Başbakan'a çağrı: Kibirden kurtulunuz!

Başbakan'a çağrı: Kibirden kurtulunuz!
İnternette 'Genç Müminler' imzasıyla dolaşan bir yazıda Başbakan Erdoğan'a, kibirden kurtulup sevgi ve korkuya geri dönmesi çağrısı yapıldı.

İnternette 'Genç Müminler' imzasıyla dolaşan bir yazıda Başbakan Erdoğan'a, kibirden kurtulup sevgi ve korkuya geri dönmesi çağrısı yapıldı.

 "Vicdanınızı tekrar kazandığınızda, hastalığınızdan da kurtulmuş olacaksınız" sözleriyle Erdoğan'ın korku ve sevgiye davet edildiği metinde Başbakan'ın kibire kapılarak önemli yanlışlar yaptığı, Roboski ve ombudsman seçimi konuları da örnek gösterilerek anlatıldı. 

İşte internette "mumingenclik@gmail.com" adresinden gönderilen o metinden satırbaşları:

Sayın Başbakan’ın özellikle son bir yıldır pek çok davranışı, seçtiği kelimeler, kurduğu cümleler ve kullandığı dil, karşısına almayı seçtiği insanlar, kitleler, önemsemediği sorunlar, ağırlık verdiği konular, bir gönül insanı, bir sevgi ve merhamet insanı olarak tanıdığımız, sevdiğimiz, oy verdiğimiz, yücelttiğimiz, vicdan sahibi Recep Tayyip Erdoğan’ın değiştiği, tavazuunu yitirdiği, merhametsizleştiği, sevgisizleştiği, korkusuzlaştığı intibaını yaratmaktadır. Faydasız bir kibir, sayın Başbakanımızın gözünü kör, kulaklarını sağır etmişçesine kendisini esir almış görünmektedir.
...
Başbakanımızın çevresinde aklı selim ve liyakat sahibi insanlar mevcuttur, ancak kendisine ayna tutabilecek, doğruyu söyleyecek kadar dost olduğu kimsesi yoktur. Sayın Başbakanımız, Hz. Ebu Bekir’in gösterdiği tavazuu göstermediğinde, her insan gibi yoldan sapma eğilimine girebildiğinde, kendisini düzeltecek insanlardan, dostlardan mahrumdur.
...

Oysa sayın Başbakan, sizin pek çok alanda değişmeye, düzelmeye ihtiyacınız var. Bu ihtiyaç, insanca bir ihtiyaç. Gücünüz, kuvvetiniz ne kadar sizinse, zaaflarınız ve yanlışlarınız da size ait.
...

Kibir ve merhametsizlik aklınızı öyle çeliyor ki, kürtajı yasaklayıp devletin anne karnında karar verici olmasında, ya da Elhamdülillah kurtulduğumuz idam cezasını geri getirip milletçe devlet sehpalarında yeniden katil olmamızda beis görmez olabiliyorsunuz. Mütekebbirleştiğinizde, ‘Çamlıca camii projesi içime sindi’ diyebiliyorsunuz.

Kamu Başdenetçisi seçilmeden önce, bütün bir milletin alnına yüz karası olarak yapıştırılmış bir hükümde imzası olan eski hakim, Başdenetçi seçildikten sonra ayıbını kabullenmek yerine milletine yalan söylemiş yeni Ombudsman’ımızı da, aynen vali yaptığınız polis müdürümüz ve milletvekili yaptığınız valimiz gibi, içinize sindirdiniz mi peki?
...
Kibir, bazen aklınızı da gölgeleyebiliyor ve bir Osmanlı hükümdarına dair ticari bir televizyon dizisinin nasıl yazılması gerektiği, Başbakanlığınızın, size layık olmaya and içmiş bir milletvekilimizin ‘Ecdat’ yasa tasarısı ise, Meclis gündemini işgal edebiliyor.
 
Ecdadınızın 600 yıl önce at sırtında mı, Harem odalarında mı daha çok vakit geçirdiği gibi günümüzü hiç etkilemeyen, ülkemize ve milletimize hiçbir katkısı olmayan bir masal ile günlerinizi harcayabiliyor, yine ecdadımızın kadim Anadolu halklarının topraklarımızdan silinmelerine mal olan, sermayeleri, mal ve mülklerinin gasp edilmesiyle sonuçlanan marifetleri ile yüzleşmeye bir türlü yanaşmıyorsunuz.
...
Kibiri bir kenara bırakıp, tahakküm siyasetinden vazgeçiniz.
...
Kibir sizi hasta etti. Kibirden kurtulunuz, sevgiye, korkuya geri dönünüz.


Genç Müminler

(EAK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com