Partisi'nin yüzde 48.7 oy alacağını gazete söylüyor. Görevi gazeteyi topluma aktarmak olan görevlinin kararı şu; '2 puan oynasa dahi Adalet ve Kalkınma Partisi iktidar olacaktır' diyor. Şimdi bu televizyon kanalının patronuna soruyorum; bu milletin seçim meydanlarında ne işi var? 12 Haziran'ı niye bekliyorlar? Demek ki kamuoyu araştırmaları kamuoyu oluşturmaya çalışıyorlar. Recep Tayip Erdoğan'ın satın alma gücü alanına girmiş. Gerçek siyaset 12 Haziran'dadır.''

BOZKURTLARA DİL UZATACAĞINA YSK KARARINI AÇIKLA

Yozgat'ta konuşan Bahçeli eleştirilerini şöyle sürdürdü:

"Polise tokat atan milletvekili, milletvekili olamaz diye YSK'dan karar çıktı. Milletvekili olamaz denilenler yeniden bağımsız aday oldular. Bu iktidarı bunlara kim yaptırıyor? Sayın Başbakan MHP'ye saldırıp bozkurtlara dil uzatacağı yerde bunları açıklasın" dedi.

Erdoğan'ın 'ustalık dönemim' açıklamasını eleştiren Bahçeli, "Başbakan şimdi ustalık döneminden bahsediyor. 9 yılık iktidar döneminde hala bu sorunlar devam ediorsa, sen çıraklıktan çıkamamışsın. senin ustalık dönemin yolsuzlukları yargıdan kaçırma üzerinedir" diye konuştu.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com