“Başbakan yüreği yetiyorsa Silivri’ye gelsin”

“Başbakan yüreği yetiyorsa Silivri’ye gelsin”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, "Yarın biz yine Silivri'de olacağız. Başbakana da sesleniyorum. Yüreğin yetiyorsa, vicdanın varsa, sen de Silivri'ye gel, 'savcısıyım' dediğin davanın ne halde olduğunu gör" açıklamasında bulundu.

Oran, yazılı açıklamasında, Başbakan Erdoğan'ın dün grup toplantısında "talimat verdiğini" 15 dakika sonra ise savcıların haklarında takibat başlattığını savundu.
 
Yargının gösterdiği bu hızın göz kamaştırıcı olduğunu belirten Oran, "İş Başbakanın taleplerini karşılamak oldu mu savcılarımız talimatı yerine getirmek için adeta yarışıyor" ifadesini kullandı.
 
Daha milletvekili adayıyken dokunulmazlık istemedikleri yönündeki dilekçelerini parti genel merkezine verdiklerini bildiren Oran, "Yetmedi, sene başında bir dilekçe de TBMM Başkanına verdik. Bizim özümüz sözümüz bir. Dün de dokunulmazlıkların kaldırılmasını istiyorduk, bugün de kaldırılmasını istiyoruz" ifadesini kullandı.
 
Adaletten kaçıp dokunulmazlık zırhının arkasına saklanmayacaklarını bildiren Oran, şunları kaydetti:
 
"Halkın milletvekillerinin sığınacağı liman millettir, zırhı da halkın sevgisidir. Bizim geleneğimizde, bizim partimizin kültüründe de korku diye bir şey yoktur, hak vardır, adalet vardır, mücadele vardır. Bizi öyle kendini şah sananlar, padişah sananlar korkutamaz. Bu tehditleri, bu öfke nöbetlerini görünce diyorum ki Sayın Tayyip Erdoğan bir suçluluk psikolojisi içerisine girmiş. Sesi yüksek çıkıyor, öfke nöbetleri geçiriyor ama bunlar esasında bir korkunun eseri. Yarın biz yine Silivri'de olacağız. Başbakan'a da sesleniyorum. Yüreğin yetiyorsa, vicdanın varsa, sen de Silivri'ye gel, 'savcısıyım' dediğin davanın ne halde olduğunu gör." (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com