Başbakan’dan Bir Yalan Daha

Başbakan’dan Bir Yalan Daha
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, “Başbakan yalan söylemeye devam ediyor. Bugün Burdur mitinginde Cumhuriyet Halk Partisine sahte bir belgeye dayanarak iftira atmıştır.” Dedi

-“1960 yılında Eskişehir Örfi İdare Komutanlığının tebliği olarak ifade ettiği bir belgede Demokrat Partililerin tutuklanmalarının istendiği ve 12 uçak dolusu altın, mücevherat ve parayla kaçarken yakalandıklarının ifade edildiğini söylemektedir. Bu sözler baştan sona yalan ve iftiradır” diyen Tezcan’ın açıklaması şöyle ;  

Başbakan yalan söylemeye devam ediyor. Bugün Burdur mitinginde Cumhuriyet Halk Partisine sahte bir belgeye dayanarak iftira atmıştır. 1960 yılında Eskişehir Örfi İdare Komutanlığının tebliği olarak ifade ettiği bir belgede Demokrat Partililerin tutuklanmalarının istendiği ve 12 uçak dolusu altın, mücevherat ve parayla kaçarken yakalandıklarının ifade edildiğini söylemektedir. Bu sözler baştan sona yalan ve iftiradır.

Öncelikle 1960 yılında sıkıyönetim komutanlığının yayınladığı iddia edilen tebliğle Cumhuriyet Halk Partisinin ne ilgisi olabilir. CHP’nin yolsuzluk yaptığına dair herhangi bir belge bulamayan Recep Tayyip Erdoğan, 1960 yılındaki Örfi İdare Komutanlığı belgesi olduğunu söylediği sahte bir belgeye dayanmıştır.

Öte yandan 30 Mayıs 1960 tarihinde Anadolu Ajansında yayınlanan Milli birlik Komitesinin 28 numaralı tebliği ile Başbakanın sözünü ettiği belgenin sahte olduğu Eskişehir Örfi İdare Komutanlığı diye bir komutanlığın bulunmadığı, böyle bir tebliğinin yayınlanmadığı, bu tip sahteciliklerin görülmesi halinde derhal mahalli garnizon kumandanlıklarına haber verilmesi istendiği açıkça görülmektedir.

Başbakan Milli Birlik Komitesinin 30 Mayıs 1960 tarihinde açıkça yalanladığı bir belgeyi gerçekmiş gibi kullanmaktan çekinmemiş, bir kere daha yalan ve iftiralarına devam etmiş. “Yalancıdan başbakan olmaz” sözünün ne kadar haklı olduğunu göstermiştir” (bee)

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com