“Başbakan’ı cemaat dinledi”

“Başbakan’ı cemaat dinledi”
Ergenekon sanığı Albay Atilla Uğur’dan şok iddia…

Ergenekon davasında tutuklu sanık emekli Albay Atilla Uğur son savunmasını yaptı. Atilla Uğur, dava konusu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bazı AKP’li bakanların dinleme kayıtlarının, zaman zaman ters düştüğü “cemaat” tarafından yapılmış olabileceğini söyledi.
 
Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve bazı MHP milletvekillerine ait kamera görüntülerine de dikkat çeken Uğur, “F tipi oluşumun elinde dost-düşman herkesle ilgili çok özel bilgiler, zamanı gelince kullanılmak üzere saklanmaktadır” iddiasında bulundu.
 
Silivri Cezaevi Yerleşkesi’nin bitişiğindeki salonda görülen davanın dün 301. duruşması yapıldı. “Savunmamı, anadilim olan Türkçe olarak yapacağım” sözleriyle başlayan Uğur, 2003 yılında Jandarma İstihbarat Daire Başkanı’nın makam odasında aralarında Mustafa Balbay, Cem Uzan’ın bulunduğu bazı siyasetçi, gazeteci ve işadamları ile görüşmeleri ve habersizce kameraya kaydetme işlemini, dönemin Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur’un emir ve direktifleriyle yaptıklarını söyledi. Başbakan Erdoğan ve bazı AKP’li bakanları, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ile dinleyip bunları davanın sanıklarından eski Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Deniz Yıldırım ve bazı gazetelere servis ettikleri iddiasına Uğur şu yanıtı verdi: “Erdoğan görüşmelerine ait kayıtların, zaman zaman ters düştüğü cemaat görünümlü F tipi terör örgütü mensuplarınca yapıldığı, zamanı geldiğinde servis edileceği hiç aklınıza gelmedi mi? Baykal ve bazı MHP’lilerin kasetlerinin menşeine hiç baktınız mı? Herkes, Hakan Fidan konusunda olduğu gibi zaman zaman Erdoğan ile çok muhterem Fethullah Gülen hocaefendi hazretlerinin ters düştüğünü gördü. F tipi oluşumun elinde dost-düşman herkesle ilgili çok özel bilgiler zamanı gelince kullanılmak üzere saklanmaktadır. Bu kayıtların kaynağını arayanlara o tarafa dikkatle bakmalarını tavsiye ederim.”
 
Davada son savunmasını yapan Sami Hoştan, gazeteci Tuncay Özkan’ın son savunmasında “Gittiğim lokantada Sami Hoştan’ı görünce geri döndüm” şeklindeki sözlerine gönderme yaptı. Hoştan şöyle devam etti: “Tuncay Özkan doğru söylüyor. Ben de görsem çıkardım. Tuncay Özkan, Doğu Perinçek ve arkadaşları Susurluk davasında yargılanmamız için caddelere çıkan, protestoları yöneten insanlardır. Işıklar yaktılar, temiz toplum diye diye beni astırmaya kalktılar. Asıl ben temiz toplum istiyorum. Ben Tuncay Özkan’ı hakkımda yazdıklarından dolayı tehdit falan da etmedim. Tuncay Özkan, Perinçek gibi benim hakkımda ‘katil’, ‘faili meçhul cinayetleri yaptıran’ diyen insanlarla aynı konumda beraberiz. Bunu anlayamıyorum. Burada çelişkiler var. Bunu birisi bana anlatsa...”
 
Veli Küçük’ü 30 yıldır tanıdığını ifade eden Hoştan “Ama Doğu Perinçek’i burada tanıdım. Beni yıllarca katil gösterdi. Kader bizi burada birleştirdi, suç ortağı yaptı” dedi. Hoştan, “Örgüt üyesi diyorsunuz eylemim yok. 4. yargı paketine göre ben beni bu davada yok sayın” diye konuştu. (CTK)
 
Cumhuriyet

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com