Başbakan'a şok tehdit!

Başbakan'a şok tehdit!
Ansaldo adlı nükleer enerji firmanın CEO’suna düzenlenen silahlı saldırıyı üstlenen İtalyan anarşist örgütü FAI, 2 gazeteye gönderdiği mektupla, bundan sonraki hedefleri arasında Başbakan Monti’nin de olduğunu belirtti.

Geçen hafta bacağından vurularak yaralanan CEO Roberto Adinolfi olayını üstlenen İnformal Anarşist Federasyonu (FAI) – Olga Hücresi’nin, “Hedefimizde 7 kişi daha var” tehdidi üzerine ülkede yaşanan terör paniği, şimdi daha da arttı. Ülkenin güneyinde yayınlanan Gazzetta del Sud ve Calabria Ora adlı gazetelere 3’er sayfalık “FAI” imzasıyla, Lamezia Terme’den gönderilen mektuplarda, “Kalan 7 hedefimiz arasında Monti’nin de olduğunu söylemeliyiz” dendiği belirtildi. “Halk, Avrupa'da kalmakla, bankaları kurtarmakla, devletin çarçur eden hesaplamalarıyla, nükleer yakıtlı uçakların ve zırhlı Maserati satın alınmasıyla ilgilenmiyor” denilen mektuplarda grup, halkın kendilerine yetki verdiğini ve bu doğru mücadelede canlarını ortaya koyduklarını da vurguladı.

Vergi dairelerine molotof kokteyli attıkları sanılan anarşist gruba yönelik sert açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Annamaria Cancellieri’yi de unutmayan grup, “Sayın Bakan, ‘Vergi dairelerine saldıranlar devlete saldırmışlardır’ diye açıklama yaptı. O zaman, halk, çalışanlar ve şirketler için geri adım atılmadığı sürece devlete saldırmaya devam edeceğiz” sözleriyle tehditlerine devam etti. FAI, yaşanan intihar olaylarında da devletin suçu olduğunu belirtti. FAI, geçen hafta Corriere della Sera gazetesine gönderdiği bildiride, bundan sonra yapacakları eylemleri, Yunanistan’da tutuklu bulunan anarşist kardeşlerine adayacaklarını belirtmişti.  (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com