Başbakan'a Meydan Resti Çekti!

Başbakan'a Meydan Resti Çekti!
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, televizyonda tartışma teklifini kabul etmeyen Başbakan Erodğan'a 'Bitlis Meydanı'nda buluşalım' resti çekti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bitlis mitinginde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a televizyondan tartışma çağrısını yineledi. Başbakan Erdoğan'ın "Nedir bu televizyon, kamera aşkı” sözlerine de Bitlis'den yanıt verdi: "Gelsin Bitlis Meydanı'nda buluşalım. O bana istediği soruyu sorsun, ben ona sadece 3 soru soracağım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdarolu, Bitlis'de seçmenlere seslendi. Kılıçdaroğlu, AK Parti iktidarını vergi politikasını eleştirdi.

"Bitlis'li erkekler centilmendir. Bu akşam evlerine giderken eşlerine pırlanta yüzük alsınlar. Niye dedim pırlanta biliyor musunuz? Pırlanta da vergi yok, mazotta var, ekmekte var, kefen bezinde var, otobüs bileti parasında var. Bu adalet midir? Buna biz AKP'nin adaleti diyoruz. Oğlu mücevher dükkanı açınca vergi sıfırlandı. Çifçti aklına mı gleir. Derse ki vergi var pırlantada, Bakanlar Kurulu kararını yakasına iliştireceğim"

3 SORU RESTİ

Dünya'daki çeşitli ülkelerden örnekler vererek televizyonda liderlerin tartışmalarının demokrasi geleneği olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a yüklendi:

Erdoğan, benimle ilgili laf ediyor. Fransada var, Almanya, ABD var. Seçim öncesi liderler biraraya gelir, sen bana sorarsın ben de sana sorarım. Milllet de evinde oturur dinler. Bu bütün demokrasilerde olur. Ama Recep Tayyip bir türlü karşıma çıkmıyor. Niye çıkmıyor. Boyu benden uzun. Ben aslında halim selim bir adamım. Kızmam. Aleyhime söylüyorsan gel yüzüme karşı söyle. Devletin raporları elinde, savcılar elinde. İstediğin bilgiyi al. 7 göbeğimizi zaten araştırıyorsun. Bana istediğin soruyu sor, ben sana sadece 3 soru soracağım.

YÜREK LAZIM

Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın televizyonda tartışamamasının nedenlerini de şöyle sıraladı:

"Birincisi benim karşıma çıkacak adamın geçmişinin temiz olması lazım. Kul hakkı yememesi lazım. Mangal gibi yürek lazım.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com