Başbakan'a şok!

Başbakan'a şok!
Erdoğan'ın makam otosu ve korumasından da böcek çıktı!

Sözcü Gazetesi bugünkü manşetiyle tüm dikkatleri üzerine çekti. Gazetenin iddiasına göre Başbakan Erdoğan dinleniyor...

Sözcü Gazetesi'nden Başak Kaya'nın
imzasıyla çıkan haberde Gürsel Tekin’in çarpıcı iddialarına yer verilmiş.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Meclis’teki makam odasının adeta talan edildiğini iki adet dinleme cihazı bulunduğunu geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Hatta Erdoğan’ın makam odasındaki tadilatında bu nedenle gerçekleştiğini söylemişti. Başbakan Erdoğan’ın koruma ekibini tamamen değiştirmesi iddialarını güçlendirdi. Gürsel Tekin’in SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamalar bugünkü Sözcü Gazetesi’nin manşetinden verildi.

Tekin Sözcü Gazetesine yaptığı açıklamalarda daha önceden Başbakan’ı hem basın yoluyla hem de Meclis’e verdikleri soru önergeleriyle uyardıklarını belirterek Başbakan’dan çıt çıkmadığını dile getirmiş. Dinleme cihazlarının makam odasındaki iki cihazdan ibaret olmadığının altını çizen Tekin Başbakan’ın korumasında ve makam aracında da dinleme cihazı bulunduğu duyumlarını aldıklarını belirtmiş. Tekin Başbakan’ın her adımının dinlendiğini, Başbakan’ın sessizliğini koruyarak bu iddiaları güçlendirdiğini vurgulamış.

"Koruma polisinin üzerinde dinleme cihazı çıktıysa İçişleri Bakanı’nın hala nasıl o koltukta oturduğunu soran Tekin “Erdoğan’ın odasında, aracında ve bir polis memurunun üzerinde olmak üzere 4 adet dinleme cihazının tespit edildiği doğru mudur? Kimlerden şüphelenilmektedir? Dinleme cihazları hangi güçlere aittir?

Eski Genel Başkanımız Deniz Baykal ve Genel Seçim sürecini etkileyen MHP yöneticilerini istifaya zorlayan yasadışı dinleme ve görüntüleme ekibi şüpheliler arasında mıdır?” sorularını yöneltmiş.

Bu iddialar doğruysa hükümetin nasıl kararlar alacağı, kimlerin istifa edip, kimlere ceza kesileceği merakla bekleniyor. Her şeyden önemlisi ise milletin vicdanının nasıl rahatlatacağı. Çünkü millet size güvenip oraya çıkartmış ancak siz makamınıza sahip çıkamamışsınız. Bunun izahı daha nasıl yapılır ki...? (BCE)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com