Başbakan’ı protestonun bedeli

Başbakan’ı protestonun bedeli
Barış Barışık'ın babası konuştu: Polisler etrafını sarıp sürekli gaz sıkmışlar. Hayati tehlikesi sürüyor.

Göktürk-2  uydusunun fırlatılmasını izlemek için ODTÜ’ye giden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı protesto etmek isteyen öğrenciler ile polis arasında dün çıkan çatışmada ağır yaralanan Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Barış Barışık’ı arkadaşları yalnız bırakmadı. Çok sayıda öğrenci fakülteden hastaneye yürüyerek yaralı arkadaşlarına destek oldu.

BARIŞ’IN BABASI KONUŞTU: ETRAFINI SARIP SÜREKLİ GAZ SIKMIŞLAR

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi önünde biraraya gelen öğrenciler ve akademisyenler alkışlarla Barış Barışık’ın tedavi gördüğü Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yürüyüşe geçti. Hastane önünde öğrencileri Barış’ın annesi Zeynep Barışık ile babası Mustafa Barışık karşıladı. Baba Barışık yaptığı açıklamada polisin aşırı güç kullandığını belirterek oğlunun atılan gaz bombasından yaralandığını söyledi. Bir süre daha oğlunun hastanede kalacağını belirten Mustafa Barışık “Hayati tehlikesi devam ediyor. Polisler çocukların etrafını çevirmişler ve sürekli gaz atmışlar” dedi. Anne Zeynep Barışık ise büyük üzüntü yaşadığını, oğlunu kaybedip tekrar bulduğunu söyledi. Polislerin öğrencilere aşırı güç kullanmamaları gerektiğini belirten aile savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını dile getirdi.

Ailelerin ardından grup adına yapılan basın açıklamasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Barış Barışık’ın polisin attığı gaz bombasıyla kafasından vurulduğu iddia edilirken polisin müdahalesi protesto edildi. Kalabalık daha sonra hastane önünden ayrıldı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com