Başbakan'ı Protesto Etmek İsteyince..

Başbakan'ı Protesto Etmek İsteyince..
Bugün Başbakan Erdoğan rektörlerle bir araya geldi. Başbakan'ı protesto etmek için ise bir grup öğrenci 3 otobüsle Ankara'dan yola çıktı. Ve sonra...

Polis öğrencileri Çamlıca gişelerinde durdurdu, İstanbul'a sokmadı. Polis nezaretinde geri gönderilen öğrenciler Kurtköy'de bir benzincide mola verdi. Polis durmalarına izin vermedi, arbede çıktı. Polis biber gazı sıktı, öğrenciler fenalaştı.

ANKARA'DAN GELEN ÖĞRENCİLERE BENZİNCİDE DAYAK / Foto Galeri

POLİS ÖĞRENCİLERE BÖYLE MÜDAHALE ETTİ ( VİDEO )

İstanbul Dolmabahçe'deki çalışma ofisinde rektörlerle biraraya gelecek olan Başbakan Erdoğan'ı protesto etmek isteyen bir grup öğrenci Ankara'dan İstanbul'a geldi. 3 otobüsle İstanbul'a gelen öğrenci gruplarını taşıyan otobüsler Çamlıca gişelerinde polis tarafından durduruldu. Öğrencilere Genel Bilgi Taraması (GBT) yapıldı. Ardından öğrencilerin İstanbul'a girişine izin verilmedi.

Gişelerde kimlik kontrolü yapılan öğrencilen 3 saat sonra geri gönderildi. Ancak Kurtköy'de bir dinlenme istasyonunda öğrenciler mola verdi. Polis öğrencilerin burada durmasına izin vermedi. Kurtköy'de otobüslerden inmek isteyen öğrencilere polis izin vermedi. Polisle öğrenciler arasında arbede yaşandı. Polis, uyarıları dikkate almayan öğrencilere biber gazı sıkarak müdahale etti. Bazı öğrenciler fenalık geçirdi. Polis öğrencilerden 13'ünü gözaltına aldı. Diğer öğrenciler de olaylardan sonra saat 14.00 sıralarında otobüslerle geldikleri Ankara ve Eskişehir'e döndü.

Erdoğan'ın İstanbul'daki rektörlerle buluşmasını protesto etmek isteyen öğrenci grubunun İstanbul'a girişine izin verilmemesinin ardından Kocaeli'den gruba katılan yaklaşık 40 kişi, İzmit'te izinsiz yürüyüş yapmak istedi. Polis gruba müdahale etti. Grup üyeleri polise yumurta attı. Çok sayıda gözaltı var.

Kurtköy'de benzincideki arbede devam ederken Dolmabahçe'de de protesto gösterileri vardı. Erdoğan'ın rektörlerle buluşmasını protesto etmek isteyen öğrenci gençlik sendikası üyesi bir grup Dolmabahçe'deki çalışma ofisine yürümek istedi. Polis tarafnıdan uyarılan grup yürüyüşe devam edince polis biber gazıyla müdahale etti. Gazdan etkilenenler kafelere dükkanlara sığınırken polis önlemlerini artırdı. Grup üyeleri tekrar yürüyüşe geçmeye çalışınca polisin müdühalesi sert oldu. Polisle grup arasında arbede çıktı, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürü Osman Yıldırım, polisle çatışan gruptan bazı kişileri gözaltına almak istedi. Ancak grup üyeleri ellerindeki bayrak direkleriyle ilçe emniyet müdürüne saldırmaya başladı. Zor durumda kalan Yıldırım'ın yardımına çevik kuvvet polisleri yetişti. Polislerin müdürlerine saldıran eylemcilere müdahalesi çok sert oldu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com