"Başbakandan utanıyoruz"

"Başbakandan utanıyoruz"
PKK'lılar geçtiğimiz hafta Diyarbakır'da 3 askeri kaçırmıştı.
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Muğla Milletvekili Nurettin Demir'le birlikte Çeçan ailesinin Eyüpkent Mahallesinde bulunan evlerini ziyaret etti. CHP'li milletvekillerini kapıda karşılayan Çeçan ailesi, izin dönüşü bindikleri otobüs durdurularak kaçırılan er Reşat Çeçan için yardım istedi.
 
"SİZ OĞLUNUZU ÇATIŞMAYA GÖNDERMİYORSUNUZ"
 
Bu bayramı bize zehir etmeyin, elinizden geleni yapın evladımızı onların ellerinden alın. Siz milletvekili olarak oğlunuzu çatışmaya dağa göndermiyorsunuz. Olan bizim gibi garibanlara oluyor. Bir yeğenim polis, bir oğlum dağda, bir oğlumda asker, gelin artık bir şeyler yapalım. Barış olsun kan akmasın artık" diye konuştu.
 
"TÜRKİYE'DEN VE BAŞBAKANDAN UTANIYORUZ"
 
CHP'li milletvekillerini evlerinde gören Halime Çeçan ise, "Analar ağlamasın, bacılar ağlamasın diyorsunuz? 10 gündür kardeşim kaçırıldı. Kimse bizlere sahip çıkmadı. Bir milletvekili için dünyayı ayağa kaldırdılar. Ama bizim çocuklara gelince kıllarını kıpırdatmadılar. Gerçekten biz Türkiye'nin bu tutumundan ve başbakanından utanıyoruz. Kendi ülkesindeki insanlara sahip çıkmıyor. Gidip başka ülkenin insanlarına sahip çıkıyor. Artık kardeş kardeşin karşısına geliyor. Neden başbakanın oğlu askere gitmiyor. Kendi oğullarını Amerika'ya gönderiyorlar" diye tepkisini dille getirdi.
 
"URFA HALKI ASKERİNE SAHİP ÇIKSIN"
 
Kaçırılan er Reşat Çeçan'ın ailesini ziyaret eden CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal kaçırılan, öldürülen, şehit olan, gazi olan çocukların tamamına baktığımız zaman hepsi gariban halk çocukları olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Tüm Urfa halkının, askerimizin ailesine sahip çıkmasına davet ediyorum. Tunceli halkı Hüseyin Aygün'e sahip çıktı, herkes sokaktaydı, Hüseyin Aygün'ü istiyorlardı. Aynı şekilde tüm Urfalılar'ın da askerine sahip çıkması gerekiyor. Urfalılar bu acıyı dindirmek için birlik ve beraberliğini göstermeli. Eğer Tunceli halkı, Aygün'e sahip çıkmasaydı salıverilmezdi. Urfa halkı da askerlerinin serbest bırakılmasını istiyorsa tek vücut olmalıdır. Sayın başbakanın ise 2 çocuğu var, ikisi de askerlik yapmadı. Biri 21 günlük paralı askerlik yaptı, diğeri ise askerlik yapamaz diye rapor aldı. Bakanların hiçbirisinin çocuğu askerlik yapmadı. Benim çocuğum ise halen öğrenci olduğu için askerlik yaşında değil. Zamanı gelince halkımın çocukları nasıl yapıyorsa benim çocuğumda onlar gibi aynısı yapacaktır. Bugüne kadar Kürt sorunuyla ilgili tüm siyasi partilerin çözüm yeri meclistir, ama meclisi olağanüstü toplantıya çağırdığımız halde diğer partiler, meclisten kaçmıştılar. Halkın bu sorunları varken meclis tatilde olamaz" dedi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com