Başbakan'ı çok kızdıracak

Başbakan'ı çok kızdıracak
Ertuğrul Günay twitter'dan Başbakan'a demediğini bırakmadı

Başbakan'ın despot ve diktatör tavrına artık kendi milletvekilleri bile katlanamıyor. Eski Kültür Bakanı, AKP Milletvekili Ertuğrul Günay yaşanan olaylarda Başbakan'ın tutumunu sert bir dille eleştiriyor. Twitter'dan yaptığı yorumlarla Erdoğan'ı deyim yerindeyse topa tutuyor.
 
Erdoğan'ın Topçu Kışlası yapımındaki ısrarını, kullandığı sert dili ve son olarak da referandum kararını eleştiren Günay'ın tweetleri şöyle;

"Ağaçlar kesilmesin/betonlaşma olmasın"diye çıkılan yolda -biri polis- kaç genç öldü;sakat kaldı. Aklımızı koru Allah'ım! Bu neyin kavgası?"

" Istanbul'da tarihe sahip çıkılacaksa TopçuKışlası yerine, İbrahimPaşa Sarayı'nın Adliye yapılırken yıkılan kısımları yeniden yapılmalıdır. TopçuKışlası yapıldıktan sonra 3.Selim, bu Kışla'dan yayılan bir isyanla da Sultan Hamit tahttan indi. Bu Kışla'ya 'uğursuz' dense yeridir. Bu uğursuz Kışla yerine İbrahimPaşaSarayı tamamlanırsa, Istanbul/Sultanahmet dünyanın en büyük Türkİslam Eserleri Müzesi'ne kavuşmuş olur. Tarihe sahip çıkacaksak, Taksim'de yeşili yoketmek yerine Kanuni döneminin bu muhteşem sarayını ve İslamEserleri Müzemizi ayağa kaldıralım.  Ve Istanbul gibi
dünyaca önemli bir şehirde doğanın ve tarihin korunması ile ilgili konuları -kavga ve gerginlik yerine- halka soralım!"

"Referandumdan açılmışken; Kazlıçeşmede (önünde miting yapacağımız)silüeti bozan/sn Bşb'ı üzen dikmelerin yıkılmasını da halk oyuna sunalım ! GeziParkı projesini durduran Mah.kararını görmezden gelecekse Kazlıçeşmede Belediye izinlerine dayalı dikmelerin yıkımını da halka soralım!"

"Sonsöz, sevgili Orhan Veli'nin: "Güzel ağacım, Sen yokolduğun zaman Biz de inşallah Başka mahalleye taşınmış oluruz"  Sabah ola, hayr'ola."


AKP'Lİ MİLLETVEKİLİ GÜNAY'I UYARDI

Ertuğrul Günay'ın yazdığı tweetlere AKP'li milletvekili Bülent Turan yine twitter üzerinden bir uyarı yazdı. "Sn Bakanım haddime değil ama bu konuları twitte yazıp polemik konusu yapmak yerine partimizde görüşsek daha şık olmaz mı?" diye soran vekile Günay'dan cevap gecikmedi " mesela nerede kardeş? (Bunları bilmesi gereken en üst makama gerekçeleriyle defaatle sundum. Dinlenseydi bu kaosu yaşamazdık.)" dedi. Bu sert çıkışı alttan almaya çalışan vekil "yarın mecliste kahve içelim. selamlar sn bakanım" diyerek Günay'ı kahveye davet etti ancak Ertuğrul Günay bu teklifi de "bu hafta Ankara dışındayım" diyerek reddetti.

Şimdi merak edilen en ufak eleştiriye tahammülü olmayan Erdoğan'ın Günay'a tavrının ne olacağı? Yeni dönemde Günay ile AKP'nin yolları ayrılacak mı? Bunu önümüzdeki seçim döneminde göreceğiz. (MRO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com