Başbakan’a Çakıcı için isimsiz mektup

Başbakan’a Çakıcı için isimsiz mektup
Alaaddin Çakıcı’yla ilgili isimsiz bir mektup yayınlandı.

Sansürsüzhaber/ÖZELÇakıcı’nın internetteki sayfasında Hasan İpek adıyla yazılan mektupta Başbakan Erdoğan’a Alaaddin Çakıcı’nın amcasının oğlu Necati Çakıcı’nın şehit edilmesine neden sessiz kaldığı soruluyor.

İşte o mektup…

“Sayın Başbakan, meclisteki bir konuşmanızda bu ülke gencecik değerlerini 12Eylül Döneminde kaybetti derken, solcuların şehitlerinden Erdal Eren’i, ülkücülerin şehitlerinden Mustafa Pehlivanoğlu’nu anarken gözyaşlarınızı tutamamıştınız. Hepsine Allah Rahmet Etsin. Sizin gençlik dönemizde mensup olduğunuz Milli Selamet Teşkilatına Mensup, Aziz Mahmut Ustaosmanoğlu’nun talebelerinden Necati Çakıcı’nın şehit edilmesini nasıl oldu da unuttunuz? O yıllar da, iki evladı olan ve daha henüz hanımı altı aylık gebe olan ve ölümünden üç ay sonra dünyaya gelen evlatlarının nerede yaşadığını ve ne halde olduklarını hiç düşündünüz mü? Hiç o evlatları merak edip araştırdınız mı? O dönem Türkiye’de sadece solcu ve ülkücü değerler yitirilmedi. Sizin de gençlik döneminiz de mensubu olduğunuz değerlerimiz şehit edildi. Bunları ne çabuk unuttunuz? Kendi Dava Arkadaşlarınızı dile getirmek bu kadar mı zor?
Bu ülkede yalnızca solcuların ve ülkücülerin değil, Milli Selametçi’lerin de şehitleri var. 18 Eylül 1978 yılında, büyük Gültepe baskınında 100 komünist tarafından Gültepe mahallesi basılmış, şişli ilçesi milli selamet partisi üyelerinden ve Aziz Mahmut Ustaosmanoğlu’nun talebelerinde Necati çakıcı şehit edilmiştir.
Necati Çakıcı’nın, Gültepe’deki büyük baskında şehit edilmesinden sonra, cenazesi çok büyük bir halk kalabalığının katılımı ile Zincirlikuyu mezarlığında defnedilmiştir. Necati çakıcı sadece kendisinin mensup olduğu milli selamet çevresinde değil kendisini tanıyan ve yaşadığı çevrede, her görüş sahibi tarafından sevilen ve saygı duyulan bir insandı. Bunun en büyük örneği, cenazesinin defnedileceği gün, Gültepe’den Zincirlikuyu Mezarlığı’na kadar ki mahşeri kalabalıktı.”


Haber: SERAP BELOVACIKLI

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com