Başbakan'dan ATV Ekranlarında Önemli Açıklamalar!

Başbakan'dan ATV Ekranlarında Önemli Açıklamalar!
Uzun bir aradan sonra canlı yayına katılan Başbakan Erdoğan ATV ekranlarında gündeme ilişkin soruları yanıtladı..

ATV ekranlarında canlı yayına katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan canlı yayında Orta Doğu'da yaşananlarla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

Kuzey Afrika'da yaşanan gelişmeleri Büyük Orta Doğu projesinin devamı olarak görenlere tepki gösteren Erdoğan, 'BOP daha doğmadan düşük yaptı. Kim vardı BOP'ta İtalya Yemen ve Türkiye. Ama o proje doğmadan bitti. Doğmadan düşük yaptı. Proje başlarken Bush vardı. Onun yerine şimdi Obama var. Bugün yaşananlar sadece coğrafya örtüşmesi var.' diye konuştu.

Savunma Sanayi'ne ayrılan bütçe payının azaltılmasından ötürü küçük bazı çevrelerin karşı çıktığını ifade Erdoğan 'Biz artık savunma sanayisinde ihracat yapıyoruz.' dedi.

Askerlerin Cumhurbaşkanlığı'nın düzenlediği son Cumhuriyet resepsiyonuna katılmamalarını eleştiren Erdoğan, 'Ben bizzat bu konudaki görşlerimi Genelkurmay Başkanımıza ilettim. Onlara bu durumun şık olmadığını söyledim. Onlar da malum baş örtüsü meselesi ve gelenekleri gerekçe gösterdiler.' dedi.

Gazeteci Mehmet Barlas'ın 'Cumhurbaşkanı'nın resepsiyonuna gitmiyorlar ama balyoz sanıklarını ziyarete gidiyorlar' sözlerine Erdoğan, 'Benim bilgim dahilinde gittiler. Ve olayın psikolojik boyutu olduğunu ifade ettiler' şeklinde konuştu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com