Başbakan'dan Önemli Açıklamalar

Başbakan'dan Önemli Açıklamalar
G-20 zirvesine gitmeden önce gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan çok çarpıcı değerlendirmelerde bulundu...

Hayrünnisa Gül'ün türban açıklaması, Kılıçdaroğlu karikatürü, bedelli askerlik, basın özgürlüğü, Ağca'nın TRT'ye çıkması gibi gündemin en önemli başlıkları hakkında önemli açıklamalarda bulunan Başbakan Erdoğan, Radikal Gazetesi'nin kampanyasını beğenmedi.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarının satır başları:

AB İLERLEME RAPORU
Öncelikle somut adımlar atılmadığı deniyor. Bu adımlar nedir merak ediyorum. Basın Şurası'nda alınan kararlara da iktidarımız sadık kalmıştır. Şu anki süreç hükümetle ilgili değil yargıyla ilgili bir süreçtir. Basın dediğiniz olay sınırsız değildir. Eğer basın bir sınırı aşarsa yargı devreye giriyor.

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ
Ben daha önce de söyledim, hazırlıklarınızı yapın dedim. Atılacak adımlar atılabilir. Hiç bir zaman özgürlükler sınırsız olmayacaktır. Yine yargıla bu işin boyutu her zaman olacaktır. Basın mensupları ve köşe yazarları içerisinde bu konun iyi değerlendirilmesi gerektiğini sanıyorum. Siyasetçinin de sınırsız bir dokunulmazlığı yok.

Yargı Kürtçe tabela konusunda kararını vermiştir. Ama bu ülkenin sorunları bunlarmıydı. Eğer sorun buralara kadar inmişse biz bu sorunu bitirmişiz dedik.

ÖZGÜRLÜKLERE BENİM BAKIŞ AÇIM ÇOK FARKLI
Bütün bu konularla ilgili olarak özellikle milletvekili seçimleri sonrasını ve yeni anayasayı çok önemsiyorum. Bu noktadan sonra bu tür soru işaretlerinin ortadan kalkacağına inanıyorum. Ben özgürlüklerin tanımı noktasında bireysel açıklama yapma noktasında değilim. Özgürlüklere bakış açım çok farklı. Bu süreç milletvekili seçimlerinden sonra yeni anayasayı hazırlayacağız ve mecliste en geniş mütabakatla bu tür açıklamalara yer kalmayacaktır.

BORÇLARIN YAPILANDIRILMASI
Borçların yapılandırılması için en geç arefe günü açıklama yapılacak.

AĞCA'NIN TRT'YE ÇIKMASI
Arkadaşlar devlet kanalı özel kanal ayrımı niye yapıyorsunuz. Artık özgürlükler var. Siz devletçiliği mi savunuyorsunuz? Devletçilik bitti..

RADİKAL'İN KAMPANYASININ İSMİNİ BEĞENMEDİ
Savaşma Konuş diyen 500 bin radikal aranıyor başlığı biraz yanlış attılar diye düşünüyorum. Savaşan yok ki... Bak herkes konuşuyor..

BEDELLİ GÜNDEMİMİZDE YOK
Dövizli askerlikle paralı askerliği birbirine karıştıranlar var. Gündemimizde bedelli askerlik yok. Sözleşmeli askerlik konusunda çalışmalar sürüyor.

MEMECAN'IN KILIÇDAROĞLU KARİKATÜRÜ
Tayyip Erdoğan'ı kediye köpeğe benzettiler o zaman ses çıkarmadınız. Gidin onlara sorun. Karikatürislere sorun. Ben onların sınırını öğrenemedim.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com