Başbakan'a,"Beyin Ameliyatı mı Geçirdiniz?"Dedi

Başbakan'a,"Beyin Ameliyatı mı Geçirdiniz?"Dedi
Erdoğan'ın BDP ile ilgili Kızılcahamam'daki konuşmalarına BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş çok sert cevap verdi..

BDP'nin Kürtlerin temsilcisi olmadığını, silahla tehditle oy aldığını ileri süren Başbakan Erdoğan'a çok sert çıktı. Demirtaş, 'Başbakan beyin ameliyatı mı geçirdi. Ufukta seçim de yok. Niye böyle açıklamalar yapıyor anlam veremiyorum. Başbakan da olsanız 2.5 milyon insanı korkaklık ve kullandığı oyları onursuzlukla suçluyorsanız sizin Başbakanlığınız bitmiştir. Sizin Başbakanlığınızın bizim partimizin tabanı açısından meşruiyeti kalmamıştır.' dedi.

İşte Demirtaş'ın gurup toplantısında yaptığı o açıklama:

Koşullar bu kadar olgunlaşmış; size bir sürü soru soracaklar. Bu sorularla muhattap olmamak için böylesi bir hakareti gündem taşıyor.

Başbakan balkonda yaptığı konuşmada oy vermeye gitmeyenler görmezden gelinemez diyor. Ama şimdi ne diyor: O oyların kıymeti harbiyesi yok diyor. Böylesi siyasi etiğe sığmayan bir yaklaşımla karşı karşıyayım.

SEÇİM BARAJI HATIRLATMASI
Dünürüne gazete alıyor, ama bizim baskı ve işkenceler altında aldığımız oy meşru olmuyor öyle mi? Kim seçim barajı sayesinde diğer partilerin oylarını çalıyor.

KONUŞMA NOTU: Selahattin Demirtaş, bugüne kadar kapatılan partilerinin fotoğraflarını göstererek infaz edildiğini ileri sürdüğü partililerinin fotoğraflarını gösterdi.

Bu halk korksaydı Kenan Evren'den korkardı. Bugün biz onurumuzla dimdik siyaset yapmaya çalışıyoruz.

KÜRTÇE SAVUNMA YAPMAMIZ ENGELLENİYOR
Diyarbakır'da görülen KCK davasında arkadaşlarımızın Kürtçe savunma yapmalarının engellendiğini görüyoruz. Bu tür gereksiz gerilimlerle bu işler çözülmüyor ki. Senin 60 vekilin mahkemeye düştüğünde ana dilinde savunma yapmak istemez ki... Biz istiyoruz. Bu ülkenin yurttaşları eşittir diyen bir madde dururken bu ülkenin asli kurucu unsuru kendisini Kürtçe ifade edememektedir.

Hükümetin durumu yaklaşımı ortada. Son HSYK seçiminde nasıl AKP yargısı oluşturulduğu ortaya kondu. Diyarbakır'a gelen bizimle dayanışma içinde olan değerli dostlarıma bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com