Başbakan'a ağır hakaret

Başbakan'a ağır hakaret
İngiltere Başbakan'ı David Cameron için ülkenin en ünlü gazetecisi 'gerizekalı' dedi.

İngiltere'nin en ünlü gazetecilerinden  Jeremy Paxman, BBC'deki programında Başbakan David Cameron'a 'gerizekalı' dedi.

Başbakan Cameron Birinci Dünya Savaşı’nın 100’üncü yıl dönümünün aynı Kraliçe’nin tahta çıkışının 60’ıncı yılı nedeniyle yapılan Elmas Jübilesi gibi kutlanmasını istediğini söylemişti. Bunun üzerine Paxman canlı yayında başbakanın sözlerini yorumlarken, “Ancak tam bir geri zekalı milyonların öldüğü bir savaşı kutlamaktan bahseder. O savaştan sonra tam 750 bin adam asla İngiltere’ye dönemedi” dedi.

Ülkenin en çok izlenen haber programı Newsnight’ın sunucusu sözlerine, “O savaşta milyonlarca asker yer aldı. Milyonlarca asker hem fiziksel hem de zihinsel olarak yaralandı. Kimse bunu kutlayamaz. Bay Cameron kelimelerini sarsakça seçiyor” diyerek devam etti.

BAŞBAKANLIK OFİSİ ÖZÜR TALEP ETTİ

Paxman’ın yorumlarının ardından Başbakanlık’ta görev yapan Muhafazakar Parti milletvekili Rob Wilson’ın BBC yöneticisi Lord Hall’a bir mektup yazarak 63 yaşındaki  gazetecinin “özür dilemesini sağlaması” yönünde talepte bulunduğu açıklandı. BBC ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Bay Wilson’un mektubu henüz elimize geçmedi, ancak geçtiğinde gerektiği şekilde cevap veririz” dedi.

Jeremy Paxman konuyla ilgili bir yorum yapmaktan kaçınırken, İngiliz basını Paxman'ın özür dilemesinin "Hiç de olası görünmediğini" söyledi.(MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com